HABER

Erdoğan'dan milletvekillerine "mikrofon" talimatı

Erdoğan'dan milletvekillerine "mikrofon" talimatı

ANKARA (İHA) - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne (AB) sunduğu Kıbrıs önerisiyle ilgili tartışmalar üzerine milletvekillerini uyardı.

AK Parti'nin birinci ligdeki bir parti olduğunu belirten Başbakan Erdoğan, "Öyle uzatılan her mikrofona konuşmayın. Üçüncü ligdeki televizyon kanallarına çıkmayın. Vakarımızı korumalıyız" dedi. AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nın basına kapalı bölümünde konuşan Başbakan Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, milletvekillerini özellikle AB ve Kıbrıs gibi hassas konularda dikkatli olmaya çağırdı. Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, hükümetin Kıbrıs davasını 'milli bir dava' olarak kabul ettiğini belirterek, "Bu davayı zayıflatmamızı kimse bizden beklemesin. Bilgi ve belge olmadan hiçbir milletvekili arkadaşımız konuşmamalı. Dışişleri Bakanlığı yetkilileri ile görüşerek basına demeç verin" dedi.

Başbakan Erdoğan ise yaşanan sürecin "sıkıntılı" bir süreç olduğuna dikkati çekerek, milletvekillerinden hassas davranmalarını istedi. "AK Parti olarak birinci ligde bir partiyiz" diyen Başbakan Erdoğan, tüm milletvekillerinin buna yakışır şekilde hareket etmesi gerektiğini vurguladı. Erdoğan, televizyon ekranlarında yorum yapan milletvekillerini uyararak,

"Bunlar sıkıntılı konular. Arkadaşlarımız öyle her uzatılan mikrofona konuşmasın. Biz iktidar partisiyiz, birinci ligdeyiz. İktidar vakarına uygun davranmalıyız. Öyle ikinci, üçüncü ligdeki televizyon kanallarına çıkmayın. Çıkacaksanız birinci ligdekilere çıkın. Onda da donanımlı, birikimli olun. Merkez Yürütme Kurulu'ndaki arkadaşlarımızla, Abdullah Bey'le, Ali Babacan Bey'le görüşün ve konunuza iyi hazırlanın" talimatını verdi.

Tüm milletvekillerinin bu süreçte akılarına takılan her şeyi bakanlara ve parti yöneticilerine sormalarını isteyen Erdoğan, hükümet ve parti yönetimi olarak bu konuda şeffaf olacaklarının altını çizdi. Erdoğan, "Kafanıza takılan soruları bizlere orun. Kimse bu açıklamaları dinlemeden veya devletin resmi kurumları tarafından bilgilendirilmeden rastgele konuşmasın" açıklamasını yaptı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön