Erdoğan: kararlı adımlarla yürüyoruz

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan Bayramı mesajında, "Millet olarak bizler, gücümüzü, medeniyetimizin değerlerinden; adaletten ve haktan alıyoruz.

İnsanları şu veya bu sebeple ayırmadan, hiç kimseyi ötekileştirmeden, hiç kimseyi dışlamadan, birlik ve bütünlük içinde, milletçe hep birlikte, emin adımlarla, kararlı adımlarla aydınlık bir geleceğe doğru yürüyoruz" dedi.

Başbakan Erdoğan, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mübarek Ramazan bayramını, en içten duygularıyla kutladığını belirten Erdoğan, "Bayramın, aziz milletimiz başta olmak üzere, tüm İslam âlemi ve tüm insanlık için sevgi, barış, kardeşlik ve huzura vesile olmasını Allah'tan diliyorum" dedi. "Ramazan ayı boyunca, oruç ile, derin bir manevi iklimi; huzur iklimini, kardeşlik iklimini teneffüs etmemizin ardından, bayrama kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz" ifadesini kullanan Erdoğan, Ramazan ayı zarfında, millet olarak büyük bir dayanışma, yardımlaşma örneği sergilendiğini vurguladı. Erdoğan mesajını şöyle sürdürdü:

"BAYRAM SEVİNCİNE ULAŞTIK"

"Mahallemizde, sokağımızda, şehrimizde yardıma muhtaç olanların elinden tuttuk; ekmeğimizi, suyumuzu komşularımızla, ihtiyaç sahipleriyle paylaştık; hamdolsun bir Ramazan'ı daha hakkıyla idrak etmemizin ardından, bayram sevincine ulaştık. Ramazan ayında, oruç başta olmak üzere, yapılan tüm ibadetlerin; tüm hayırların, iyiliklerin; verilen sadaka ve zekâtların kabul olunmasını Cenab-ı Hak'tan niyaz ediyorum. Bayramlar, kardeşlik, yardımlaşma, kaynaşma duygularının üst seviyeye çıkardığı; birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiği için, tarihimizde ve milletimizin hayatında, her zaman mümtaz bir yere sahiptir. Bizler, bayramların ruhunu, bayramların vesile kıldığı kardeşlik duygularını uzun asırlar boyu içimize sindirmiş; bu atmosferi tüm yıla yaymış bir büyük medeniyetin temsilcileriyiz.

Aziz milletimiz, doğu ile batıyı, kuzey ile güneyi birbirine kardeş gören, eşit gören, kaynaştıran bir medeniyetin mirasçısıdır. Bizim medeniyetimizde kimse dini, dili, rengi nedeniyle dışlanmamış, horlanmamış, eziyet görmemiştir. Mensubu olduğumuz medeniyet, nerede zulme uğrayan bir insan, bir halk varsa, onlarla, o mazlumlarla dayanışma içinde olmayı; onların elinden tutmayı, onların yardımına koşmayı esas almıştır. Millet olarak bizler, gücümüzü, medeniyetimizin değerlerinden; adaletten ve haktan alıyoruz. İnsanları şu veya bu sebeple ayırmadan, hiç kimseyi ötekileştirmeden, hiç kimseyi dışlamadan, birlik ve bütünlük içinde, milletçe hep birlikte, emin adımlarla, kararlı adımlarla aydınlık bir geleceğe doğru yürüyoruz."

"BAYRAMI BURUK BİR ŞEKİLDE YAŞAYAN KARDEŞLERİMİZİN VARLIĞINI DA UNUTMAYALIM"

Dün olduğu gibi bugün de, yalnızca millet aşkıyla, yalnızca Türkiye sevdasıyla, vazifelerini yerine getirmenin çabası içinde olduklarını vurgulayan Başbakan Erdoğan, "Hiç kuşkusuz, önümüzdeki süreçte de, aynı aşkla, aynı şevkle ülkemize hizmet etmeyi sürdürecek; elbirliğiyle ülkemizi daha iyi seviyelere taşımaya devam edeceğiz. Bayram, kardeşlik ve dayanışma iklimini güçlendirmek, küslükleri ortadan kaldırmak için önemli bir fırsattır. Bayram vesilesiyle, annelerimiz, babalarımız, akrabalarımız ve dostlarımızın yanı sıra, yetimleri, öksüzleri, hastaları, şehit yakınlarını, şehit çocuklarını ziyaret etmeyi, onlarla da bayramlaşmayı, lütfen unutmayalım. Muhtaçları, düşkünleri, yaşlıları koruyup gözetmeyi; onlara da yardım etmeyi, yardım elimizi uzatmayı, asla ihmal etmeyelim. Bölgemiz başta olmak üzere, bazı ülkelerde yaşanan acı hadiseler nedeniyle, bayramı buruk bir şekilde yaşayan kardeşlerimizin varlığını da unutmayalım. Türkiye olarak, Suriye, Mısır, Gazze, Tunus, Libya ve Arakan başta olmak üzere, İslam dünyasında yaşanan acı ve sıkıntıların bir an önce son bulmasını; bölgemizde huzur, barış ve kardeşliğin hâkim olmasını yürekten arzu ediyor, bunun için dua ediyor, bunun için gayret gösteriyoruz" Ben bu duygu ve düşünceler eşliğinde, aziz milletimizin Ramazan bayramını tekrar tebrik ediyorum. Bayramın tüm hanelere, tüm gönüllere, ülkemize, İslam dünyasına ve insanlığa, huzur, saadet, selamet getirmesini; İslam âlemiyle birlikte tüm insanlığa hayırlı olmasını Rabbimden temenni ediyorum" ifadelerini kullandı. (ANKA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
Sn Başbakanın Türkiye de olanlar haberi yok galiba ne birlik beraberliği, ne kardeşliği sayenizde 10 yılda öyle bir şey kalmadı, yönünü başka yöne dönerek, hala gezi olaylarını konuşarak, gündemi başka konulara taşıyarak, Türkiye-Suriye sınırında bölücülerin yaptıklarını gizleyemezsiniz!
:-) inanın dicem ama gözünüz körelmiş, inanmazsınız. bence, aslında, sayın başbakanda, yüzde 40 ın üstünde oya hayret ediyor. bu millet böle oldukça, ben her istediğimi yaparım, bana bağlanmışlar, biat etmişler diye düşünüyor. gerçekten gemici düğümü ile bağlanmış halk. başbakan ne konuşursa, o kanun diye düşünüyor. helal olsun sayın başbakana hiç sevmediğim halde. ülke böle kendine bağlayan bir başbakan görmemiş
Konuşmak ihtiyaçtır, susmak sanattır.
bir pankart gördüm gelin birlik olalım diye halkı silahlanmayamı çağırıyorlar gizli bir mesaj mı var altında anlamadım
o zaman gelin dagilalim yazsaymis o zaman aklina ne gelirdi merak ediyorum...birlik berbarlik olmiyalim....bence hic gizli bir sey yok, birlik olalim demekle, dis guclere karsi, emperyalistlere karsi tek yumruk olalim...olalimki bizi darmadagin etmesinler anlamina geliyor..sen anlayamadiysan simdi insalla anlamissindir..bunun silahla tufekle hic bir alakasi yok...
müebbet ceza verilen insanların çocukları ve aileleri bayramı nasıl karşılıyorlar aceba.
seninle aydınlığı bulmak zor ama karanlığa yürüdüğümüz kesin
Diğer Haberler