Erdoğan'dan "Yaşlılar Haftası" mesajı

ANKARA (ANKA) – Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yaşlanmanın, birçok ülkede toplumsal örgütlenme ve ekonomik alan için ciddi bir sorun olarak görüldüğüne dikkat çekerek, "Millet olarak ne mutlu bize ki, yaşlılarımızı yük olarak görmeyen, tam aksine onlara ihtimamla ve sevgiyle yaklaşmamızı sağlayan bir kültüre sahibiz" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Yaşlılar Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı. Erdoğan mesajında, günümüzde yaşlanmanın birçok ülkede hem yaşlıların kendileri, hem de toplumsal örgütlenme ve ekonomik alan için ciddi bir sorun olarak görüldüğünü belirtti. Bu durumun yaşlılarda kendini toplumsal statüsünü kaybetmek ve yalnızlaşmak biçiminde hissettirdiğine dikkat çeken Erdoğan, "Millet olarak ne mutlu bize ki, yaşlılarımızı yük olarak görmeyen, tam aksine onlara ihtimamla ve sevgiyle yaklaşmamızı sağlayan bir kültüre sahibiz" dedi.

Başbakan Erdoğan, Hükümet olarak yediden yetmişe tüm halka hizmet etmenin ve sosyal devlet ilkesini eksiksiz hayata geçirmenin gayreti içerisinde olduklarını ifade ederek, mesajında şunları kaydetti:

"Bunun bir gereği olarak yaşlılarımızın ihtiyaçlarına cevap bulmak için oluşturduğumuz Yaşlılar Koordinasyon Merkezi, yaşlılarımızın sorunlarını kamuoyunun gündemine taşımaya ve çözüm üretmeye devam etmektedir. Yaşlılarımız, dün ile bugün arasında köprü kuran en değerli varlıklarımızdır. Unutmamalıyız ki, kendi varlığımız ve çocuklarımızın geleceği ne kadar önemliyse, yaşlılarımız da bizim için o kadar önemlidir. Onların geniş ufukları, tecrübeyle kesinlik kazanmış bilgi ve birikimleri, her zaman yararlanmamız gereken, geçmişe ve bugüne olduğu kadar geleceğe de ışık tutan birer kaynaktır. Bu duygularla bütün değerli büyüklerimizin Yaşlılar Haftasını kutluyor, kendilerine sağlıklı uzun ömürler diliyor, tüm vatandaşlarımızı sevgiyle selamlıyorum." (ANKA)