HABER

Ersöz'ün kızı intihara kalkıştı

Eski JİTEM komutanı emekli albay Abdülkerim Kırca'nın intiharının ardından cezaevinde kalp krizi geçiren emekli tuğgeneral Levent Ersöz'ün kızı Fulya Ersöz, jandarma misafirhanesinde ilaç içerek intihar etmek istedi.

Sabah Gazetesi'nin haberine göre, Annesi tarafından odasında baygın halde bulunan Fulya Ersöz, Haydarpaşa GATA'da tedavi altına alındı. Çok sayıda ilaç içerek intihara teşebbüs ettiği ileri sürülen Fulya Ersöz'ün midesi yıkandı. Yoğun bakım servisinde tedavi altına alınan Ersöz'ün sağlık durumuyla ilgili açıklama yapılmadı. Babasının sağlık durumuyla ilgili hastane önünde geçen pazar günü bir açıklama yapan Fulya Ersöz, "Her şeyden önce insani bir durum söz konusu. Babam kalp hastası. Bir damarının yüzde 91'i tıkalı. Eskiden başka bir damarında stent takılıydı. Aile olarak anjiyo yapılmasını talep ediyoruz. Şu an hayati tehlikesi var. Kendisi yoğun bakımda ve uyutuluyor" demişti. Öte yandan dün yine aynı misafirhanede kalan Semiha Yurdakın adlı kadın da hastaneye kaldırılıp midesi yıkandı.

Zir Vadisi'ndeki mühimmat

Yarbay Mustafa Dönmez'in ajandasında ele geçirilen krokiden yola çıkılarak ele geçen silah ve mühimmat basına gösterildi. El bombalarının pres baskı MKE yapımı olduğu belirtildi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde sergilenen el bombaların kriminal incelenmesinde 2003'de İzmir'de terör örgütü MLKP örgütüne yönelik yapılan operasyonda ele geçen el bombaları ile aynı kafileden olduğu ortaya çıktı.

Yağlanıp poşete kondu

Silah ve malzemelerin yağlandığı daha sonra poşetler içine konulduğu ortaya çıktı. İddiaya göre bu silah ve patlayıcılar toprağa gömülmeden önce gres yağı ile yağlanarak zarar görmelerinin önüne geçildi. Ele geçirilen mühimmat ise şöyle: 2 aydınlatma fişeği, 12 tüfek bombası, 1 renkli sis kutusu, 2 taarruz el bombası, 10 el bombası gövdesi, 10 el bombasına ait ateşleme mekanizması, 18 adet 32 parça dilim el bomba gövdesi, 6 gösteri bombası, 9 göz yaşartıcı bomba, 800 izli G-3 mermisi.

Ergenekon'a bir savcı daha

Ergenekon soruşturmasını yürüten savcı sayısı Fikret Seçen'in de dahil edilmesiyle altıya yükseldi. Savcı Fikret Seçen, Hrant Dink suikasti ile Amerikan Başkonsolosluğu'na yönelik silahlı saldırı soruşturmalarını yürütüyor. Ümraniye'de 27 el bombası bulunmasıyla soruşturmayı Savcı Zekeriya Öz başlattı. Veli Küçük ile Doğu Perinçek'in de gözaltına alındığı 5'nci dalga operasyondan sonra savcı Mehmet Ali Pekgüzel, emekli orgeneraller Şener Eruygur ile Hurşit Tolon'un gözaltına alındığı operasyondan sonra da savcı Nihat Taşkın, duruşmaların başlamasıyla da Ercan Şafak ile Mehmet Murat Yönder soruşturmaya dahil edildi.

İbrahim Şahin'den itiraz

Bu arada Özel Harekât Dairesi Başkan Vekili İbrahim Şahin'in avukatı dün verdiği dilekçede, müvekkilinin sağlık sorunları nedeniyle serbest bırakılmasını istedi. Dilekçede, Şahin'in hafıza kaybına uğradığına ilişkin 2003'te verilen ve orijinali Cumhurbaşkanlığı'na sunulan, Adli Tıp raporunun da istenmesi talep edildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler