Erdoğan'dan İngiltere'ye Mısır telefonu

Başbakan Erdoğan, akşam saatlerinde İngiltere Başbakanı David Cameron'u telefonla aradı.

Erdoğan'dan İngiltere'ye Mısır telefonu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İngiltere Başbakanı David Cameron ile bir telefon görüşmesi yaptı.

Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Erdoğan, Dolmabahçe'deki Çalışma Ofisi'nde bulunduğu sırada Cameron'u arayarak yaklaşık yarım saat görüştü. Görüşmede, Suriye ve Mısır başta olmak üzere bölgede yaşanan son gelişmeler hakkında fikir teatisinde bulunuldu.

Suriye konusunda uluslararası toplumun ve Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin daha somut adımlar atması gerektiğine dikkati çeken Erdoğan, Mısır'da ise ülkedeki tüm kesimlerin katılımıyla ivedilikle demokrasiye dönülmesinin önemli olduğuna değindi.

Erdoğan, Mısır'ın demokrasiye dönüşünün sağlanması açısından Muhammed Mursi'nin ve tüm siyasi tutukluların serbest bırakılması gerektiğini de vurguladı.

Başbakan Erdoğan, geçtiğimiz günlerde Suriye ve Mısır'da yaşanan sorunlarla ilgili olarak, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Almanya Şansölyesi Angela Merkel ve Fransa Başbakanı Jean-Marc Ayrault ile de birer telefon görüşmesi yapmıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
Seni kim takar?
eğer adalet teröristlerin dışarda gezmesi ise ben o adaletitanımıyorum,eğer o adalet şehide kelle demekse,apoya sayın demekse türklük kavramını tc yi her kurumdan silmeye kalkmaksa,vekile yüzde elli asgari ücrete komik rakamlar vermekse ben o adalete inanmıyorum,doğru düzgün cevap yazmazsını bi neden bulamazsınız ancak yalakalık yaparsınız.bütün partilerin allah cezasını versin ama sizin gibi tapınmıyoruz kimseye.
iti ite şikayet etmek, ya da iti sahibine şikayet etmek. ben öyle bişey denedim. yerleri pisleten köpeğin sahibini uyardım, köpeğinin başını okşayıp yoluna devam etti.
Mısırda Tayyib çok seviliyor. Mısır'a gitse de kurtulsak.
Diğer Haberler