HABER

Erdoğan'dan kamu işçileri atağı

ANKARA (İHA)- Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, işçilerin gecikmiş hakları konusunda hassasiyetinin olduğunu belirterek, 57. Hükümet tarafından geciktirilen kamu işçilerinin, ikramiyelerini Kurban Bayramı'ndan önce alabilmeleri için ilgili bakanlar ile görüşeceğini belirtti.

Demiryol-İş Sendikası'nın kuruluşunun 50. yıldönümü için Ankara Esat Altınel Otel'de düzenlenen törene katılan Erdoğan, kürsüye "Kendisi Başbakan olamadı, ama gönlümüzün Başbakanı olacak" sözleriyle davet edildi. Erdoğan konuşmasında, Türkiye'nin zor dönemden geçtiğini, bu zor dönemin hep birlikte aşıldığını, ancak Türkiye'nin önünde yeni bir dönemin olduğunu kaydetti.

AK Parti lideri Erdoğan, 3 Kasım seçimleri öncesinde vermiş oldukları sözü şu ifadeler ile anımsattı:
"3 Kasım seçimleri öncesinde meydanlardan şunları söyledik; '4 Kasım günü sizlerden çok şey isterseniz bunu yapmaya muktedir değiliz. Tablo ortadadır, bir yıl sıkıntımız olacaktır, bir yılın sonunda Türkiye 'Of be aradığımız iktidarı bulduk ' diyecektir. 3 yıl sonra ise vatandaş cebindeki paranın arttığını görecektir'."
Kendisinin hiçbir zaman popülist olmadığını bildiren Erdoğan, meydanlarda verdiği sözleri aldatan ve aldanan olmak istemediği için söylediğini bildirdi.

"DEVLETTEKİ KURUMLAR ARASINDA HALA SAĞLIKLI BİR ÇALIŞMA YOK" 3 Kasım seçimlerinin Türkiye Cumhuriyeti'nin 50 yıllık siyasetinde, bir değişim, evrim ve dönüşüm olduğunu belirten Erdoğan, "Hiçbir şekilde yapılamayacak olan 3 Kasım ile yapılmıştır, bunu sizler yaptınız" dedi.

Devletteki kurumlar arasında hala sağlıklı bir çalışmanın olmadığını ifade eden Erdoğan, "Hala kurumlar birbirini tehdit eder durumdadır. Bu durum demokrasinin temeli ile bağdaşmamaktadır. Demokrasini temelinde, 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' felsefesi vardır" şeklinde konuştu.
Türkiye'nin emanetçisi olduklarını sözlerine ekleyen Erdoğan, "Bu ülkeyi bize siz emanet ettiniz. Biz sizin emanetçiniziz. Bu emaneti yarınlara daha güçlü olarak taşımakla görevliyiz. Biz bu emaneti yarınlara adalet ile taşıyacağız. Bunu yaparken de zulmetmeyeceğiz" dedi.
Türkiye'de kişi başına düşen milli gelirin, 2 bin 160 dolar olduğunu anımsatan Erdoğan, bunun ortalama bir rakam olduğunu, bundan çok daha kötü şartlarda olan vatandaşların bulunduğunu bildirdi.
Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

"Biz 5 yılın sonunda, 2 bin 160 dolarlık rakamı, 5 bin dolarlara nasıl çıkaracağız bunun hesabındayız. Dün Rusya'da idik. Rusya'ya niye gittik? Türk işadamlarının yurt dışındaki imkanlarını nasıl geliştireceğiz hesabındayız. Kısa bir süre sonra Türki Cumhuriyetlere daha sonra ise Çin'e gideceğiz. Bunun sözünü iktidara gelmeden verdik. Dünyayı fellik fellik dolaşacağız."

İŞÇİLERE PRİM MÜJDESİ Türkiye'nin büyük bir ülke, Türk insanın da güçlü olduğunu sözlerine ekleyen Erdoğan, bu gücün kendilerini hiç bir zaman rehavete sürüklememesi gerektiğini söyledi. İktidara gelmeden önce 15 bin kilometre duble yol yapacakları sözünü verdiklerini bunun da yapımını başlattıklarını belirten Erdoğan, bu noktada ilk temelin atıldığını, ikinci temelin de pazar günü Nazilli'de atılacağını vurguladı. Çağdaşlığın alametinin ulaşım olduğunu bunu başaramayan bir ülkede çağdaşlıktan bahsedilemeyeceğinin altını çizen Erdoğan, ulaşım konusundaki geri kalmışlığın Türkiye'ye faturasının her yıl 6 bin ölü ve 120 bin yaralı olduğunu söyledi.
Konuşmasında işçinin geciktirilmiş hakları konusunda hassasiyetinin fazla olduğunu vurgulayan Erdoğan, 57. Hükümet zamanında ertelenen işçi primlerinin, Kurban Bayramı'ndan önce ödenmesi için ilgili Bakanlar ile görüşeceğini söyledi.
Avrupalının Türk insanından daha akıllı olmadığını, onların çalışarak başardıklarını, Türk insanın da çalışarak başarıya ulaşacağını dile getirdi. Erdoğan'a konuşmasının ardından şilt verildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler