Ergenekon hakimleri ilk kez konuştu

Ergenekon davası hakimleri, karar sonrası ilk kez konuştu.

Ergenekon hakimleri ilk kez konuştu

Kararlarla ilgili eleştirilere cevap veren yedek hakimlerden Mehmet Fatih Uslu, “Kişilerin durumlarını hassas terazide tartar gibi inceledik” dedi. Hakim Ercan Fırat ise, “Verdiğimiz kararda vicdanen çok rahatız” ifadesini kullandı.

Ergenekon davasının ilk safhası 5 Ağustos’ta açıklanan kararla tamamlandı.

Karara imza atan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nin hakimleri ise karar sonrası ilk kez konuştu.

Milliyet gazetesine değerlendirme yapan yedek hakimlerden Mehmet Fatih Uslu, "Kişilerin durumunu hassas terazide tartar gibi inceledik. Gerekçeli karar beklenmeden yargısız infaz yapılıyor. Maalesef kimse dosyanın içeriğini bilmiyor" dedi. Hakim Ercan Fırat da, gerekçeli kararla birlikte her şeyin daha da açıklığa kavuşacağını belirtti.

Fırat, "İsabetli ve çok hukuki, yerinde bir karar verdiğimizi düşünüyoruz. Vicdanen çok rahatız" ifadesini kullandı.

güncel haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 111 yorum
Çok incelemişler belli, herhalde müebbet mi , yoksa ağırlaştırılmış müebbet mi ? kısmına takılmışlar.Şeriat mahkemeleri gibi bi şey bu. Vicdanlarını rahatlatmak için bir de çıkmış açıklama yapıyor AKP'nin KADILARI!!
ÇOK BİLMİŞ UKELALAR SİZİ. OKUSAYDIN BİRAZDA HUKUKTAN ANLAYIP KONUŞSAYDIN. MESELE VATANA İHANET KADAR AĞIR SEN HALA ANLAMADIN MI?
ŞİMDİYE KADAR HEP CHP NİN,SOLCULARIN,SOSYALİSTLERİN KADILARINI GÖRDÜK, BİRAZDA AKP NİN KADILARINI GÖRELİM.BİZ 90 YILDIR GÖRÜYORUZ.HELE DURUN ALTI ÜSTÜ 10 YIL OLDU.ALIŞIRSINIZ ,ALIŞIRSINIZ.ÖYLE YADA BÖYLE.
hakim yakını olarak onları yermemek lazım
Vicdani mi talimatlı karar,hadi beeeee
kararlara saygılıyım
vay capulcu vay
NASIL VİCDANINIZ RAHAT? SAVUNMA HAKKINI BİLE KISITLADINIZ! SAVUNMANIN GÖSTERDİĞİ BELGELERİ BİLE KABUL ETMEDİNİZ. BÖYLE MAHKEMEMİ OLUR?
sen avukatmısın herşeyi iyibiliyorsan neden onları mahkemede sen savunmadınki,işkembeden atmaaa orda bir tane insan yok kaçtane hakim savcı var ve bir üstü var .madem insan hakkı gasp edildi diyon özgürlük mücadelesi için idamına 90 dan fazla chp linin idam edilsin dediği deniz gezmişler mahir çayanları niye astınız..sizin mahkemeniz maktulün idamına şahitlerin bilahire dinlenmesine diye biter birde dönmnüşsün akıl veriyon kıt aklınla
sizin mahkemeniz nasıl işkense dir mısırdaki gibi mi
bu yönetim degişdiginde sizin terezini kum kurtaracak bakalım
Daha çok beklersin. Yönetim değişecekmiş. Sen tatlı rüyalar görmeye devam et. Çünkü iktidara ancak rüyanızda gelirsiniz.
hakimlerin vijdanlarına karar vermesi çok saçma bir olay.herkesin vijdanı aynı degildir bazılarının çoktur. bazılarının vijdanı azdır. bazılarının belki vijdanı yokyur.geçmişte bir hakim söyle demişti vijdan ile cüzdan arasında sıkışıyoruz.bu aslında çok şeyi anlatıyor.türk milleti adına karar verme işide çok şaçma bana soran yokki millet olarak.o zaman hakimlerde seçimle gelsin bazı ülkelerde böyle imiş. kalın saglıcakla.
yasalara kanunlara dayanarak en iyi kararı verdik bunu iyi yaptığımızada vijdanen kanat getirdik diyorlar.doğru olananda vijdanen kanunları en iyi şekilde uygulayabilmektir.sizde inanç zayıf herhaldeki vijdan muhasebesini bilmiyorsunuz.ideal doğruyu hakkı savunmaktır vijdani hüküm yasaların emrini uygulamaktır.
Yargının verdiği kararlarr işinize gelmedi değil mi! Kişisel düşüncem bu verilen kararlar az bilie.Yılllarca darbe ve benzeri girişimle bu millete az mı çektirdiler.Millletin vicadni gayey rahat.makam ve mevkilrini öne sürerrek görevlerini kötüye kullanmışlarsa hakimlerin vereceği karar da budur.Bırakın kanıdrmayı kendiniz bile bunların masum olduğuna inanmıyorsunuz.Merak etmeyin toplumun vicadni gayet rahat.
SENDEMİ OKUDUN İDDİANAMELERİ İÇİNDEMİYDİN O KADAR SAHTECİLİKLERLE YALANLARLA BEZENMİŞ KATLEDİLEN HUKUKLA KARARLAR ALINDI EZİĞİM
hissen şerefsiz vicdanı sende şerefsizsin şimdi daha ii bir şavaş çık ordun yok lan adi
toplum seni sözcümü seçti millete çektirenler hala görev başında
gündemi iyi takip edelim. yedek hakimlerin karara katılmaları o mahkemeyi yok sayar . yedek hakim adı üstünde yedek bekler , yedek hakim karara katılamaz. suç işlediklerini itiraf eden bir hakim var. hakimler bakalım bu işten nasıl sıyrılacaklar.
Ergenekon hakim ve savcıları hepinizin Allah belâsını versin. Dilerim Allah'tan Sizlerde benzer şeylere duçar olursunuz. Ordumuzun zayıf düşmesine sebep oldunuz.
senin ALLAH belanı versin.
suçluyu öğüp suçsuza söven tek kişisiniz galiba daha bu devam edecek iş adamları var millet vekilleri var bekle deha söveceyin çok şey var
EVET VİCDANINIZ COK RAHATTIR AMA GÜN GELECEK SİZLER HAKKINDA KARAR VERECEK OLAN HAKİMLERİN VİCDANLARIDA COK RAHAT OLACAK VE SİZZLERİN VİCDANLARINIZIDA BU HAKİMLER COK RAHATIZ DİYECEKLER USAKLIK ETTİĞİNİZ KİŞİLER OZAMAN ETRAFINZDAMI YOKSA TC SINIRLARI DIŞINDAMI OLACAK
Türkiye Cumhuriyetinin hakimleri olun okyanus ötesindeki lerin değil
Ülke nasıl kutuplaşmış, insanlar gruplara bölünmüş, AKP li isen eğer , yapılan her türlü haksızlığı haklı görüyorsun.Vay be ülkem ne hallere gelmiş, sağduyu bitmiş, sallabaşını bir toplum olmuşuz. Hakim , makim hikaye.Gerçek Türkiye Manzarası.Cep doldurmaya devam!
BAŞBUĞA BİRŞEY OLMAZ AĞLAMA DUVARINDA YAHUDİLERE SAYGI GÖSTERDİ.ARKASINDA AMERİKA VE İSRAİL VAR.İSRAİL ABD NİN ARKASINA GİZLENEREK ERDOĞANI DEVİRİRLER.BAŞBUĞ KURTULUR.AYNEN ÖYLE OLACAK.
Hangi dağın odunusun herşeyi çarpıtmışsın yuh artık..
Emine de kilisede mum yakmıştı.
AYNI BAŞBUĞ'UN AYNI ZİYARETTE MESCİD-İ AKSA' DA DUA EDERKEN RESİMLERİ VAR BE HEY GAFİL UYAN VE MİLLETİN GÖZÜNE BAKA BAKA YALAN YAZMA....
bu adamları savunan insanlar soruyorum size bu ülkede bu dünyada bir tek siz yoksunuz berfo ana nın oğluna ne oldu , nerdeydi o zaman demokrasi gelip insanlara sen kürtsün sen tesettürlü gericisin de ondan sonra demokrasi de ordudan sırf eşinin başı kapalı diye atılan subayların hakkını sorsanıza 3,5 şerefsizi savunacağınıza bunlar içerde memleket rahat etti geçti kervan isteyen sürsün istediği yere...
tayyibin hakimleri...yarın hepinizi milletvekili yapar başka karar veremezdiniz zaten.verseydiniz.kendinizi hakkari veya şırnakta bulurdunuz.
yargıtay kararı suratınıza çarpınca görürsünüz rahatı..
kardeşim yargıtaydan margıtaydan bir şey çıkmaz o işler gaz alma numaraları
Adaletin başındakiler hapislik asıl ey adalet kimlerin eline kalmış...
SAYIN HAKİMLER ELİNİZ DERT GÜRMESİN!KAZANAN TÜRKİYE OLMUŞTUR.10 YILDA BİR RİTMİK HALE GELEN BU DARBECİLERE DERS VERİLMEMİŞ OLSA BU PROJE DEVAM EDECEKTİ...VE BİR AVUÇ İNSAN DIŞINDA TÜM TÜRKİYE HALKI ZARARLI ÇIKACAKTI...BUNUNDA BÖYLE BİLMESİNİ ARZULUYORUM...BİR DİYER MESELEDE ARTIK DARBE LER OLA OLA HALK DARBECİLERİ TANIR OLMUŞTUR...HERŞEY KAĞITADA OLMAYABİLİR...YANI ADAM BEN JİTEMİ KURDUM VE BAZI HUKUKSUZ FAİLİME CHULLE İ BİZ YAPTIK DİYORSA AYRİYETEN ONU YARGILAMAK İÇİN HERHENGİ BİR BELGEYEDE GEREK YKTUR...ZATEN HALK ONU TANIYOR...BİLİYOR VE SADECE İKRAR KALMIŞTI...ONUDA FAİLLER YAPINCA...
Ula denyo jitem zamaninda yani 90 larin basinda hic doguya gittin mi..? Pkk nin 100 er 500 er gezdigi Devletin ise karakollarda 15-20 ser askerle mahsur kaldigi yillari yasamadan gayri nizami harbi mesru saymazsin tabi..
suçları neymiş darbe yapmayı planlamakmış. Peki ülkeyi bölmeye çalışanlara ne yapmışlar orasıda kürtistan burasıda kürtistan diyen zata sokakta polisimize tokat atana..Gezi parkında hani herkesi tutuklayan adelet birilerine gelince niye pas geçiyor.
T.C. CAN ONUR ASLINDA SİZİN DÜŞÜNCENİZDE OLANLARA CEVAP VERMEYİ DÜŞÜNÜYORDUM AMA VAZGEÇTİM. ÇÜNKÜ ANLATSAM DA BİLİYORUM, ANLAMAYACAKSINIZ! AMA YAZILARINIZ OKUNMUYOR SANMAYIN DİYE BU İKİ SATIRI YAZDIM.
tamam abi sen haklısın .korkumdan sana hak veriyorum .
BEYİNSİZ AKEPE YALAKASI PİSLİK..AKEPELİ GÖRÜNEN PKK LI VATAN HAİNİ..
İşte bu ve bunun gibilerinin zihniyeti Generallerimizi mahkum eden , hasta beyinlerde üretilmiş zihniyet!!!
Dosyaları ne zaman inceleyip, vicdani kanaat sahibi oldular onu anlamadım. Ettikleri etik yemine de islâmî kurallara göre en büyük günah oloan yalan ve iftiraya uymamakla o kadir gününde işledikleri günaha (ki inanmazlar) çarpılırlar inşallah. O zaman emir eri oldukları efendileri de onlarla hel^k olsun.
HAKİMLERE YAKIŞAN AÇIKLAMALAR...TÜRK MİLLETİ OLARAK TEŞEKKÜR EDİYORUZ...
Bu mahluklar Habur`da eli kanlı teröristleri yargılasalardı, Habur'da hepsine beraat verirlerdi, Habur'dakiler Silivri'de yargılama yapsa, yine müebbet cezası verirlerdi, zaten kararlar Ankara'da alınıyor.
BAŞBUĞUN ATANMASINDA İMZASI OLANA NİÇİN DOKUNMADIN? SANIKLARI SUÇLAMAK İÇİN KİMİN KİMİNLE İLGİLİ HERTÜRLÜ İLİŞKİYİ SUÇ DELİLİ KABULETTİN. ATANMASI İMZASI OLANI GÖRMEDİN. VİJDAN YOKSA ELBETTEKİ RAHATSIN.
Kişileri atamak suç değildir atananların suç işleyeceğini önceden öngöremezler ya, ezbere haybeden atıp tutmayın bu atmanın da bir üslubu vardır,sizin bu hesaba göre Başbuğ'u Kara Harp Okuluna alanların da mı cezalandırılması lazım. Nasıl bir kafanız var?
Sn.Hakimler siz doğru olanı yaptınız.Hangi suçlu ben suçluyum derki.Hele işin içinde vatan hainliği varsa.
Emınım vıcdanınız cok rahattır!
bu adamların suçu neymiş çıksın bir delikanlı hakim açıklasın da halkta bilgilensin.her kafadan bir ses çıkıyor.kimisi de asıl ergenekon mahkemenin ta kendisi diyor.hadi gelin de çıkın işin içinden.enteresan ama başbuğun ağlama duvarındaki fotoğrafı sosyal medyada cirit atıyor.ama aynı başbuğun ellerini açıp allaha dua ederken ki hali hiç gösterilmiyor neden acaba.biraz kumpas varmış gibi geliyor..
bekle göreceksin.
BENDE MERAKLA GEREKÇELİ KARARI DOSYANIN İÇERİĞİNİ VE DELİLLERİN NELER OLDUĞUNU MERAK EDİYORUM.
cami minaresi kılıfı vardır bence fazla takılma iddaanamaye.
pkk nın ikinci adamı tanık olarak dinleniyorsa ,verilen kararın ne derece saglam oldugu ortadadır , halen burada bunu savunanlara aklım basmıyor,
HERŞEYDEN ÖNCE İNSANLARA ADİL YARGILAMA HAKKI VERMEYİP SAVUNMALARINI ENGELLEDİNİZ.DELİL DİYE ÖNE SÜRÜLENLER HAKKINDA İNCELEME YAPMADANBUNLAR DOGRU DEĞİL,BİLİRKİŞELER İNCELEME YAPSIN DENİLDİĞİ HALDE KAALE ALMADINIZ.TANIK DEDİKLERİNİZ PKK LI TERÖRİSTLER.BUNUN HİÇ ORDUYU İÇERDEN YIKMAK İÇİN DÜZENLENDİĞİ HİÇMİ HAKKINIZA GELMEDİ.GERÇEKLERİ ORTAYA ÇIKARTMAK İÇİN HİÇ UĞRAŞMADINIZ.VİCDANIMIZ RAHAT DİYORSUNUZDA VİCDAN OLSAYDI ADİL BİR YARGILAMA YAPARDINIZ.DÜZMECE DELİLLERLE İNSANLARI MAHKUM ETTİNİZ.AMA YÜCE ALLAH A BUNLARIN HESABINI VERECEKSİNİZ.
hiç kimsenin yaptığı yanına kar kalmaz bu dünyada YÜCE RABBİM (C.C) ALLAH CEZALARINI KESECEKTİR.
SAYIN YARGIÇLAR BU MİLLET VERDİGİNİZ KARARLARA SAYGI DUYUYOR AMA BİRAZ AZ OLMUŞ İNSAFLI DAVRANMIŞINIZ
Açık yargılama yapsaydınız...En azından duruşmaları canlı veya bittikten sonra TV'den yayınlasaydınız bu kadar kuşku,tartışma olmazdı.Yassıada yargılamaları bile(50 yıl önce)radyodan yayınlandı...Yassıadanın bile gerisinde kaldınız.Davanın sanığını (Osmanım-beraat ettirdiniz)gizli tanık yaptınız,Şemdin Sakık'ı kendisine karşı savaşmış askerler aleyhinde tanık yaptınız..İnsanlar bu davada APO'nun bile gizli tanık olduğundan şüpheleniyorlar..
vicdanın rahatsa neden açıklama yapıyon siyasi olduğunu söylede öyle vicdanında bizde rahatlayalım bizler zaten biliyoruz siyasi olduğunu
DOSYA İÇERİĞİNİ SADECE ABD BİLİYORMUŞ HAKİMLER DOĞRU SÖYLÜYORLAR ADAMLAR NE YAPSIN HERKES EMİR KULU
bu hakim bozuntuları teraziyi şaşırmış bakın Allah ın ayetlerinde ne diyor ;Biz kıyamet günü için doğru teraziler kurarız; hiçbir kimse hiçbir haksızlığa uğratılmaz. Yapılan amel, bir hardal tanesi ağırlığınca da olsa, onu getirir (tartıya koyarız.). Hesap görenler olarak da biz kâfiyiz. ergenekon hakimleri sizin hesap gününüz gelince vicdanınız rahat olacak mı bakalım
TERÖRİST TANIKLIĞIYLA MAHKUM EDİLEN İNSANLAR, TANIKLARI DİNLENMEYEN AVUKATLAR VE İTİBAR EDİLMEYEN ÜNİVERSİTELERİN BİLİRKİŞİ RAPORLARI VARKEN SİZLER VİCDANEN RAHATSINIZ.OLMAYAN ŞEYİN RAHATLIĞI OLAMAZ SAYIN YARGIÇLAR......
vicdanı olan vicdandan bahseder, bu hassas terazi kimin terazisiydi buda çok önemli
adamlar papadan ab deden abd den emiri almışlar hakimler nedese boş
Sizlerde vicdan varmıki?? vicdanınız RAHAT olsun.
inanmıyorum sizlere
Senaryoyu yazanla Karar veren vicdan aynı olursa farklı birşey çıkmaz zaten Her türlü hukuk dışı dellileri esas al , sanığın davalısını gizli tanık yap Yargılama sadece presürün yerine gelmesi oldu
hAKİMLER HAPİSLİK ORDA HAKİMLİ,K YAPIYORLAR.dEVİR ÖYLE DEVİRKİ ADALETİ YÖNETENLER SUÇLU BİR KERE...
MADEM VİCDANINIZ RAHATTA DENİZ FENERİNİ NEDEN SORGULAMIYORSUNUZ VATANDAŞINDA VİCDANI RAHAT OLSUN CÜBBELİ HAKİM AMCAAAAAAAAAAAAA
Diğer Haberler