HABER

Ergin kardeşler tüm suçlamaları reddetti

Ergin kardeşler tüm suçlamaları reddetti

UŞAK (İHA) - Uşak Atatürk Spor Salonu'nda sabah saatlerinde başlayan Nuri ve Vedat Ergin kardeşlerin 4 ayrı dosyadan yargılandıkları dava saat 02.30 sıralarında bitti.

Ergin kardeşlerin yargılandığı 3. dosya olan Nizamettin Dal'ın öldürülmesi olayı ile ilgili ve bu olaya adı karışan 8 sanığın ifadelerinin alınmasının ardından Mahkeme heyeti davayı 6 Mart'a erteledi.

Nizamettin Dal'ın Uşak E Tipi Kapalı Cezaevi'nde öldürülmesiyle ilgili hiçbir bağlantılarının bulunmadığını ve suçlamaları reddettiklerini belirten Nuri ve Vedat Ergin kardeşler, bu olayın cezaevinde tutuklu bulunan Egeli grubunun yaptığını iddia etti. Mahkeme, Nuri ve Vedat Ergin kardeşlerle birlikte tutuklu olarak yargılanan 8 sanığın tutukluluk hallerinin devam etmesine, bu arada Ergin kardeşlerin savunmalarını hazırlaması için duruşmanın ertelendiği 6 Mart'a kadar süre verdi.

Atatürk Spor Salonu'nda görülen davadan sonra yine Nuri ve Vedat Ergin kardeşler ile Hünkar Karataş ve Hüseyin Bahar'ın adı karıştığı gasp davası ile ilgili dosya görüşülmeye başlandı. Ergin kardeşler bu davada da tüm suçlamaları reddederek Hünkar Karataş'ın adlarını kullanarak Uşak esnafından haraç toplamaya çalıştığını iddia etti. Mahkeme heyeti Hünkar Karataş ile Nuri ve Vedat Ergin kardeşleri ayrı ayrı dinleyerek suçlamaları kabul edip etmediklerini sordu. Hünkar Karataş mahkemede verdiği ifadede, "Ben Nuri ve Vedat Ergin'i daha önce tanımıyordum. Cezaevinde tanıştık. Ergin kardeşlerin adını kullanarak yada onlardan talimat alarak Uşak esnafından haraç almaya çalışmadım. Haraç ve gasp olaylarını kendim yaptım. Dönemin Başsavcısı ve cezaevi müdürleri görevlerini tam olarak yapmıyordu. Cezaevindeki olayları göz yumuyorlardı. Eğer görevleri tam olarak yerine getirselerdi ben bugün sanık olarak sizin karşınıza gelmezdim" dedi.

Mahkeme heyeti sanıkların ifadesini aldıktan sonra gasp ve haraç toplama ile ilgili davanın da kuvvetli şüphe uyandıran deliller nedeniyle sanıkların tutukluluk halinin devamına ve duruşmanın ertelenmesine karar verdi.
Atatürk Spor Salonu'nda sabah saat 09.30 sıralarında başlayan ve 17 saat süren davalarda beraat kararı çıkmazken tüm dosyalar 6 Mart tarihinde tekrar görüşülmek üzere ertelendi. Ergin kardeşler ve diğer sanıklar ring araçlarıyla duruşmaların sona ermesiyle birlikte kaldıkları cezaevlerine gönderildiler.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler