HABER

Erdoğan'dan 'türban' mesajı

ANKARA (İHA) - AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, türban tartışmalarına son noktayı koyarak, "Eski alışkanlıklarla, sahte gündemlerle, suni gerginliklerle ayakbağı olmak isteyenleri yadırgıyoruz. Geldiğimiz yeri, yaslandığımız değerleri, hiçbir zaman unutmayacağız" dedi.

Partisinin TBMM grup toplantısında konuşan Erdoğan, Türkiye'nin aşması gereken birçok sorunu olduğunu, ancak öncelikle tam demokrasinin hayata geçirilmesi gerektiğini söyledi. Meclis'e bu konuda büyük görev düştüğünü belirten Erdoğan, parlamentonun hızlı bir şekilde çalışması gerektiğini işaret etti. Piyasalara yansıyan güvenin tüm toplum kesimlerinde de hissettirilmesi gerektiğinin altını çizen Erdoğan, 58. Hükümet'in işbaşı yapar yapmaz hayati kararlar aldığını ve bunları hayata geçirmeye başladığını hatırlattı.

Erdoğan, hükümeti överek, "58. Hükümet, zayıf hükümetlerin yıllara sığdıramadığı kararlar almıştır. Bizim kesinlikle tereddütle kaybedecek zamanımız yok. Hükümet ve Meclis olarak çok hızlı kararlar alıp uygulamamız gerekir. Halkla birlikte gücümüzü ortaya koyarak, tökezlemeden yolumuza devam edeceğiz" dedi.
Erdoğan, konuşmasında türban tartışmalarına da değinerek, bu konuda suni gündem yaratılmak istendiğini söyledi. Erdoğan, "Bu arada eski alışkanlıklarla, sahte gündemlerle, suni gerginliklerle ayakbağı olmak isteyenleri yadırgadığımızı belirtmek istiyorum. Hiçbir suni gündemin bizi milletimize ve ülkemize hizmetten geri bırakmayacağını artık anlamaları gerekiyor. Geldiğimiz yeri, yaslandığımız değerleri, halkın içinde olduğumuzu hiçbir zaman unutmadık, unutmayacağız. Ancak devlet hizmetlerini yürüten bürokrasinin de elini çabuk tutup, bu hizmetlerin hızına kavuşması gerekir" diye konuştu.

Yolsuzluk ve yoksullukla mücadele konusunda olabildiğince hassas olacaklarının da sözünü verene AK Parti Lideri Erdoğan, konuşmasının sonunda uyum paketinin hızla geçirilmesi konusunda Meclis'e çağrıda bulundu. Erdoğan, "İnanıyorum ki Meclis'imiz demokratikleşmeye verdiğimiz önemi anlayacak ve bu paketlerden birini 12 Aralık Kopenhag Zirvesi'ne kadar yetiştirecektir. Bayram tatili olmasaydı hepsini yetiştireceğimizden eminiz" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön