HABER

Ertuğrul Sağlam, rekor peşinde...

Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde (A) Grubu'nda yarın Portekiz'in Porto takımıyla kader maçına çıkacak Beşiktaş'ta teknik direktör Ertuğrul Sağlam da gözünü siyah-beyazlı takıma en fazla puan kazandıran teknik direktör rekoruna dikti.

Grubunda son olarak Fransa'nın Olympique Marsilya takımını yenen ve puanını 6'ya çıkaran siyah-beyazlılarda teknik direktör Ertuğrul Sağlam da bu puanlarla Beşiktaş'ın eski teknik direktörlerinden Nevio Scala'yı geçti. Genç çalıştırıcı, ayrıca Galli teknik direktör John Benjamin Toshack ile aynı puana ulaşma başarısı gösterdi.

Şampiyonlar Ligi'nde 4. kez mücadele eden "Kara kartallar", bu organizasyondaki ilk deneyimini 1997-98 sezonunda John Benjamin Toshack yönetiminde yaşamış ve bu sezon 6 puan toplamıştı.

Beşiktaş, "Devler Ligi"nde 2000-01 sezonunda ikinci kez yer alırken, İtalyan çalıştırıcı Nevio Scala yönetiminde 4 puan toplamıştı. Sağlam yönetimindeki Beşiktaş bu sezonki Şampiyonlar Ligi deneyiminde ise 5 karşılaşma sonunda 6 puana ulaştı ve Scala dönemindeki performansını aştı.

EN FAZLA PUAN LUCESCU İLE
Siyah-beyazlı takım, Şampiyonlar Ligi'nde en fazla puanı ise Rumen teknik direktör Mircea Lucescu döneminde elde etti. Ligde 2003-04 sezonunda 3. kez yer alan Beşiktaş, Lucescu yönetiminde 2 galibiyet ve 1 beraberlik alıp 7 puan toplamış ve tarihindeki en fazla puana ulaşmıştı.

SIRADA REKOR VAR
Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'ndeki ilk Türk çalıştırıcısı unvanını alan Ertuğrul Sağlam, takımına iki galibiyet kazandırarak 6 puan topladı ve bu organizasyonda takımına en başarılı dönemlerinden birini yaşattı.

(A) Grubu son maçında Portekiz'in Porto takımıyla yarın final niteliği taşıyan maça çıkacak Beşiktaş, bu karşılaşmadan bir galibiyet alırsa puanını 9'a çıkaracak ve gruptan çıkma başarısı gösterecek.

Siyah-beyazlı takımın 9 puan alması halinde Ertuğrul Sağlam da ekibine en fazla puan kazandıran teknik direktör unvanını alacak. Bu arada Beşiktaş'ın Porto ile berabere kalması halinde Sağlam, Lucescu'nun rekoruna ortak olacak.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön