HABER

Erdoğan'dan 1. İnönü Zaferi mesajı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Birinci İnönü Zaferi’nin bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden yolda önemli adımın atıldığı bir zafer olduğunu belirtti.

Erdoğan, “Bu zaferle milletimiz, bir kez daha en zorlu sınavlardan nasıl başarıyla geçtiğini bütün dünyaya göstermiştir” dedi.

Başbakan Erdoğan Birinci İnönü Zaferi’nin 89’uncu yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Milletçe şehitlerin bıraktığı bu çok değerli mirası, Cumhuriyeti, aynı şuur ve inançla daha da yükseklere taşımaya kararlı olduklarını belirten Başbakan Erdoğan’ın mesajı şöyle:

“Kahraman ordumuzun azim, inanç ve fedakârlığıyla kazanılan 1. İnönü zaferi, istiklal mücadelemizin önemli bir aşaması ve ilk büyük başarısıdır.

Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden yolda önemli bir adımın atıldığı bu zaferle, milletimiz bir kez daha en zorlu sınavlardan nasıl başarıyla geçtiğini bütün dünyaya göstermiştir.

Milletçe, şehitlerimizin bize bıraktığı bu çok değerli mirası, Cumhuriyeti, aynı şuur ve inançla daha da yükseklere taşımaya kararlıyız.

Bu düşüncelerle, 1. İnönü Zaferi’nin 89. Yıl dönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Batı Cephesi Komutanı İsmet İnönü olmak üzere istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, saygıyla, rahmetle anıyorum.”

ANKA

Geri Dön