Ergenekon Davası'yla ilgili TSK'dan açıklama

Genelkurmay Başkanlığı, Ergenekon Davasında verilen kararlarla ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı.

Ergenekon Davası'yla ilgili TSK'dan açıklama

Yapılan açıklama bir süre sonra yenilerek tekrar yayınlandı. Açıklamada, 'Yıllarca birlikte görev yaptığımız silah arkadaşlarımızın ve değerli ailelerinin yaşadıkları üzüntüyü derinden hissetmekte ve paylaşmaktayız' denildi.

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinden konu ile ilgili yapılan yazılı açıklama şöyle:

"Kamuoyunda 'Ergenekon Davası' olarak isimlendirilen davada İstanbul 13’üncü Ağır Ceza Mahkemesince bazı muvazzaf ve emekli TSK personeli hakkında mahkûmiyet kararı verilmiştir. T

ürkiye Cumhuriyeti’nin bekası, Hukuk Devleti olmanın erdemliliği ve Yüce Milletimize karşı olan sorumluluğumuz dikkate alınarak, TSK mensupları ile ilgili soruşturma ve kovuşturmalar yakından takip edilmekle birlikte sabır, metanet, soğukkanlılık ve aklıselimle hareket edilerek yanlış anlaşılmalardan daima kaçınılmaktadır.

"HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜNE İNANIYORUZ"

Yıllarca birlikte görev yaptığımız silah arkadaşlarımızın ve değerli ailelerinin yaşadıkları üzüntüyü derinden hissetmekte ve paylaşmaktayız. TSK olarak; bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da, hukukun üstünlüğüne saygının gereği olarak, adil yargılanma ilkesi çerçevesinde, söz konusu yargılamanın hakkaniyete uygun, kesin bir hükümle neticeleneceğine inanmaktayız."

GENELKURMAY'DAN DÜZELTME

Genelkurmay bu açıklamayı internet sitesinde yayınladıktan bir süre sonra düzeltmeye giderek yenisini yayınladı. O açıklamada yukarıdaki kırmızı ve altı çizili bölüm kaldırıldı.

İŞTE YENİ AÇIKLAMA

1. Kamuoyunda “Ergenekon Davası” olarak isimlendirilen davada İstanbul 13’üncü Ağır Ceza Mahkemesince bazı muvazzaf ve emekli TSK personeli hakkında mahkûmiyet kararı verilmiştir.

2. TSK mensupları ile ilgili soruşturma ve kovuşturmalar yakından takip edilmekle birlikte sabır, metanet, soğukkanlılık ve aklıselimle hareket edilerek yanlış anlaşılmalardan daima kaçınılmaktadır.

3. Yıllarca birlikte görev yaptığımız silah arkadaşlarımızın ve değerli ailelerinin yaşadıkları üzüntüyü derinden hissetmekte ve paylaşmaktayız.

4. TSK olarak; bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da, hukukun üstünlüğüne saygının gereği olarak, adil yargılanma ilkesi çerçevesinde, söz konusu yargılamanın hakkaniyete uygun, kesin bir hükümle neticeleneceğine inanmaktayız.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 98 yorum
İÇİM RAHAT..CHP VE ZİHNİYETİ..ORDUYA KÜFREDİYORSA DEMEKKİ HERŞEY YOLUNDA..BU EZİK ZİHNİYET..ÇÜRÙMÜŞ.LEŞ GİBİ KOKAN.BU PARTİ..ARTIK..KAPATILMALI..
TSK evlatlarını korumalıydı diye yazanlar. sizde akıl tutulması var. kanunlara karşı gelenler general değil evliya olsa farketmemeli. siz neyin kafasını yaşıyorsunuz. türkiyede nekadar akılsız insn varmış meğer.
Kendi askerini, generalini koruyamayan savunamayan bir tsk kimi nasıl savunacak koruyacak. Koltuk sevdalısı bir paşa buldular koydular başına, salla başını al maaşını dediler. Şimdide cart curt mesajları, hakkaniyet adil yargılama felan. Kim inanır adil yargılamaya, tarafsız adalete. akp nin il ve ilçe başkanı gibi çalışan kukla savcı ve hakimlerin verecekleri karara. Yazık devletin hiç bir kurumuna güven kalmadı artık, itibarsız asker, itibarsız yargı, itibarsız öğrenim sistemi. Kısaca itibarsız bir Tc. Lanet olsuz itibarsızlaştıran amerikan uşaklarına.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler