"Ergenekon" davasının karar duruşmasına doğru

"Ergenekon" davasının 5 Ağustos'ta yapılacak karar duruşması için Silivri'de toplanma çağrısı yapanlara yönelik başkentteki operasyonda, 4 kişi gözaltına alındı

"Ergenekon" davasının 5 Ağustos'ta yapılacak karar duruşması için Silivri'de toplanma çağrısı yapanlara yönelik başkentteki operasyonda, İşçi Partisi Ankara İl Başkanı Osman Yılmaz'la aralarında bulunduğu 4 kişi gözaltına alındı. Sabah saatlerinde Ankara ve İstanbul'da eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Terörle Mücadele Şube ekiplerince yapılan operasyonlar kapsamında, Ankara'daki 6 evde arama yapıldı. Aralarında İşçi Partisi İl Başkanı Yılmaz'ın da bulunduğu 4 kişi, "adli yargılamaya ve yargı görevini yapanı etkileme, suç işlemeye tahrik ve devlet otorisetisini zaafa uğratmak" suçlamasıyla gözaltına alındı. Gözaltına alınanların İstanbul'a gönderileceği öğrenildi.Öte yandan, İşçi Partisi Genel Sekreteri Hüseyin Karanlık yaptığı açıklamada, İstanbul ve Ankara'da yapılan operasyonlarda, il yöneticileri, Aydınlık Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve Türkiye Gençlik Birliği Genel Başkanı'nın da aralarında bulunduğu 12 kişinin evlerinde arama yapıldığını söyledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler