Erdoğan'dan vekillere 'acil çağrı'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti hakkında açılan kapatma davasının ardından milletvekillerini olağanüstü toplantıya çağırdı. Erdoğan, vekillere, "Soğukkanlı olun, sağduyuyu elden bırakmayın' uyarısında bulunacak.

Başbakan Erdoğan, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın AK Parti hakkında açtığı kapatma davasının yankıları sürerken, tüm milletvekillerini toplantıya çağırdı. AK Parti Genel Merkezi'nde gerçekleştirilecek toplantı 17 Mart Pazartesi günü saat 13.00'te başlayacak.

Başbakan Erdoğan'ın toplantıda milletvekillerine 'konuşma yasağı' getirmesi bekleniyor. Milletvekillerinden bu süreçte toplumda gerginliği tırmandıracak davranışlardan kaçınmalarını isteyecek olan Erdoğan, "Soğukkanlı olun, sağduyuyu elden bırakmayın. Bu süreçte iktidar partisi olmanın sorumluluğu ile hareket etmeliyiz. Aklıselimi muhafaza etmek, huzur ve istikrarı korumak, milleti sağduyu ve sükunete davet etmek bize düşüyor. Bu bilinç ve anlayışla hareket etmeliyiz" uyarısında bulunacağı öğrenildi. Erdoğan, parti yöneticileri dışında kimsenin açıklama yapmamasını de isteyerek, "Uzatılan her mikrofona konuşmayın. Bu konuda yetkili olan kişiler dışında kimse konuşmasın" talimatını verecek.

-SALI GÜNÜ ÇANAKKALE'DE-
Başbakan Erdoğan ve çok sayıda milletvekili Salı günü Çanakkale Deniz Zaferi'nin yıldönümü nedeniyle Çanakkale'de olacak. Erdoğan'ın salı günü grup toplantısında milletvekillerine hitap edemeyecek olmasından dolayı Pazartesi günü böyle bir toplantının yapılmasına karar verildiği bildirildi. (ANKA)