Ersen yine sakatlandı!

İspanya 1. Futbol Ligi'ndeki Recreativo Huelva'da forma giyen Türk sporcu Ersen Martin, 3 hafta sahalardan uzak kalacak.
Recreativo Huelva'nın, Murcia ile yapacağı maç öncesi sakatlanan Ersen Martin'in çekilen MR'ında aşırı yüklenmeye dayalı olarak sol arka adalesinde yırtık oluştuğu ve en az 3 hafta oynayamayacağı bildirildi. Ersen Martin, menajeri aracılığıyla yaptığı açıklamada, sakatlık nedeniyle üzgün olduğunu ve İspanya'ya gitmeden önce uzun bir süre futbol oynamadığını kaydetti. Bu yüzden kondisyon eksikliği bulunduğunu belirten Ersen Martin, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:
"Ancak Huelva'da gerek hocamın, gerekse taraftarların bana gösterdiği yoğun ilgi ve takımıma ligdeki bu zor günlerinde faydalı olabilmek amacıyla kendimi fazla zorladım. Tam hazır hale geliyorken bu talihsiz sakatlık çıktı. Ancak futbolda bunlar var. Sakatlığımı çabuk atlatıp, takımımın La Liga'da kalması için elimden geleni yapacağım. Bana güvenenleri mahcup etmeyip, Nihat Kahveci'den sonra Türkiye'nin İspanya'da ki 2. gururu olmak istiyorum. Görev verilirse İsviçre Euro 2008'de milli takıma en iyi şekilde hizmet etmek istiyorum."