Ermenistan sınırını geçti gözaltına alındı

Kars’ta, balık tutmak isterken Ermenistan sınırı geçen bir kişi Ermenistan askerleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.Olay Kars’ın Digor İlçesi’nde meydana geldi.

Kars’ta, balık tutmak isterken Ermenistan sınırı geçen bir kişi Ermenistan askerleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.
Olay Kars’ın Digor İlçesi’nde meydana geldi. Ermenistan Sınır hattından geçen Arpaçay Çayı kenarında kaybolan atlarını arayan K.A., R.A., R.A., A.G. ve E.Ö. kaybolan atlarını ararken, K.A. ise Arpaçay Çayı’na girerek balık tutmak istedi. K.A. nehrin ortasına kadar gidince sınır ihlalinde bulundu. Bunun üzerine Sınır hattında bulanan Ermenistan sınır birliği askerleri, K.A.’yı yakalayarak gözaltına aldı.
Ermenistan askerlerinin haber vermesi üzerine diğer 4 kişi de Hudut Karakolu askerleri tarafından yakalanarak Sorguçkavak jandarma Karakol Komutanlığı’na getirildi. Burada ifadeleri alınan 4 kişi serbest bırakıldı. Ermenistan Sınır Birliği tarafından yakalanarak Ermenistan’a götürülen K.A. ise Digor Kaymakamı Mustafa Güngör ve beraberindeki heyet tarafından kurulan temaslar sonucu Kilittaş Hudut Karakolu’na teslim edildi. İfadesi alınan K.A. daha sonra serbest bırakıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler