Erdoğan’ın ramazan bayramı mesajı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir tebrik mesajı yayımladı.

Türkiye’nin bölgesinde yaşanan sıkıntılara dikkat çeken Erdoğan, “Mensubu olduğumuz medeniyet, nerede zulme uğrayan bir insan, bir halk varsa, onlarla, o mazlumlarla dayanışma içinde olmayı; onların elinden tutmayı, onların yardımına koşmayı esas almıştır” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Erdoğan mesajında vatandaşların mübarek Ramazan Bayramı’nı kutlarken, bayramın tüm İslam alemi ve tüm insanlık için sevgi, barış, kardeşlik ve huzura vesile olmasını temenni etti. “

Ramazan ayı boyunca oruç ile derin bir manevi iklimi; huzur iklimini, kardeşlik iklimini teneffüs etmemizin ardından bayrama kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz” diyen Başbakan Erdoğan, “Ramazan ayı zarfında millet olarak büyük bir dayanışma, yardımlaşma örneği sergiledik. Mahallemizde, sokağımızda, şehrimizde yardıma muhtaç olanların elinden tuttuk; ekmeğimizi, suyumuzu komşularımızla, ihtiyaç sahipleriyle paylaştık; hamdolsun bir Ramazan’ı daha hakkıyla idrak etmemizin ardından bayram sevincine ulaştık” dedi. Ramazan ayında oruç başta olmak üzere yapılan tüm ibadetlerin, tüm hayırların, iyiliklerin, verilen sadaka ve zekâtların kabul olunmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz eden Erdoğan, “Bayramlar, kardeşlik, yardımlaşma, kaynaşma duygularının üst seviyeye çıkardığı; birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiği için tarihimizde ve milletimizin hayatında her zaman mümtaz bir yere sahiptir. Bizler, bayramların ruhunu, bayramların vesile kıldığı kardeşlik duygularını uzun asırlar boyu içimize sindirmiş; bu atmosferi tüm yıla yaymış bir büyük medeniyetin temsilcileriyiz” ifadelerini kullandı.

“MİLLET OLARAK GÜCÜMÜZÜ MEDENİYETİMİZİN DEĞERLERİNDEN ALIYORUZ”

Başbakan Erdoğan mesajında, “Aziz milletimiz, Doğu ile Batı’yı, Kuzey ile Güney’i birbirine kardeş gören, eşit gören, kaynaştıran bir medeniyetin mirasçısıdır” dedi. “Bizim medeniyetimizde kimse dini, dili, rengi nedeniyle dışlanmamış, horlanmamış, eziyet görmemiştir” diyen Erdoğan, şöyle devam etti: “Mensubu olduğumuz medeniyet, nerede zulme uğrayan bir insan, bir halk varsa, onlarla, o mazlumlarla dayanışma içinde olmayı; onların elinden tutmayı, onların yardımına koşmayı esas almıştır. Millet olarak bizler, gücümüzü medeniyetimizin değerlerinden; adaletten ve haktan alıyoruz. İnsanları şu veya bu sebeple ayırmadan, hiç kimseyi ötekileştirmeden, hiç kimseyi dışlamadan, birlik ve bütünlük içinde milletçe hep birlikte, emin adımlarla, kararlı adımlarla aydınlık bir geleceğe doğru yürüyoruz. Bizler, bunun coşkusuyla dün olduğu gibi bugün de yalnızca millet aşkıyla, yalnızca Türkiye sevdasıyla vazifemizi yerine getirmenin çabası içindeyiz. Hiç kuşkusuz önümüzdeki süreçte de aynı aşkla, aynı şevkle ülkemize hizmet etmeyi sürdürecek; elbirliğiyle ülkemizi daha iyi seviyelere taşımaya devam edeceğiz.”

“BAYRAMI BURUK ŞEKİLDE YAŞAYAN KARDEŞLERİMİZİN VARLIĞINI DA UNUTMAYALIM”

Erdoğan, mesajında bölgede yaşanan gelişmelere de dikkat çekti. Türkiye olarak Suriye, Mısır, Gazze, Tunus, Libya ve Arakan’da yaşanan acı ve sıkıntıların bir an önce son bulması için gayret gösterdiklerini belirten Erdoğan şunları kaydetti: “Sevgili kardeşlerim; bayram, kardeşlik ve dayanışma iklimini güçlendirmek, küslükleri ortadan kaldırmak için önemli bir fırsattır. Bayram vesilesiyle annelerimiz, babalarımız, akrabalarımız ve dostlarımızın yanı sıra yetimleri, öksüzleri, hastaları, şehit yakınlarını, şehit çocuklarını ziyaret etmeyi, onlarla da bayramlaşmayı, lütfen unutmayalım. Muhtaçları, düşkünleri, yaşlıları koruyup gözetmeyi; onlara da yardım etmeyi, yardım elimizi uzatmayı, asla ihmal etmeyelim. Bölgemiz başta olmak üzere bazı ülkelerde yaşanan acı hadiseler nedeniyle bayramı buruk bir şekilde yaşayan kardeşlerimizin varlığını da unutmayalım. Türkiye olarak Suriye, Mısır, Gazze, Tunus, Libya ve Arakan başta olmak üzere İslam dünyasında yaşanan acı ve sıkıntıların bir an önce son bulmasını; bölgemizde huzur, barış ve kardeşliğin hâkim olmasını yürekten arzu ediyor, bunun için dua ediyor, bunun için gayret gösteriyoruz. Ben bu duygu ve düşünceler eşliğinde aziz milletimizin Ramazan Bayramı’nı tekrar tebrik ediyorum. Bayramın tüm hanelere, tüm gönüllere, ülkemize, İslam dünyasına ve insanlığa, huzur, saadet, selamet getirmesini; İslam âlemiyle birlikte tüm insanlığa hayırlı olmasını Rabbimden temenni ediyorum.”

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
TAYYİP SEN GELMİŞ GEÇMİŞ..LİDERLERİNDE..LİDERİSİN..SENİ SEVİYORUZ...YANINDAYIZ...BAŞBAKANIM
helaaal sana hemşerim. damardan girmişsin birileri çatııır çatır çatlamış....
kıl olmuşsun hemşerim haberin olsun :)))
Diğer Haberler