HABER

Erdoğan'dan AK Partililere son dakika uyarı: Sakın ha...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu. Erdoğan, AK Partililere bir uyarı mesajı vererek "Biz eser üstüne eser koydukça halkımız da bizi desteklemeye devam edecektir. Bizi diğer partilerden ayıran da budur. Ben özellikle şu anda karşımda bulunan yol arkadaşlarımı uyarıyorum sakın ha dedikodulara, fiskoslara kulak asmayın" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi’nde düzenlenen Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuştu.

AK Partili il başkanlarına seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Sakın ha, dedikodulara, sağda soldaki fiskoslara kulak asmayın. Biz işimize bakacağız, yolumuza devam edeceğiz. Bizim ülkemizde yapacak çok işimiz var, alacağımız çok büyük mesafeler var"dedi.

"ENFLASYONUN ANA SEBEBİ FAİZDİR"

Faizlerin düşürülmesi gerektiğini dile getiren Erdoğan, "Faizin sebep enflasyonun netice olduğu kanaatindeyim. Bu konuda beni anlamayanlar er veya geç anlayacaklar. Enflasyonun ana sebebi faizdir" ifadesini kullandı.

Norveç'teki skandala sert tepki gösteren Erdoğan, "Norveç'te bir durum oldu. Düşman tablosu diye bir tablo koymuşlar ve Atatürk'ün ismi bir tarafta da şahsımın ismi var. Bu haber gelince Genelkurmay Başkanımız ve AB'den sorumlu bakanımız da Kanada yolundaydılar. Bizi yoldan aradılar, böyle böyle dediler. Bu da NATO tatbikatı. 40 askerimiz var. Biz bu askerimizi çekme kararı verdik" diye konuştu.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

FETÖ ihanet çetesini ülkemizden kazıyana kadar bize durmak yok. Asla ara vermek yok aynı kararlılıkla devam edeceğiz. Hangi kurumumuzda varsa, askerimizde polisimizde bakanlıklarımıza yargıda nerede varsa bunları temizlemeye devam edeceğiz. Onların inlerine girdik zaten şu anda da kovalıyoruz kovalamaya devam edeceğiz.

'SAKIN HA DEDİKODULARA KULAK ASMAYIN'

Biz eser üstüne eser koydukça halkımız da bizi desteklemeye devam edecektir. Bizi diğer partilerden ayıran da budur. Ben özellikle şu anda karşımda bulunan yol arkadaşlarımı uyarıyorum sakın ha dedikodulara, fiskoslara kulak asmayın. Biz işimize bakacağız, ülkemizde yapacağımız çok iş var. Biz kendimize inandıkça milletimizin milletimizin bize olan sadakatı da o kadar artacaktır. Tek yapmamız gereken kendi içimizdeki birliği, beraberliği, kardeşliği ve bununla birlikte milletimizle olan bağımızı güçlendirmektir. Önümüzdeki 1, 1.5 yıllık süreci çok iyi değerlendirdiğimiz de seçimlerde hedeflerimize ulaşmamamız için hiçbir neden yoktur. AK Parti'nin Genel Başkanı olarak ben sizlere güveniyorum.

"DÖVİZDEKİ ŞİŞKİNLİĞİN ORTADAN KALKACAĞINI VE KURUN NORMALE DÖNECEĞİNE İNANIYORUM"

Üstesinden gelemeyecek bir yükle hamdolsun karşı karşıya değiliz. Büyüme oranlarında iyi bir noktadayız. Hiçbir rasyonel temeli olmayan dövizdeki şişkinliğin ortadan kalkacağını ve kurun normale döneceğine inanıyorum.

'YOK HIYARMIŞ YOK SALATAYMIŞ ENFLASYON BUNLARDAN KAYNAKLANAN DEĞİL'

Faizin sebep enflasyonun netice olduğu kanaatindeyim. Bu konuda beni anlamayanlar er veya geç anlayacaklar. Yok hıyarmış yok salataymış enflasyon bunlardan kaynaklanan bir şey değil. Enflasyonu doğran sebep faizdir faiz. Bütün gerçekler bu istikamette. Bir şeyi anlamıyorlar. Ya faiz lobisine çalışıyorsunuz.

Faiz lobisi bunu düşürür mü? Şu an bu ülkede en fazla kazananlar banka sahipleri. Onlar götürüyor parayı. Peki yatırımlarda neden sıkıntımız var? Sen kalkıp bu kadar yüksek faizle kredi vermeye kalkarsan yatırımlar durur. Ama halen bunu anlatamıyoruz. Bu konuda maalesef devletin bankaları dahi ciddi bir tutuculuk muhafazakarlık içindeler. Sayın başbakanla da oturup konuştuk bunu çözeceğiz. 15 senedir bunda inat edilmiştir.

MB’YE ELEŞTİRİ: 'MÜDAHALE ETMEDİĞİMİZ İÇİN BU NOKTAYA GELİYOR'

MB’nin söylediklerinin hiç biri tutmuyor tutmaz. Yanlış yoldasınız. Bağımsızlıkları var müdahale etmeyin. Müdahale etmediğimiz için bu noktaya geliyor. Tablo ortada.

Türkiye’ye diz çöktürmek için sabırsızlıkla bekleyenlere sesleniyorum: Başaramayacaksınız. Suriye ve Irak’taki gelişmeleri çok yakından takip ediyoruz. İdlib operasyonu planlandığı gibi ilerliyor. İran ve Rusya ile belli bir tutum geliştirme noktasında mesafe kaydettik. İstiyoruz ki çatışmasızlık bölgesindeki ateşkes sürecini kalıcı hale getirmek. Afrin bizim sınırdaşımız konumunda: Burada yüzde 50’nin üzerinden Arap kardeşlerimiz var. Burayı terör örgütü olan PYD ve YPG’den temizlememiz gerekiyor. Özellikle gözleme noktalarında biz hakim unsur olarak bulunacağız. Eğer hakim unsur olarak bulunmazsak burayı farklı terör grupları gelip işgale etme yoluna girerler.

ABD’nin Suriye krizi başladığından yana verdiği sözleri tutmaması bizim için büyük hayal kırıklığı olmuştur. Afrin’de aynı oyuna gelmek istemiyoruz.

Rakka olayı böyledir. Münbiç böyledir. Dayrezor böyledir.

"BENİM ASKERİM KAHRAMANCA MÜCADELESİNİ VERDİ"

Siz 12 bin km uzaklıktan acaba Suriye’ye neden geliyorsunuz. Bu soru sorulmaz mı? Bana vatandaşım soruyor. Ben de vatandaşıma bunun cevabını vermek zorundayım. Ben de size soruyorum. Ama benim ülkemde öyle korkak tipler var ki aleyhimize kampanyalar sürdürüyorlar. Ama biz inandığım mücadeleyi sürdüreceğiz. DEAŞ’la mücadele için neler yaptınız. DEAŞ’a bol bol dolar ödediniz. Benim askerim kahramanca mücadelesini verdi. ÖSO kahramanca mücadelesini verdi. 2 bin kilometrekare alan DEAŞ’tan böyle temizlendi. Bakıyorsunuz zafer işaretleriyle onları dolar ödemek suretiyle uğurluyorlar. Buradan bir kez daha ifade ediyorum müttefiklik başka bir şey ama bu müttefikliğe sığmayacak hareketleri yapmak ayrı bir şey.

'NORVEÇ'TE BİR DURUM OLDU...'

NATO’da beraberiz diye yanlışları söylemeyecek miyiz. Son olarak dün, Norveç'te bir durum oldu. Düşman tablosu diye bir tablo koymuşlar ve Atatürk'ün ismi bir tarafta da şahsımın ismi var. Bu haber gelince Genelkurmay Başkanımız ve AB'den sorumlu bakanımız da Kanada yolundaydılar. Bizi yoldan aradılar, böyle böyle dediler. Bu da NATO tatbikatı. 40 askerimiz var. Biz bu askerimizi çekme kararı verdik. Çekiyoruz dediler. Velev ki o hedefler kaldırılsa dahi 40 askerimizi çekin dedik.

AYRINTILAR GELİYOR...

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 102 yorum
Türklüğü ayaklar altına alıp, Andımızı kaldıran, T.C yi silen, Habur'da PKK' yı alkışlayıp, PYD' ye koridor açan, Barzani ile megri megri halay çekip paçavrasını Ankara'ya asan, BOP'un Taşeronları Türklük düşmanlarına karşı AKŞENER'i desteklemek Vatan borcudur ...
Bakalım makaracı bugün hangi ayeti sallayacak !
@mah6bsddn4 EYYYYYYYYYYY REKTÖR ÇIKAR BENİM İKTİSAT FAKULTE DİPLOMAMI.ORTADA DİPLOMA YOK ,İKTİSAT DERSİ VERİYOR.
@r.etkar Makaracı Kıbrıs'a kumarhaneye gitmiş. O yüzden günün makara ayeti benden: Allah'ı ve müminleri aldatmaya çalışırlar. Halbuki sırf kendilerini aldatırlar da farkına varmazlar.
@mah6bsddn4 boşuna zırlama kardeş. fetoculuk artık prim yapmıyor ülkede.!
evet reis dolarları bozdurduk şimdi elimizde kaldı Euro dolar benzin gıda fiyatları aldı başını gitti taş yiyecek halimiz yok o zaman 2019 da oy falan yok kusura bakma
Sen koca Reyiz'e güvenmeye devam et.. Herhalde bir bildiği vardır.. ondan daha iyisini bilecek halimiz mi var ?
@r.etkar sen bilmiyormusunuz eğer bilmiyorsanız bu reisinizi desteklemenin en büyük sebebi düşünememek bunu normal karşılıyoruz ulan adam konuşmadan önce dolar 3,87 idi bir konuştu 3,91 oldu daha ne düşüneceksiniz beyinsizler
@mustok91 sümme haşaaa taş oluruz ha! reyiz japon yeni vardı onuda bozduralımmı? lazımsa yani
marak etme reis bittin sen kim halk kim dünya kıskanıyor bizi öylemi son demlerini oyna bakalım.....
Geri Dön