HABER

Erzincan'da 2 bin 45 acemi er yemin etti

Erzincan'da, acemi eğitimlerini tamamlayan 2 bin 45 er, 3. Ordu Komutanı Orgeneral İsmail Serdar Savaş'ın da katıldığı törenle yemin etti

ERZİNCAN (AA) - Erzincan'da, acemi eğitimlerini tamamlayan 2 bin 45 er, 3. Ordu Komutanı Orgeneral İsmail Serdar Savaş'ın da katıldığı törenle yemin etti.

Erzincan 59. Topçu Eğitim Tugayı General Enver Eralp Kışlası'ndaki yemin töreni, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Ardından 1998-2 tertip, 2. kademe ile 371. kısa dönem askerlerden oluşan 2 bin 45 Mehmetçik'in yemin ettiği törende, birliğe ilk katılan acemi erler yaş kütüğüne plaket çaktı.

Törende, 3. Ordu Komutanı Orgeneral Savaş, birliğe ilk gelen erlere belge ve hediye verdi.

59. Topçu Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Sebahattin Türker, yemin eden erlere hitaben yaptığı konuşmada, Türkiye'nin dört bir yanından birliğe katılan gençlerin, ant içme törenini gururla gerçekleştirdiğini belirterek, şunları kaydetti:

"Komutanınız olarak sizlerin ettiğiniz yemine bağlı kalacağınıza, vazifeyi namus bilerek çalışacağınıza, parolanızın vatan, bayrak ve şeref olacağına, dürüstlük ve karakterden asla taviz vermeyeceğinize gönülden inanıyorum. Türk askeri olmak, Mehmetçik olmak onurdur. Askerlik göreviniz ileride çocuklarınıza, torunlarınıza bırakacağınız manevi mirastır, artık kutsal görev sırası sizde. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin (TSK) en genç Mehmetçikleri olarak sizlere güveniyor ve iyi bir asker olacağınıza yürekten inanıyorum. Ettiğiniz bu kutsal andın size, ailelerinize, TSK ve yüce ulusumuza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum."

3. Ordu Komutanlığı Bölge Bando Takımı'nın çeşitli marşlar ile Mehter Marşı'nı seslendirdiği törende, yakın dövüş gösterisi yapan askerler dakikalarca alkışlandı.

Yemin eden askerlerin bazılarının yakınları gözyaşlarına hakim olamadı, bazıları da töreni cep telefonu kamerası ile kayıt altına aldı.

Tören geçişiyle tamamlanan program sonrası yemin eden erler, yakınları ile kucaklaşıp hasret giderdi.

Törene, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Mehmet Özoğlu, Muharip Gaziler Derneği Başkanı Sabri Taş ve asker yakınları da katıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön