HABER

Erdoğan: ''Yusuf takımımıza faydalı olacak''

Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Levent Erdoğan, yeni transfer Yusuf Şimşek'in takıma faydalı olacağını söyledi.

Erdoğan, teknik direktör Mustafa Denizli'nin isteği doğrultusunda bu transferi gerçekleştirdiklerini belirterek, "Her şeyden önce hocamızın istediği bir oyuncu. Formunun zirvesinde olması itibariyle Yusuf takımımıza faydalı olacak" dedi.

Asbaşkan Erdoğan, devre arasında transferin zor olduğunu ifade ederek, "Hocamızın uygun gördüğü bir oyuncu daha almaya çalışacağız. Yabancı veya yerli oyuncu transferi yapabiliriz. Eksik noktalarımızı giderip hedefimize ulaşmak istiyoruz" dedi.

Yusuf'a karşılık Tuna Üzümcü ile birlikte Bursaspor'a verilen Aydın Karabulut nedeniyle yapılan eleştirilere yanıt veren Levent Erdoğan, "Aydın'ın, Batuhan gibi bir yerde oynaması gerekiyordu. O'nun Bursaspor'da oynamasını ve yetişmesini istiyoruz. Bu Aydın için bir şanstır. 3 yıl içinde istediğimiz an, belirlenen ödemeyi yapıp kendisini tekrar alabiliriz. Bu nedenle eleştiriler yanlış. Zaten Aydın 1.5-2 ay sakatlığı nedeniyle sahalardan uzak kalacak" diye konuştu.

-"Transferler iki kulüp ilişkilerini olumlu etkiler"-
Beşiktaş ve Bursaspor taraftarları arasındaki gerginliğin futbolcu ve teknik adam transferleriyle olumlu yönde değişeceğini anlatan Erdoğan, şunları söyledi:

"Bursaspor ile deplasmanda yaptığımız lig maçı öncesi iki kulüp yöneticileri olarak bir araya geldik. Aradaki olumsuz tablonun değişmesi için çaba sarf etmek üzere görüş birliğine vardık. Bu hususta da çaba harcadık. Her ne kadar taraftarımız olmasa da karşılaşma, dostluk havası içinde oynandı.

Başkanımız Yıldırım Demirören'in daha önce açıkladığı gibi, bundan sonraki maça Bursaspor taraftarı da gelecek. Karşılıklı oyuncu transferi ve teknik adam alımları da bu sorunların ortadan kalkmasını sağlayacak. Olması gereken bu. İyi ilişkiler ve dostluklar kurulacaktır. Spor ahlakında bu var."

Bu arada Beşiktaş'ın yeni transferi Yusuf, Beşiktaş Kulübü yöneticileriyle İstanbul'da yaptığı görüşmenin ardından Antalya'ya geçti. Tecrübeli oyuncunun, bugün Fortis Türkiye Kupası'nda Gaziantepspor ile karşılaşacak Beşiktaş'ın Antalya'da yapacağı kampta yeni takımına katılacağı öğrenildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön