Erkek civcivlerin itlafı tartışma yarattı!

Almanya ve Fransa, üretim artığı olarak görülen erkek civcivlerin parçalanarak itlaf edilmesini sonlandırmayı planlıyor.

Erkek civcivlerin itlafı tartışma yarattı!

Berlin’i ziyaret eden Fransa Tarım Bakanı Didier Guillaume, “Erkek civcivleri parçalamayı bitirme zamanı. Fransa ve Almanya bu konuda Avrupa’nın öncüsü olmalı.” ifadesini kullandı.

Almanya Gıda ve Tarım Bakanı Julia Klöckner, Almanya'nın bu yılın ikinci yarısında Avrupa Birliği Dönem Başkanlığı'nın söz konusu çözüm için fırsatlar sunduğunu belirtti.

Fransa ve Almanya; sanayi gruplarını, şirketleri, araştırmacıları ve uygulamaya karşı kampanya düzenleyenleri bir araya getirerek alternatif yöntemler bulunmasını sağlamayı planlıyor.

Erkek civcivlerin yumurtlamadıkları ve et verimleri düşük olduğu için doğduktan sonra makinelere atılıp, ezilip gazla öldürülmesi hayvan hakları kuruluşları tarafından eleştiriliyordu.

Yumurta üreticilerinin erkek civcivlere karşı yöntemlerini protesto eden havyan hakları kuruluşları, her yıl dünya çapında da 2,5 milyar erkek civcivin bir günlükken itlaf edildiğini iddia ediyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
kahrolsun kapitalizm
nasıl anlıyorlar erkek olduğunu acaba
böyle bir meslek var. adı SEKSÖR lük. 1-3 günlükken anladın anladın yoksa büyümesini beklemek gerekiyor. İlginç bir iş ama baya para kazandıran bir iş. Türkiye de yapan çok az insan var.
Dur birader seks meks karıştırma şimdi saldıracak hüloğcanlar :)
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler