Erdoğan: Meclis erken açılabilir

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) erken açılabileceğini söyledi.

Erdoğan: Meclis erken açılabilir

Erdoğan, demokratikleşme paketi üzerinde çalışmaları sürdürdüklerini belirtti.

Başbakan Erdoğan Süleymaniye'de bayram namazını kıldıktan sonra gazetecilere yaptığı değerlendirmede, demokratikleşme paketinde gelinen son noktayı özetledi. Erdoğan konuyla ilgili şunları söyledi: "Demokratikleşme paketi ile ilgili daha önce benim de katıldığım çalışmalar yaptık ondan sonra görevlendirdiğimiz arkadaşlarımız Başbakan yardımcımın Beşir Atalay beyin riyasetinde bu çalışmaları sürdürüyorlar. Bu bayram vesilesi ile bayram ertesi de ben bu yapılan çalışmaları bir gözden geçirme imkanını bulacağım.

Bayram sonrası arkadaşlarımla bir araya gelmek suretiyle bu çalışmalara nihai şeklini vereceğiz. Kaldı ki bizim demokratikleşme paketi biliyorsunuz yeni atılmış bir adım değil. Bizim son büyük kongremizde bununla ilgili paketi aslında açıklamıştık. Şimdi güncellemek suretiyle nerelerde ne gibi aksamalar var, nereleri nasıl güncelleyeceğiz, bu maddeler üzerindeki çalışmalarımızı arkadaşlarım bitiriyorlar. Böylece inşallah yeni döneme yönelik demokratikleşme paketini açıklayacağız, meclisin erken açılma durumu söz konusu, açılabilir.” (CİHAN)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
öçalan emri verdi.ekimde paketi çıkarın diye.napsınlar emir büyük yerden.erken açıp gece gündüz çalışın bence.yoksa öçalan ın sağı solu belli olmaz.
Meclisin açılmasına da diktatör karar veriyor.
Diktatör dediğin kişi serbest seçimlerle seçilmiş bir başbakan.Diktatör bir kere seçilir ve bir daha serbest seçimlere gitmez. Ama Türkiyede öyle birşey yok.Desteklediğiniz partiler halk tarafından yeterince desteklenmiyorsa bunun sorumlusu Akparti değil ,öteki partilerin kısır politik söylemleridir.Hiçbir parti veya parti başkanı bu milletin babasının oğlu değil.Kim umut verirse (icraatla) onu destekler.Bu milletin sütten dili yandı on yıllarca şimdi yoğurdu üfleyerek yiyor.Ayrıca bir diktatörün anasına avradına söven olursa o ülkede o anda onu ensesinden vururlar.Ama burada serbest .İnsaf...
polis destan yazsın zammı öğretmen kapsın.öğretmenlerimiz gülle güle harçasın.bizide unutma başbakanım.günlerdir ev yüzü görmedik.not.abuk subuk cevap yazmaya çalışan beyinsizller işinize bakın.
NE KA GÜZEL NE KA GÜZEL DEDİN,SENDE O DEDİKLERİNDEN MİSİN YOKSA?
pkk tehdit etti ekime kadar bitsin bu iş diye tayyipte tırstı. onun kabadayılığı sadece vatandaşa
Sanki meclise gidiyormuş gibi, hep Dolmabahçe'de.
Diğer Haberler