HABER

Erdoğan: "Nabucco ile ilgili önemli adım atılır"

Davos - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "2009 yılı içinde Nabucco ile ilgili zannediyorum önemli bir adım atılır" dedi.

Erdoğan, Davos'ta kongre otelinde, Hollanda Başbakanı Jan Peter Balkenende ve Polonya Başbakanı Donald Tusk ile ayrı ayrı ikili görüşmeler yaptı.Görüşmede, Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ve Devlet Bakanı Mehmet Şimşek de bulundu.

Görüşmelerin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Erdoğan, Hollanda ve Polonya başbakanları ile ikili ilişkileri değerlendirme fırsatı bulduklarını belirterek, "Ağırlıklı olarak gerek AB süreci gerekse Nabucco Projesi'yle alakalı konuları ele aldık ve Türkiye olarak bu konuda yapabileceğimiz destekler neler olabilir diye kendileriyle paylaştık" dedi.

Başbakan Erdoğan, yabancı medya mensuplarıyla da görüştüklerini ifade ederek, "Medya ile görüşmelerimizde sizler ne gibi sorular bizlere yöneltiyorsanız onlar da farklı sorular yöneltmiyor. Aynı soruları yöneltiyor. Onlara da sizlerin yabancı olmadığı cevapları verdik" diye konuştu.

Nabucco Projesi ile ilgili olarak da Erdoğan, "2009 yılı içinde Nabucco ile ilgili zannediyorum önemli bir adım atılır. Şimdi Budapeşte toplantısı yapıldı. Budapeşte toplantısının neticelerini Sayın Bakanım henüz bana ulaştırmış değil. Daha yeni o toplantı bitti. Neticelerini herhalde döndükten sonra bir araya gelerek değerlendireceğiz" dedi.

Erdoğan, "Rusya Başbakanı Vladimir Putin ile görüşmelerinde enerji konusunun gündeme gelip gelmeyeceğine" yönelik bir soruya "Gündeme gelir tabii" karşılığını verdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön