HABER

Ersöz'ü doktor kılığındaki polisler aldı

Ankara'da hastanede gözaltına alınan emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ü, doktor kılığına giren polislerin yakaladığı öğrenildi. Ersöz'ün üzerinden şifreli belge çıktığı, polisi görünce "kahretsin" dediği öğrenildi. Ersöz'ün hastanede özel hasta olarak tedavi yaptırdığı öğrenildi. Bu arada, polis Levent Ersöz'ün evinde arama yapmaya başladı.

ÜZERİNDEN ŞİFRELİ BELGE ÇIKTI

Üç gündür çok sıkı bir şekilde takip edilen Ersöz'ün Kırşehir Jandarması'nda görevli Astsubay S.G tarafından Zonguldak'tan yurda sokulduğu öne sürüldü. Yurda giriş yapan Ersöz'ün Ergenekon davasında tutuksuz yargılanabilmek için sağlık raporu almaya çalıştığı, ilk önce Ümitköy'de bir kliniğe gittiği, buradaki tedavisinin ardından sahte kimlikle Balgat'ta Özel Yüzüncüyıl Hastanesi'ne gelerek prostat için gün aldığı belirtildi.

Üç gündür Ersöz'ü takip eden polis, doktor kılığına girerek tedavi sırasında parmak izini alıp kimlik tespitinde bulundu. Mehmet O. Gülcü sahte kimlikli kişinin Ersöz olduğunun kesinleşmesi üzerine polis uzun süredir aranan Ergenekon sanığını hastanede prostat ameliyatı öncesi gözaltına aldı.

ÜZERİNDEN ŞİFRELİ BELGE ÇIKTI

Hastane Başhekimi Op. Dr. Talat Aydın, Levent Ersöz'ün gözaltına alınmasını şöyle anlattı: "Ersöz, Ümitköy'deki A Kliniği'nden buraya geldi. Polisler sivil olarak hastaneye geldiler. Daha sonra gözaltı yaptılar. Ersöz'ün yanında iki kişi daha vardı. Üzerinden çok sayıda çeşitli kurumlarda kimlik çıktı. Mehmet Orhan Gülcü adıyla kayıt yaptırmış. Polis gözaltı yapıldıktan 40 dakika sonra hastaneden götürüldü."

POLİSLERİ GÖRÜNCE "KAHRETSİN" DEDİ

Emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün, Mehmet Orhan Gülcü kimliği ile 3- 4 gün sürecek ‘green light' tedavisi için yatış işlemleri yapılırken, takipteki polisler operasyon için düğmeye bastı. Hastanenin çevresinde Özel Harekat Timleri kuşatırken, özel olarak görevlendirilen tim içeri girdi.

ÜZERİNDEN ŞİFRELİ BELGE ÇIKTI

Bir anda ‘Eller yukarı' diyen polisleri karşısında gören Emekli Tuğgeneral Levent Ersöz şoke oldu ve başını ellerinin arasına koyarak ‘Kahretsin' dedi. Polisler Emekli Tuğgeneral Ersöz'le birlikte yanındaki Astsubay Selim Gür ve yeğeni olduğu belirtilen Baran Kayral'ı da gözaltına aldı. Astsubay Gür, muvazzaf olduğu için askeri birimleri teslim edildi.

ERSÖZ İSTANBUL'A GÖNDERİLECEK

Gözaltına alınmasının ardından Ankara Adliyesi'nde sağlık kontrolünden geçilen Ersöz'ün bugün saat 17.00'de hava yoluyla Ergenekon Soruşturması'nın yürütüldüğü İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüleceği öğrenildi.

ÜZERİNDEN ŞİFRELİ BELGE ÇIKTI

CİHAN

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön