Erdoğan'ın yeni uçağıyla ilgili CHP'li Böke'den ilginç çağrı

CHP Parti Meclisi Üyesi ve İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Katar Emiri'nin Cumhurbaşkanlığına hediye ettiğini açıkladığı VIP donanımlı Boeing 747-8 tipi özel uçağıyla ilgili "Bu ülkenin paraya ihtiyacı varsa, 'Gelmiştir satıyorum, parasını krize karşı kullanıyorum' diyen bir iktidara ihtiyacımız var" dedi.

CHP Denizli İl Başkanlığı'nı ziyaret eden CHP Parti Meclisi Üyesi ve İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke'ye, kentte açıklamalarda bulundu.

"Kimileri kendisine uçan, kaçan her yerde saray yapmakla meşgul. Bir kışlık yetmiyor, yazlık ekleniyor. Yazlık yetmiyor, uçanı ekleniyor" diyerek Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Katar Emiri tarafından hediye edilen süper lüks uçağı eleştiren Böke, şunları kaydetti:

"SATIP PARASINI KRİZE KARŞI KULLAN"

"Öte yanda, 'Tahta kurularıyla uyumaya beni mahkum etme' diye çığlık atan işçilerin olduğu Türkiye'den bahsediyoruz. Bir yanda yüzde 96 sapmayla yolcu garantisi verilmiş rantçı sermaye var. Bir yanda 'Bugün işe gidiyorum ama ölmeden gidebilecek miyim' endişesi duyan yüz binlerce, milyonlarca emekçi var. Bir yanda ejder meyveli içeceklerle sarayda kahkaha atanlar var. Öte yanda 'Acaba bugün maaşımı alabilir miyim? Çocuklarıma sofraya bir ekmek koyabilir miyim?' endişesi duyan milyonlarca emekçi var. Aslında bu tablo, krizin niye ortaya çıktığını çok net ortaya koyuyor. Toplumun yüzde 1'i, yüzde 99'u yok sayarak kendisini zengin etmeyi hedefleyen bir siyasi anlayışın sonucunu yaşıyoruz."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 77 yorum
şimdi agzımı bozcam bu karıya sabır allahım sabır
Siz hırsızlığa yolsuzluğa neden bu kadar detekcisiniz?
@tuncaycetinkaya KIZMA KARDEŞİM O UÇAĞIN DEĞERİ ÜÇ MİLYAR TL. DİR. BİZ TASARRUF EDELİM CUMHURBAŞKANI DÖRDÜNCÜ LÜKS UÇAKLA GEZSİN BİZLER DÜŞÜK ÜCRETLE GEÇİNEN İNSANLARIZ. BU ÜCRETLERİMİZDE KESİLEN VERGİLERLE BU LÜKS DONANIMLI UÇAKLAR ALINIYOR. SEN HALA ELEŞTİRENE HAKKINI ARAYANA YANİ SENİN HAKKINLA SEFA SÜRENLERİ ELEŞTİRENLERE KIZIYORSAN DİYECEK BİRŞEY YOK. DEVAM ET.
madem öyle miletin kurtuluş savaşı için yoladığı küpesini bileziğinin parasıyla kurulan iş bankasını çökmeyi bırakında milete geri verin yeter 80 yıldır halkın parasını yiyosunuz milet kirizde devredin devlete ama siz 80 yıldır bu milete ne verdiniz ki açlık sefaleten başka dikili ağcınız yok astınız kestiniz darbeler chennem sizi bekliyor iftiracı leş kargaları
@erdoganpolat34 erdoğan çok akıllı (!) olduğun belli ...şu telekom hakkında bizi bi aydınlatsana ...
Mantığa bakar mısın :) gelmiştir satıyorum diyor :) öyle demesin bence iktidar, Desin ki, ucagın yerine bize parasını versenız olur mu? Böke sende zerre kadar akıl yok. Kalmışsın devlet yöneteceğim diyorsun. Parti icinde birbirinizi yemekten kafa kalmamış sizde. Senin başkanın bu ulkede CB olsaydı ne bu ucak hediye edilirdi nede biz bunları konuşurduk. Seni o koltuğa oturtanı ben :)
@tacmahal70 krizdeki adama ferrari hediye edilir mi gerizekalı.. adam zaten krizde, zaten borç içinde, ferrariye nasıl binsin edersen -en mantıklı olanı- satar parsıyla borcunu öder...ne dedin :)
@irfangokmen Bu uçak VİP taşımak amaçlı içi döşenmiş.Bal gibi şahısa hizmet etmek için yapılmış.Kıvırmayın,hemen satın.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler