HABER

Erdoğan ve Bahçeli'den Siyasi Partiler ve Seçim Yasasıyla ilgili talimat

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Siyasi Partiler ve Seçim Yasasıyla ilgili verdikleri talimat ortaya çıktı. İki liderin Cumhur İttifakı'nın korunması yönünde talimat verdiği aktarıldı.

Erdoğan ve Bahçeli'den Siyasi Partiler ve Seçim Yasasıyla ilgili talimat

Siyasi Partiler ve Seçim Yasasıyla çalışmalar hızla devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bosna Hersek-Karadağ dönüşü seçim barajıyla ilgili soruya yanıt vermiş yüzde 7 oranına MHP'nin de olumlu baktığını ifade etmişti.

BAHÇELİ'DEN SEÇİM BARAJI AÇIKLAMASI

Bu açıklama sonrasında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise seçim barajıyla ilgili olarak "Cumhurbaşkanımızın açıklamasıyla tescillenen yüzde 7 seçim barajı ‘temsilde adalet’ ilkesine derinlik ve canlılık katacak, diğer yandan müfteriler ve zilletsever taife beyhude çırpınışlarıyla yerinde sayacaklardır” diye konuşmuştu.

LİDERLERİN ONAYINDAN SONRA KAMUOYUYLA PAYLAŞILACAK

Siyasi Partiler ve Seçim Yasasıyla ilgili olarak MHP ve AK Parti'nin ayrı olarak çalışma yürüttüğü ve taslak metninin oluştuğu, nihai metnin liderlerin onayından sonra kamuoyuyla paylaşılacağı belirtildi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN VE BAHÇELİ'DEN TALİMAT

Hürriyet'ten Abdulkadir Selvi, bir-iki madde üzerinde yaşanacak sorunun çözülmeyecek bir problem gibi olmadığını belirterek Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP lideri Bahçeli'nin ittifakın korunması yönünde talimat verdikleri ortaya çıktı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 13 yorum
adam oy kaybediyor aceba yanlışmı yapıyorum diye sorgulamak yerine hala zillet ittifakı deyip duruyor. yılarca sana boşa oy vermişim bahçeli. olup bitenden ders çıkaramayan bir zihniyeti lider olarak tanımam oy moy da vermem. ayrıştırıcı dilden vazgeçin . siz halkı kucaklamak yerine ayrıştırıyorsunuz.
aynen bu partinin tabanı seçmeni bundan ne bekliyor bu ne yapıyor ondan sonra oylar neden düştü oluyor Allah akıl fikir versin
yolumuz açık olsun bir şartla PKK PYD ve dhkp ve hainlerin kökünü kazanmak şartıyla yolunz açık olsun
ilk seçimde inşallah bitwcek bu iş
siyaset ne garip iş vay arkadaş yavv. adamlar! daha düne kadar birbirlerine yani gittiği yolun yanlışlığı ile ilgili neler söylüyorlardı, seçtirmeyiz, yaptırmayız,vb. meydanlarda urgan atmalar falan, acayip acayip konuşuyorlardı şimdi aynı yolun yolcusu oldular, vay anasına be. ülkenin kurulduğundan bu yana geçmiş siyasetçilerin mal varlıklarına bir bakın özellikle sağ partililerin türkeş dahil mal varlıklarına bir bakın, nasıl edinmişler bu varlıkları hayret!
haini gördüler haini yoketmek için birlik zamanı dediler helal olsun durmak yok yola devam hainler bitene kadar inşaallah
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler