HABER

Erhan, DP Genel Başkanlığa aday

Erhan, DP Genel Başkanlığa aday

Ankara -AA- Demokrat Parti (DP) Genel Başkan Yardımcısı Çağrı Erhan, partisinin 6 Ocak 2008'de yapılacak 4. Olağanüstü Büyük Kongresinde genel başkanlığa aday olduğunu açıkladı.

Erhan, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, Demokrat Parti'yi yeniden siyaset üreten bir parti ve siyasal merkezin gerçek mecrası haline getirmek için genel başkanlığa aday olduğunu belirterek, "Partimizi kişisel ihtiraslara tutsak etmemek, koltuk kavgalarını önlemek ve parti dışı müdahalelerin etkisinden kurtarmak gayesidir" dedi.

Bir gazetecinin, "Seçilen genel başkanın emanetçi olacağı yönündeki iddialar hakkında ne düşünüyorsunuz?" sorusuna Erhan, "DP'de emanetin sahibi büyük kongredir. DP'de koltuk, genel başkanların malı değildir.

Açıkça ilan ediyorum, 2008'de yapılacak 2 kongrede de genel başkan adayıyım" karşılığını verdi."Adaylığınızı açıklamadan önce Mehmet Ağar ile görüştünüz mü?" sorusu üzerine Erhan, "Daha evvel görev yapmış sayın genel başkanlarımızla görüştüm. Bu çerçevede parti içinde benim bulunduğum dönemde birlikte
çalışmak imkanı bulduğumuz arkadaşlarımla görüştüm" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön