KADIN

Erkeklerin Seks Gerçekleri

Erkeklerin Seks Gerçekleri

Erkekler seks sonrasında neden uyuyorlar?

Dr. Billy Goldberg'e göre erkeklerin seks sonrası uyumalarının bir nedeni var.

Oksitosin, prolaktin ve diğer hormonlar erkeklerin yatakta bir o yana bir bu yana dönmelerini ve horlamalarına neden oluyor ve uyumaları kolaylaşıyor.

Erkeklerin vücut kimyaları orgazm sonrasında değişir.

Prolaktin hormonu açığa çıkar ve erkeklerin yorgun olmalarına neden olur.

ERKEĞİN KADINDAN 10 BEKLENTİSİ NEDİR?

Seks sırasında sarfettikleri efor ve doruk noktasına ulaştıktan sonra enerji üreten glikojenin tükenmesi uykularını getirir. Erkeklerde kadınlara göre daha fazla kas olduğu için onlar seks sonrasında daha uykuculardır.

Erkeklerin libidoları yukarı çıkar aşağı iner

Yapılan bir araştırmaya göre; erkeklerin daha fazla enerjileri, daha fazla mutluluk hisleri, daha az kiloları ve daha az uykuya ihtiyaçları vardır.

Enerji seviyenizin değişmesi, seks isteğiniz gibi hayatınızdaki dalgalanmaları takip ederseniz değişiklikleri önceden göreceksiniz. Ve böylece seks için en güzel zamanı yada hiç uygun olmayan zamanları önceden fark edebileceksiniz.

Genel sağlığınız için penis bir barometredir

Dr. Mehmet Öz'e göre; Penis bir erkeğin sağlıklı olduğunu gösterir. Beyne, kalbe ve böbreklere kanın gitmesini sağlayan fiziksel mekanizma penisi de etkiler.

Erkeklerin sekse olan ilgisizliği büyük bir problemdir. Erkeklerin %25'i sekse karşı ilgisiz. Bu rakam erkekler düşük libidolarından bahsetmedikleri için daha da fazla olabilir.

Kan dolaşımının kısıtlı olması diabet, iç salgı bezlerindeki rahatsızlıklar, kalp ve böbrek hastalıklarının bir sebebidir. Ayrıca psikoljik etkenler, uykusuzluk ve ilişki problemleri de başlıca etkenler arasındadır.

BUNLAR ERKEKLERİ İLİŞKİDEN SOĞUTUYOR


Düzensiz uyku ereksiyonu azaltır

Uyku problemi yaşıyorsanız cinsel fonsiyon bozuklukları açısından risk altındasınız demektir. Az uyumak erkeklerde ereksiyonun azalmasına neden olur.
ERKEĞİN KADINDAN 10 BEKLENTİSİ NEDİR?
Çevreyle uyumlu ulaşım testislere zarar verir

Bisiklete binmek erkeklerde kısırlığa yol açmaz ama testislerin zarar görmesine ve ereksiyon problemlerine neden olur.

Ayrıca bisiklete binmek aşınma, yıpranma, saç köklerinin zarar görmesi ve eziklere yol açar. Terlemek ise cilt problemlerinde ve genel ağrıların etkenidir.

Varikosel erkeklerde kısırlığa yol açabilir

Altı çiftten birinde kısırlık var ve bunların yarısında sorun erkeklerde. Erkeklerin kısır olmasına yol açan en büyük etken varikoseldir. Bir başka ihtimal ise üreme sistemlerindeki tıkanmadır.

Basitçe, erkekler yaşlandıkça üreme de etkilenir.

Yapılan bir araştırmaya göre 35 yaşının üstündeki erkeklerin eşlerinde hamile kalmanın oranı düşük ve düşük yapma oranının ise yüksek olduğu görülmüştür.

Spermlerin güçlü kalmasını sağlamak için erkeklerin besleyici gıdalar yemesi, düzenli egzersiz yapması ve stres seviyelerini düşürmeleri gereklidir.

BUNLAR ERKEKLERİ İLİŞKİDEN SOĞUTUYOR

Büyük haber

Hemen hemen her erkek penis boyutlarının seksi etkilediğini düşünür. Ama gerçek şudur ki penis boyutu kadınları tatmin etmek için önemli değildir. Kadınların hassas sinir uçları vajinalarının girişinde bulunur. Kadınların çoğunun tatmin olmak için aradıkları şey tekniktir. Ama şunu da unutmayalım ki yatakta iyi bir tekniğe sahip olan bir erkek seks sonrasında uykuya dalacaktır.

Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.