HABER

Erdoğan'ı CIA ajanları koruyor

WASHINGTON (İHA) - Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 12 Aralık'taki Kopenhag Zirvesi öncesinde Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) başkenti Washington'a geldi.

AK Parti lideri Erdoğan ve beraberindeki heyeti taşıyan uçak, Andrews Askeri Havaalanı'na indi. Erdoğan'ı, Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Faruk Loğoğlu karşıladı.
ABD yönetimi, Erdoğan'a zırhlı limuzin ile birlikte protokol için 8 araç tahsis etti. Erdoğan ve beraberindeki heyet, CIA ajanları tarafından yakın koruma altına alındı. Havaalanında, ABD bayrağının yanında Türk bayrağı da göndere çekildi.

AK Parti Lideri Erdoğan, Washington temasları çerçevesinde ilk olarak, şu saatlerde, dünyanın tanınmış düşünce kuruluşlarından olan Uluslararası Stratejik Araştırmalar Merkezi (CSIS) tarafından düzenlenen toplantıya katılarak, Türkiye-AB ilişkileri konusunda bir konuşma yapıyor.
Erdoğan, yarın da Beyaz Saray'da ABD Başkanı George W. Bush tarafından kabul edilecek.
AK Parti Lideri Erdoğan, Washington'daki temaslarının ardından New York'a geçerek Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Kofi Annan ile bir araya gelecek.

PARTNEREvlendiler!Evlendiler!
YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön