HABER

Erdoğan'dan son dakika Kandil ve Sincar mesajı: Yerle bir ederiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Manisa'da toplu açılış töreninde konuştu. Erdoğan, açıklamasında Kandil ve Sincar'da belirlediğimiz terör kamplarını vururuz" dedi. Erdoğan, şehitlere ilişkin ise "Manisa Selendi’den özel harekat Ahmet Alp Taşdemir bu sabah Diyarbakır’da şehit oldu. Fakat kanlarını yerde koymadık. 9 kaybımız oldu 2 günde ama 55 teröristi etkisiz hale getirdik" diye konuştu."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Manisa’da düzenlenen toplu açılış töreninde konuştu. İşte Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

"BÜTÜN ŞEHİTLERİMİZE ALLAH’TAN RAHMET DİLİYORUM"

"Buradan bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Burada bir acıyı da özellikle ifade etmek istiyorum. Manisa Selendi’den özel harekat Ahmet Alp Taşdemir bu sabah Diyarbakır’da şehit oldu. Fakat kanlarını yerde koymadık. 9 kaybımız oldu 2 günde ama 55 teröristi etkisiz hale getirdik. Bugün aldığım haberler çok daha farklı. Gerek İHA’lar, SİHA’lar, F-16’lar oralardaki operasyonlara devam ediyorlar. Terörle mücadelede bugüne kadar yemedikleri darbenin çok daha fazlasını yiyecekler."

KANDİL VE SİNCAR MESAJI

Ölürken bile gülen yiğitlerimiz müsterih olsunlar. Bugün gerek genelkurmay başkanım gerek içişleri bakanım, kuvvet komutanlarım hepsi Hakkari’deler bütün bu olanlar sebebiyle bölgeyi dolaşıyorlar. Her an nerede ne var anında üzerine üzerine gidiyoruz gideceğiz. İleri teknoloji ürünü araçlarla terörle mücadele yöntemimizi baştan başa değiştirdik. Buradan bir kez daha ilan ediyorum bizim için ülkemizin bekasından önemli başka hiçbir şey yoktur. Terör örgütlerini evlatlarımızın canı ve kanı pahasına durdurmak mecburiyetinde değiliz. Teröristler neredeyse gidip orada tepelerine binmek bizim en doğal hakkımızdır. Terör tehditlerini sınırlarımızın dışında bertaraf etmek durumundayız. Birilerinden izin almak durumunda değiliz. Kandil’de ve Sincar’daki sorunu oradaki otorite çözmezse biz buraları yerle bir ederiz.

TERÖRİSTİN YANINDAKİ HERKES TERÖRİST...

Bizim için teröristlerin yanındaki herkes teröristtir. Bugüne kadar müttefiklik, stratejik ortak diyerek bizi oyaladıklarını sananlara son sözümüz budur. Biz tespit ettiğimiz tüm terör kamplarını yerle bir edeceğiz bu böyle biline. Başarıyla sürdürdüğümüz operasyonları her an diğer bölgelere yayabiliriz.

Bizim için başkalarının ne dediği değil kendi bekamız için neye ihtiyacımız olduğu önemlidir. Ey Avrupa sen PKK’ya, FETÖ’ye, DHKP-C’ye, DEAŞ’a destek vermeyi bırak da Avrupa’da kaybolan on binlerce mülteci çocuğun hesabını ver. Sadece Almanya’da 8 bin çocuk kaybolmuştur. Bu çocukların akıbeti bilinmemekle birlikte çoğunun suç şebekelerinin kurbanı olduğu tahmin ediliyor. Kayıp çocuklar konusunda dişe dokunur hiçbir çalışma yapama korumaya alarak demokrasiye hizmet ettiklerini söylüyorlar.

EKONOMİDEN SEVİNDİRİCİ HABER ALMAYA DEVAM EDİYORUZ

Dün Ankara’da çok önem verdiğim bir projenin imza törenini gerçekleştirdik. Yıllardır yaptığım çağrılar nihayet karşılığını buldu. Kendilerini burada bir kez daha teşekkür ediyor başarılar diliyorum. Ekonomide sevindirici haberler almaya devam ediyoruz. Borsamız rekor üzerine rekor giriyor. İhracatta son 10 yılın rekoru kırıldı. Merkez Bankası’ndaki döviz rezervi de artıyor yükseliyor. Dünkü rakam 117 milyar dolar seviyesine ulaştı. Kredi kuruluşları atıyorlar. Ben ne diyorum bu rakamlar siyasi diyorum. Biz güçlüyüz güçlü. Yükseliyoruz biz. İstihdamda sadece bu yıl 1 milyon 300 bine yakın ilave istihdam sağladık. İşsizlik rakamlarının çift hanede olmasının sebebi iş gücüne katılan gençlerin ve hanımların sayısını yüksek olmasıdır. İnşallah işsizlik sayısını tek haneye indireceğiz."


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 127 yorum
He he çok vurun,ancak devletin polisiyle askeriyle vatandasına saldırın.Ecevitteki yüreğin milyonda biri yok sizde..
@mehmet_1985_mrvus ecevit dönemi 22 banka battı
@selaurse_2017 SALAK AMA ŞEHİT VERİLMEDİ.
@selaurse_2017 O donem mortgage krizi abd ve ab'de baş göstermişti. Büyük kriz vardı. Ecevit Kemal dervişi getirdi. Ekonomi planı yapıldı. Sen sanıyormusun rte'nin ilk 8 senesi iyi olduğuna. Kemal dervişin uğguladığı ve rte'nin devraldığı ekonomik politika 8 sene içinde olgunlaştı ve ekonomi toparladı. 2014 SONRASINA BAK BAKALIM SÜREKLİ ZAM, İŞSİZLİK, BATAN ESNAF, SANAYİ VE HAYVANCILIK KİMİN ZAMANINDA OLMUŞ. kEMAL DERVİŞ POLİTİKASI GELDİĞİ DEENMLE BİRLİKTE 10 YIL İÇİNDE KENDİNİ GÖSTEREN POLİTİKAYDI. o DÖNEM BİTTİ VE ŞİMDİ T.C. EKONOMİSİ İÇLER ACISI...
@apnekeo ..hee hee verilmedi ne şehitler vereliyordu ama haberleri yapılmıyordu.. adamlar sürüyle geziyordu dışardan gazel okumak kolay asıl salaklık bunları yaşanaları hesaba katmadan o günler şöyleydi böyledi goygoyculuğu yapmakk
HADI ORDAN SIMDIYE KADAR NEDEN YERLE BIR ETMEDINIZ ONCA ANA KUZUSU SEHIT OLSUN DIYEMI!!!!!
ANCA GÖZ BOYAMA BAŞKA ŞEY DEYİL YAPARIZ EDERİZ AMA ORTADA NE YAPILAN VAR NE EDİLEN E YAPTA GÖRELİM YOK VANAYI KAPARIZ YOK KAPIYI KAPARIZ NE OLDU NE VANAYI KAPDINIZ NE KAPIYI KAPADINIZ AMA YAPTIĞINİZ TEK ŞEY KOYUNLARIN GÖZÜNÜ BOYAMAK ONLARDA NAPSIN HERAY BANKAMATİKLERDEN YATIRDIĞINIZ 3 - 5 KURUŞ SADAKA YOK OLMASIN DİYE SİZİ DESTEKLEMEK MECBURİYETİNDE
Geri Dön