Erdoğan: "Önce medya gerilimi düşürmeli"

Erdoğan, Bosna Hersek Başbakanı Nikola Spiriç ile ortak basın toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Erdoğan, her zaman halkın arasında olduğunu belirterek, "Medyadan özellikle destek istiyorum. Gerilimde medya çok büyük rol oynuyor. Selçuk İlhan'ın yöneticisi olduğu gazetenin, bütün medya kurumlarının gerek partim gerek şahsımla alakalı şu ana kadar yaptıklarını ne yapacağız, tahrikleri nereye koyacağız. Köşe yazarlarının şahsımla ilgili hakarete varan yorumlarını nereye koyacağız.
Ben herşeyi yüklenirim ama imtiyaz isteyenler de imtiyazdan öte adalet isterlerse çok daha iyi olur. Ülkem kazanacaksa biz kaybetmeye hazırız. Söylemeye devam edeceğim" diye konuştu.

Başbakan Erdoğan, parti kapatılmayla ilgili yapılacak değişikliklerle alakalı bir soru üzerine, "Yasama organının görevleri vardır. Burada eğer bir çözüm aranıyorsa, bu çözüm için oturulur konuşulur. Endişeyle geleceği bakmıyoruz, böyle bir derdimiz yok. CHP'nin takındığı tavırlara göre de bir tavır belirlemenin derdinde değiliz. Partilerin kapatılmasını zorlaştıracak bizim zaten çalışmamız vardı. Kapsamlı anayasa değişikliğimizde vardı. Bu vesileyle olan bir şey değil. Bu süreçte onu hızlandırmış
oluyoruz, olay bu" şeklinde konuştu.

İHA