Ergenekon kararları dünya basınında

Ergenekon davasının sonuçları dış basında da yankı buldu

Ergenekon kararları dünya basınında

GUARDİAN: TÜRKİYE KIZGIN BÖLÜNMELERLE YÜZLEŞİYOR

Ergenekon davasının sonucunu sayfalarında yer veren İngiliz Guardian gazetesi, 16 emekli yüksek rütbeli asker ile Genel Kurmay Başkanı’nın ömür boyu hapis cezası almasının ardından Türkiye’nin kızgın bölünmelerle yüzleştiğini yazdı.

DAILY TELEGRAPH: TÜRKİYE’NİN ÖNEMLİ DEMOKRASİ SINAVI

İngiliz Daily Telegraph gazetesi aralarında gazetecilerin,avukatların ve askerlerin bulunduğu ve 5 yıl süren dava sonunda yüksek rütbeli generallerin ömür boyu hapis cezası aldığını yazdı.

Yüzlerce tutuklunun Recep Tayyip Erdoğan’ın başında bulunduğu hükümeti devirmek istedikleri ve aşırı ulusalcı örgüt Ergenekon ile bağlantılı oldukları gerekçesiyle yargılandığına dikkat çeken gazete, davanın Türkiye’nin kritik demokratik reformları nasıl idare ettiği ile ilgili önemli bir sınavı olarak düşünüldüğünü yazdı.
İngiliz yayın kuruluşu BBC, Silivri’deki son duruşmaya geniş yer ayırdı. ‘Eski Genel Kurmay Başkanı ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı’ başlığını kullanan BBC, Başbakan’ın taraftarlarının bu dava sayesinde ordunun siyasetten uzaklaştırıldığını düşündüklerini aktardı.

BBC: DAVA KİLİT BİR SINAV

BBC’nin Türkiye muhabiri James Reynolds’un Silivri’den bildirdiği haberinde, Başbakan Erdoğan’ın göreve geldiği 2002 yılından bu yana görevde ya da emekli olan çok sayıda yüksek rütbeli askerin tutuklandığını belirtti.

CNN, BÖLÜNMENİN ALTINI ÇİZDİ

Amerikan yayın kuruluşu CNN, ‘Eski generaller ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı’ başlığını kullandığı haberinde, hükümete karşı laiklerle, ordu ve Başbakan Erdoğan arasındaki bölünmenin olduğunu savunarak davadaki sanıkların hükümeti devirmek üzere aşırı ulusalcı organizasyonun bir parçası olmakla suçlandıklarına dikkat çekti.
Eski ordu komutanlarının hükümeti devirme fikriyle örgüt oluşturmak suçlarından ömür boyu hapis cezası aldığını yazan Financial Times gazetesi, bazıları tarafından demokratikleşmeye doğru kilit bir adım olduğunu düşündüğü davaların sonucunun ülke genelindeki protestoların ardından geldiğini vurguladı.

INDEPENDENT: BİR DÖNÜM NOKTASI

İngiltere’nin saygın gazetelerinden Independent, Türkiye’nin ‘derin devlet’ darbe planının 17 kişiye ömür boyu hapis cezası verdiğini yazdı. Ergenekon organizasyonunun fazlasıyla uzun hapis cezaları ile sonuçlandığını ve hükümet karşıtı protestoları ateşlediğini savunan gazete, 2008’de başlayan davanın Türkiye’nin orduya dayanan laik düzeniyle İslami uzantılı AKP hükümeti arasındaki savaşta bir dönüm noktası olduğunu yorumladı.
Gazete, ordunun üzerinden sivil kontrolün sağlanmasının Türkiye’nin AB’ye giriş sürecindeki kilit bölümlerden biri olduğuna dikkat çekti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 102 yorum
evet yıllardır orduyu işgal eden terörisler sonunda layıkını buldular
darısı 12 yıldır ülkeyi yiyip bitiren din bezirganları ve yalancılara olsun
Generaller görevdeyken yemezdi dimi onlara terörist demek çakallar gibisiniz görev bitip normal vatandaş statüsüne geçtiklerinde hakaret ediyorsunuz kin kusuyorsunuz. Allah sizleri ıslah etsin.
birde internet alemini de senin gibi terösirtlerden ayıklayabilsek.
son sözü millet söyledi zaten sayın başbug, ettiğinizi bulma gününüz. eğer haksız kararlar verildiğini düşünüyorsanız o sizin cephenizden görünüşe göredir. siz asker olarak bu ülkenin 1. sınıf vatandaşı ve sahibi, sivil halkın ise 2. sınıf vatandaşı ve koyun sürüsü olduğunu düşünenler olarak işte böyle bir mahkeme kararına da şaşkınlık içinde olmanız çok doğal. Bu ülkenin gerçek sahibi bu koyun dediğiniz halktır. siz ise bu milletin maaş ödediği memurlardınız. Haddi aştınız bu millet de cezanızı verdi işte. güle güle yatarsınız ömür boyu dediğiniz nedir ki gözünüz ebediyen kapanınca biter
siz hangi aklın dünyasında yaşıyorsunuz.poliste bu milletin maaş ödediği bir memur.bu ülkenin vatandaşları demokrasi için kendilerince belirli bir eyleme girişiyor her yerden ya biber gazı ya toma geliyor.ama pkk lılar hem şırnakta hem istanbulda molotof kokteyli atıyor ortada polis yok.buna ne diyeceksin.sen onuruyla 50 sene tsk ya hizmet etmiş olan bir insanı bu şekilde karalayarak riyakar ve yalan yorumlar yazamazsın burada.eğer içinizde birazcık ALLAH korkusu varsa dürüst olun.bu ülkenin gerçek sahibi arap zihniyetine sahip olan halk değil vatan için canını verecek olan halktır.
sen kendini koyun yapmışsın.Benim koyunlukla bi alakam yok.Ama sen o asker seni koyun yerine koyduğu için değil,siyasi görüşlerinden dolayı,başkalarının aptalca fikirlerini savunduğundan dolayı koyunsun..
sen 30 bin insanın katiline acıyorsundur, bu kadar kin dolduğuna göre sen ülkenin bölünmesine ortaksın bence. Bir gün ülkenin başbakanı suçlarından dolayı ömür boyu hapis alınca da katlanacak mısın?
son sozu mıllet mı soyledı ben bırsey soylemedım. cogu kısıde bısey soylemedı nasıl mıllet soyledı. bırde evde zor tutulanlar varmıs. arkadasta onlardandı aradım kardes evde zor mu duruyorsun kendını tutamıyormussun oyle dedıler tv den dedım. yuzde ellı zor duruyormus dedım. arkadasım ne zoru be dedı. keske onlara oy vermeseydım ellerım kırılsaydı dedı. onlar secımde karsımızda zor duracak dedı. sen anladın mesajı..
çok güzel yorumlamışsın eline sağlık
BAYRAM ARİFESİNDE BİLİNEREK YAPILAN BU ADALETSİZLİĞİN ELBET BİR BEDELİ VARDIR.GÜN OLA HARMAN OLA.KESER DÖNER SAP DÖNER.
Gün oldu harman oldu. Keser döndü sap döndü...
herkes hakim savcı olmuş neyin adaletli olduğunu neyin haksız olduğunu karara bağlıyo mahkemelere ne gerek var ki?
Keser asıl şimdi döndü artık mazlumun elinde...
canım kardeşim o gün zaten döndü .keserde döndü sapta. bunlar kürtl öldürüp türk askerine maleden çete kurup oraya buraya bomba atanlardı. bunlar milleti bir birbirine düşürüp sonrada ülke bölünüyor diyenlerdi değerli kardeşim bunlar olurken sne nerdeydın ya
adaletten bahsetmesi gereken en son kokuşmuş zihniyetlersiniz.....
KESER DÖNDÜ SAP DÖNDÜ ZATEN BİYERLERİNE GİRDİ............
17 yaşında asılan çocuğa sor anlatsın suçsuzken asıldı
sizin keserin dönmesi imkansız artık bırakın bu lafları oyun bitti tak sepeti koluna herkez kendi yoluna
Hala bu insanları savunabilen Ülkenin gelişmesine ve büyümesine hep engel olmuş bu vatan hainlerine destek verenleri darbe çığırtkanlığı yapan hainlere Uğur Mumcunun öldürülmesi, Madımakda Öldürülen onlarca vatandaşımıza ve türlü türlü oyunlarla Bütün Türk Milletini ve vatandaşlarını birbirine düşürerek ülke huzurunu bozma çalışmalarına destek verenleri sonsuza kadar lanetliyorum..Bu insanlar çok geçde olsa cezalarını fazlasıyla haketmişlerdir.. Unutmayınki bu sağcısıyla solcusuyla her kim yaşıyorsa ülkemde herkez için hayırlı olmuştur.Tebrik ediyorum Türk Adaletini ve Hakim ve Savcılarımızı.
ne kadar işkembeden atıyorsun..madımakla ugur mumcuyla ne alaksı var..katliamları çarpıtma..madem öyle dön bir akepeye bak bakalım madımak katliamı sanıklarına avukatlık yapanlar kim...bir soru daha,osman yıldırım neden serbest??araştır bakalım..bir soru daha..35 bin kişinin katili apo nun yattıgı yere bak tanınan imtiyazlara bak birde ordu komutanlarının cezalarına bak..bir soru daha..mit ve jitem ergenekon örgütü ile ilgili oluşumdan haberdar değilken hangi kanıtla örgüt varlığı tesbit edildi..madem söz konusu darbe büyükanıt neden dışarda?*madımak demişken çiller dönemi ve ağardan da bahset
İyide pkklılar niye bu hükümlere seviniyor? Onların alkışladığı işlerden hep şüphelenirim.
pkk'lıların tanık olduğu davada Ülkemin Paşaları müebbet alıyor yazık çok yazık...
pkk ve seriatcilar rahat nefes alsin diye askerleri iceri attilar. cumhuriyetin icini bosaltilar. siz neyin kafasindasiniz. cennetemi girdiniz simdi ? noldu degisen ne ? dahada kötü oldu. artik sonunuzu allah hayirli etsin...
dünya basını bu darbecilerin neler yaptıklarınıda biliyormu biliyor tabiki ama onları yazmıyorlar dünya basını türkiyenin lehine olan bir şeyin yanında olmadığı ama bizim hainlerde dışardakilerin yanında oldular
Darbeci olarak Başbup gösteriliyorsa sizin gerçekten bir psikiyatrik tedaviye ihtiyacınız var demektir. Başbuğ görevlendirildiği dönem itibariyle ve görevlendirenlere bakıldığında ortaya şöyle bir sonuç çıkıyor, "Terör örgütünün başı yargılanmadı, yine her zaman olduğu gibi makinist suçlu," Peki atayanlar hakkında da vatana ihanet suçlaması yapılması gerekmez mi?
elinin altında on binlerce silah gücü varken darbe yapmayan adam emekli olunca mı darbe yapacak.kiminle yapacak?sizde ne hayal gücü varmış be.uuuuu.sırf cumhuriyet mitinglerinde ULU ÖNDERİMİZ ATATÜRK'ün adını sevinçle ve dolu dolu bağırdıkları ve insanları,kalabalıkları oraya LAİK TÜRKİYE CUMHURİYETİ için topladıklarından bu insanların başına bu lanet durum geldi.eğer sizlerde bu yargılamanın gerçekten hukuka uygun ve vicdanımızı rahatlatacak bir yargılama sitemiyle sonuçlandığına inanıyorsanız,YÜCE ALLAHIM size sadece düşünecek kadar akıl versin.başka bir şey demeye gerek yok.
Ne yapmışlar yazda öğrenelim hükümetimi devirmişler şu anki hükümet görev başındamı yoksa devrikmi söyle bakalım.
ergenekon hükümleri apo için pazarlık kozudur, akp sonunda işi kanunda düzenlemeye getirecek o düzenlemeyle hem apo hemde ergenekon tutukluları serbest kalacak, yazın bir kenara kayıtlara gecsin...
''Sizlere dargın değilm,sizin ve diğer zavatın iplrinin hangi efendilEr tarafından idare edildiğni bilyorum.Onlara dargın değilm.Kellemi onlara götürdüğnzde,değiniz ki A.Menderes hürriyt uğruna koydğu başnı 17 sene evvel almadığnız için müteşekkrdir. İdam edilmk için ortada hiçbir sebep yok.Ölüme kadar metanetle gittiğmi silahların gölgesinde yaşayan kahraman efendinze acaba söyleyebilcek misiniz?Dirimden korkmayacaksınz.Ama şimdi milletle el ele verecek A.Menderesin ölümü ebediyete kadar sizi takip edeck VE BİRGÜN SİZİ SİLİP SÜRECKTİR.buna rağmen merhamtim sizlerle berabrdir.İnfaz Saati:13:27
mazlumun ahı yerde kalmazmış
mazlum ha.peki.soruyorum o zaman.sen çok büyük bir hata yaptın.sana göre doğru ama bir çok insana göre oldukça büyük bir hata.bu yaptığın hata yüzünden senin iş arkadaşlarının,ya da bırak çoluğunun çocuğunun torunlarının 40 sene sonra cezalandırılması ne kadar doğru.ki ortada darbe marbe de yok ayrıca.bu sadece tsk yı sindirmek ve bundan sonra bu tarz bir davranışta bulunulmasına engel olmak adına iktidarın kendini koruma iç güdüsüyle hareket etmesinin sonucu.kendisini eleştiren,kendisinden yana olmayanlardan korktuğundan baskı ve zulüme dönüşen bir yapıya büründü ülke.sonumuz hayır olsun.
Melek gibi anlattığınız Adnan mendersin neler yaptığını hangi söylemlerde bulunduğunu araştırıp bi öğrenin sora yutturmaya çalışın melekmiş gibi nede olsa araştırmadan bilmeden bu adam masumdu demek kolay
bence bunu buraya yazmadan önce bir dp zamanını araştırsaydın. a.menderes tam bir vatan hainiydi ve sonuda malum. çıkardıkarı yasalar yaptıkları anlaşmalar hala elimizi ayağımızı bağlar.
Rütbeli askerler suç işlese bile hapse girmeyi hak etmiyorlar mı ? hani adalet herkes içindi ? hani kim olursa olsun suçun cezası olurdu ? Nato nun türkiyeyi yönetmek için kullandığı beyin takımı bu insanlar.. Keşke bu işi chp iktidara gelip yapsaydı ama bu imkansızdı. cünkü chp darbenin hep ortağı oldu. ne zaman chp iktidar olamasa darbe oldu asker chp yi iktidara koydu.. CHP nin tüm yönetim kadrosu değişmeli.. sipariş usulü değil gerçekten delegelerin seçeceği isteyeceği isimler gelmeli..
öyle diyorsunda danıştay saldırısından müebbet alan osman yıldırım gizli tanık olunca nasıl serbest kaldı kim suç işlediyse cezasını çeksin
anlaşılan internet aleminede adamlarını yerleştirmiş müebbetçiler, baksanıza herşey düpedüz ortadayken,hala yok onlar suçsuz yok skp gidince cezaları kalkacak, bunlar ülkeyi satan adamlar aklınızı başınıza alın,
satılmış bir ülke arıyosan bir sağına soluna bak pkklıyım diyene hürmet ediliyo artık bu ülkede
sizi akp parayla mı tuttu burada yorum yazın diye herşey ortada düzmece taraflı yayınları akp ye ait kanalları izlerseniz gözünüz açılmaz hiç bir zaman
Halk ne zaman müslüman bir lider çıkarsa ordu darbe yapmakla tehdit etti kimilerini astı kimilerinin makamlarına el koydu, durum artık çok farklı ülke darbecileri istemiyor müslüman ülkede ateist yöneticiler istenmiyor. ''Menderesi asan, Erbakanı atan zihniyetin hapsedildiği gündür bu gün.''
Bakıyorumda muhalefetçiler yineaynı.yine senoryalar üretip bunları savunuyorlar.yargı bu kadar kişinin üzerinde yanlışmı yaptı şimdi bir değil iki değil bu kadar kişiyi suçsuz yere hapde attı öylemii.ya çok safsınız yada kafanız hiç basmıyor.yıllardır senorya yazıp üzerinde oynardınız hala senaryoya devam ediyorsunuz.pkk şöyle olacak bu böyle olacak.yok komutanlar içierde pkk dışarda .bırakın senoryaları gerçekleri görün biraz.film çevirmiyoruz bu hayatı biz yaşıyoruz.kafanızı kaldırın bi bakın etrafa.bunlar suçsuz olsa delil olmasa kimse tıkamaz onları içeriye.
onların sucu var içeri tıkıldıda içerideki suçluyu dışarı cıkartmak için nasıl senaryolar hazırlanıyor pazarlık yapılıyor o suclu degil şehit olan askerlerinde önemi yok nasıl olsa yeterki sizin çarkınız bu hükümetle dönsün
Arkadaş sen bu içerdeki insanlardan herhangi birinin çıkardığı kitaplardan ( yani savunmalarından ) hiçbirini okudun mu? Sahte belgeler, karartılmış deliller...Bu ülkede işlemediği bir suçtan birini içeriye yollamak öyle kolay ki! Ve umarım kafınızı gömdüğünüz kumdan biran evvel çıkıp olanların farkında olursunuz!
60 yıl sonrada olsa demokrasiyi yok sayan bu örgüt ve düşüncede olan insanlar artık bitirilmiştir. Türkiye ve Demokrasi kazanmıştır.
YILLARDIR TÜRKİYEYİ BÖLMEYE CALISAN DIŞ GUCLERIN YAPAMADIGINI RECEP TAYIP ERDOGAN BAŞARMISTIR.HELAL SANA BAŞBAKANIM
Sen ve başbakanın gibilerin yüzünden bölünüyor ülke.Kına ya.Sana bi torba kına lazım.Yazıklar olsun.İnsanım diye senin gibi gezinenlere!!
eski şehirli 35. şunu iyi bilki şuan yargıda poliste askerde yani kısacası heryerde akp, kısacası boru onlarda ve istediği gibi öttürüyorlar, ağa babaları abd ve israil ne diyorlarsa onu yerine getiriyorlar, bir ülkede darbe olucaksa olur, ama olmayan bir darbe meselesi üzerine binlerce yalan ekleyip, üstelik terörist biriki tanıkla tespitler yapılıp içeri atıldılar öylemi, ıraktanda kötü olduğumuzda bunu anlıycaksınız ama çok geç olucak. işte ozaman bu komutanları arıycaksınız fakat onlarda zileri kurtaramıycak.
senin beyinciğinle bu isler olmaz onun bunun usagı.. sen hiç okudun mu doğuda silahsız askerlerin örgutun onune atılıp sehit edıldıklerını , her istediğini yapıp ondan sonra sucu başkalarının uzerıne attıklarını , onları anlamazsın sen
Tek cümle ile:Türkiye sivilleşiyor,normalleşiyor,herkes bunun meyvesini yiyecek.
hayır türkiye bağımsızlığını kaybediyor güçsüzleşiyor samanı bile ithal eder duruma geliyor.
türkiye bağırsak kurtlarından birer birer kurtulayor vatan hayinleri sadece dağdaki pkk lılar değil bir kısmıda silivride şuan... inadınıza büyüyerek geliyoruz laiklğin arkasına sığınmış sizi hak gasp ediciler
CNN yargı kararlarını gezi olaylarıyla bağdaştırmaktaki amaç nedir. Hükümetin yargıyı etki altına aldığını savunmak. Türkiye'de yaşanan kutuplaşmalar reytinglerini de arttırıyor hani
CUMHURİYETE ATILAN BİR KURŞUN DİYE YAZMALIYDILAR.
cumhuriyete değil kendisini miletin efendisi sanan hainlere atılan kurşun yazılsa daha iyi olurdu...
AKPKK.GERCEK YÜZÜNÜ GÖSTERÏYOR AKP.DEN KEMÏK YALAYAN ÖKÜZ KAFALILAR HALEN TR.DE OLAN BÏTENÏ GÖREMÏYOR YAKINDA CUMHURÏYET KANUNLARINI YOK ETTÏKLERÏNDE MÏLLETÏN KICINDA DONU OLMUYACAK KÖLE PAZARINDA GENCLERÏN SATILDIGI ÜLKE OLACAGIZ TARIM SANAYÏ CÖKMÜS HERSEY ÏTHAL EDÏLÏYOR SADAKAYA ALISMIS MÏLLET YAN GELÏP YATARKEN DOYDUGUNU SANIYOR HALKA AYLIK 500 VERENLER GUNDEN 500 BINI GOTURUYOR ÏC DIS BORC 694 MILYAR DOLAR TC.DE SAILACAK KARILAR KIZLAR KALMIS UTANMIYOR AKP.LÏLER FEKAT ASKER BU DÏN TÜCCARLARINI KENDÏSÏ YETÏSTÏRDÏ TSK.HARAMZADELERDEN YANAYDI DEMOKRASÏ DÏYENLERE SALDIRDI BULDU BELASINI YAZIK.
gecmisin intikami ilker basbug haksiz ceza aldi
siz romayı yıkan Fatih'in cezasını A.Menderes'e vermediniz mi? sizin tek hesabınız islamiyetle
Susurluk diye ortaligi birbirine katan sol ve sosyalist cenah yorumlarinizi bekliyoruz iste asker mafya basin ticaret tetikci iliskisi neoldu ses yok.
Son Sözümüzü Söyleyeceğiz Paşam... AKP VE PKK nın kaçabileceği bütün yolları girebileceği bütün delikleri kapatarak SON SÖZÜMÜZÜ SÖYLEYECEĞİZ. ATATÜRK ün kurduğu TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ sonsuza kadar YAŞATACAĞIZ... NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE....
"CNN, BÖLÜNMENİN ALTINI ÇİZDİ" CNN nin altını bir çizerim altı üstü bir olur
senin altınıda araplar cizerse seninkide kac olur bilmem
CNN yine pisliğini yapmış, verilen cezalar demokrasi açısından olumlu gelişme iken, bu yahudi hizmetkarları bölünmeden bahsetmiş..belliki ONE MİNUT kuyruk acısı hala geçmemiş..
bu yargılamanın dönüp dolaşıp Türkiyenin başına patlayacagını anlayacak kapasiteniz olsaydı keşke, işin sonu kaçınılmaz bir toplumsal kaos, hemde bu sefer cıkış noktası ağaç veya park olmayacak direk cebine giren paradaki hatrısayılır eksilmeden, (tavsiye: borc yapmamaya çalısın, cok büyük bir ekonomik kriz kapıda)
ONLARIN MÜEBBETİ AKP GİDENE KADAR...
gitmediğine görede sıkıntı yok :)
AKP lilerde onların suçsuz olduğunu biliyorlar. Ancak AKP oy verenler yıllardır askere karşı yapılan kışkırtmalardan dolayı askeri din düşmanı gördüklerinden sadece alkış tutmaktadır. Sahte deliller olmayan olaylar Ve şemdin sakık gibi PKK ele başlarının tanık olarak dinlendiği bir davanın sonucu zaten bellidir. Teröriste güveniyorsanız Şemdin sakığa güveniyorsanız sizin bilceğiniz iştir.
hıyar hıyar konuşmanın anlamı yok gezi parkında onlarla birlikte yürüyenler sizlerdiniz ne cabuk unuttunuz ? o zaman terörist değil miydi bunlar ? işinize mi gelmedi ?
turkiye turklugunu simdi göruyor helal olsun sayin basbakana nedir bu pislikler inannin turkiye ye butun dunyadan artik turkiye diyor
Iste gercek susurluk simdi aydinlandi nerede sözde solcu sosyalistler ses yok tencere tava calinsana susurlukta caliyordunuz.
:) susurluk aydınlandıysa mehmet ağarla tansu ciller niye dısarda? gerzek!!
kendim on yıl uzm. çvş olarak görev yaptım ve istifa ettim.(1993-2003) bu on yıl boyunca komutanların;sicil ,makam,para ve halktan itibar bundan başka bir amaç güttüklerini görmedim..terörden, bu amaçları güden komutanlar sayesinde bu kadar çok can yandı...ben hep dua ettim 10 yıl boyunca .allahım ülkemizi bunlardan kurtar diye.eeeyy kurban oldugum ilahi adalet nasılda tecelli ettin ..(ben ergenekondan anlamam..demekki oralardada suçları varmış..)terörün tek suçlusu bunlar. ben onu bilirim.
GEL SONBAHAR GEL
yamtar.1' e cevap olsun. boru sizlerin elindeyken ülkenin başbakanını bile astınız. onbinlerce kişiye irticacı damgasını vurup mağdur ettiniz.Gerçek şu ki boru bir marjinal grubun ama sözü geçen heryere örümcek ağı gibi yayılmış bir marjinal grubun elindeydi. Şu anda da borunun başına millet geçti, halk geçti, gerçekten de bu ülkede bir daha darbe olmasını istemiyor. Ergenekon terör örgütüne verilen bu ceza Aziz milletimizin vermiş olduğu bir cezadır. Sizler iktidarı elinde bulundurabilmek için ülkenin batmasına hatta ve hatta ülkenin satılmasına bile göz yumacak bir zihniyetsiniz.
Takdir Yüce Türk Adaletinindir.
bu tür hukusuz uygulamalar yabancı yatırımcılarıda korkutup kaçıracaktır, (koç a yapılan baskın ve akla mantıga uymayan ergenekon cezaları) buda türkiyeye giren sıcak paranın kesilmesi anlamına gelir, eger sıcak para kesilirse dolar 3-3,5 seviyelerine çıkar ve ekonomik bir çöküs olur bunun akabinde sokaklara dökülen yüz binler milyonlara dönüsür, toplumsal bir kaos kapıda, türkiye yunanistana dönecek, simdi oturmus ordan ahkam kesenler, hukuksuzluk bir ülkeye bir cok açıdan zarar verir, bu zarar eninde sonunda sizin cebinizede yansır bunuda kulagınıza küpe yapın....
HerşeY AKPnin İstediği gibi işliyor..Yakında TERÖR aFFı çıkaracaklar ve apo denilen TÜRK düŞmanı hapisten çıkacak tabi komutanlarda terörden yattıgı için onlarda faydalanmıŞ olacak..
öyle bir şey olursa işte o zaman iç savaş çıkar ben işte o zaman desteğimi çekerim ama benim de bildiğim o ki 10 yıldır iktidar için insanlar niyet okuyor.
cengizg67 27 dakika önceBeğenBeğenme evet yıllardır orduyu işgal eden terörisler sonunda layıkını buldula BU ÜSTTEKİ YORUMU YAZAN ŞAHSA SÖZÜM BENDE BU ÜLKENİN VATANDAŞIYIM BENDE İNANAN İMANLI BİRİYİM ALLAHA ŞÜKÜR BU YAZDIGIN YORUMDAN UTAN SIKIL SEN HİÇ TERÖRİS GÖRDÜNMÜ VURARAK ÖLDÜREREK BU ÜLKEDE OTUZ YIL YAKIP YIKANLARI BİLİYORMUSUN DE BUNU YAZIYORSUN UTANMAZ DÜŞMEZ KALKMAZ BİR ALLAH DAHA BUNUN TEMİZİ VAR ÜST MAHKEMELER VAR BU DAHA ÖN KARAR. NE KADAR KÖTÜDE OLSALAR TÜRK ORDUSUNDA GÖREV YAPTILAR EMEKLERİ VARDIR BİLİYORMUSUN.
hıc kusura bakmayın akp hukumetını devırmek hıcde kolay degıl helal olsun erdogana hepsını attırdı ıcerı eşşek cehennemınde yatsın orda gebersınler ne boklar yedıler ne askerler sehıt oldu bu oç larının yuzunden bızım mıllette saf butun sehıt olan askerlerden hepsının haberı var bunlar pkk ya vur emrını verıyor yazık olan turk askerlerıne oldu şimdiye kadar elimde olsa ınanınkı hepsın kellesını koparırım bu buyuk rutbelı hayvanların
ne kusura bakacam. o kadar dıncısın o zaman dılındekı kufur nedır onun cevabını ver. sen once kendını duzelt cevreye satasacağına dinimizce kufur gunah. bakıyorumda senın gıbıler agzı bol kufurlu ama dınden ımandan bahsetmektende gerı kalmıyor. kusura bakmıyorum ben ama sende kusura bakma toprağa gomuleceksınız. o kadar. son sozumde senın gıbı ıtler urur kervan yurur.
allah razı olsun Türk ordusunu bitirdiler bundan sonra Artık ABD askerlerini çağırırız düşmana karşı bizi korurlar karşılığında ne alırlar onu da siz düşünün
Türk Ordusunun içindeki parazitler temizlendi..Erken kalkan "adını vermeyen bir paşa" diye adlandırılan kişilerin yönettiği Türkiye değil artık
Türk ordusu 28 Şubat sürecinde Amerikadan muhtıra için izin isterken bitmemiştide şimdimi bitti.Görün artık askeriye içerisinde entegre olmuş devşirmeleri...
nasretin hocanın dediğine bakacan millet ne der diye eşşeğe millettin dediği gibi binersen yaya kalır sın merhametinden dolayı kafan nasıl işliyosa öyle bin eşşeğe millet isteduyu diye binme dışarının bir şey söylemesi yorum yapması türkiyyeyi enterese etmez tarihden beri gelen gelenek görenek anelermiz var ona göre yön buluruz aferim deliside değiliz biri istedide yacak kulllardan değiliz bildiğmiz yoldan gideriz
Hükümete muhtıra veren yaşar Büyükanıt hakkında hiç bir şey yok. hükümeti tehdit eden kişi Büyükanıt ve bunu açık açık, genelkurmayın sitesinden yaptı neden hiç bir yerde adı geçmiyor. ben bu davada sadece devirmek isteyenler değil muhalefet yapanlarında cezalandırıldığını düşünüyorum.
silivri de kileri öç alana çicek verirken resimleri var. iş birlik çiler
sandık sandık tayip kalın mı geldi. menderes gibi çıkmadı
Diğer Haberler