HABER

Erzincan'da kaçak ava büyük ceza

ERZİNCAN (İHA) - Erzincan Çevre ve Orman İl Müdürü Zakir Karartı, Erzincan'da belirlenen miktarın dışında keklik avlayan 2 avcıya 22 bin YTL para cezası uygulandığını söyledi.

Güvenlik güçleri tarafından Kemah bölgesinde tespit edilen aşırı avlanmayla ilgili bilgi veren Çevre ve Orman İl Müdürü Zakir Karartı, söz konusu olayla ilgisi olduğu belirlenen 2 avcıya Çevre ve Orman İl Müdürlüğü olarak kişi başı 315 YTL ceza kestiklerini açıkladı. Zakir Karartı, güvenlik güçleri tarafından tutulan tutanakların incelemesinin ardından, fazladan avlanan 55 keklik için de Erzincan Valiliği Muhaberat Müdürlüğü'nün her 1 keklik için 400 YTL olmak üzere toplam 22 bin YTL para cezası kesileceğini dile getirdi.

Erzincan'da 14 Ekim'de başlayan İkinci Grup Av Dönemi'nin 28 Ocak 2007 tarihinde sona ereceğini hatırlatan Avcılık ve Atıcılık İhtisas Kulübü Başkanı Yaşar Bal ise, Kemah bölgesinde 'ölçülü şekilde av' yapmadıkları belirlenen bir grup avcının, avladıkları 59 adet keklikle güvenlik güçlerine yakalandığını ifade etti. Yaşar Bal, yakalanan kişiler hakkında tutulan tutanakların, Çevre ve Orman İl Müdürlüğü Milli Parklar Müdürlüğü'ne intikal ettirildiğini belirtti.

Bir avcının günde sadece 2 keklik avlama hakkı olduğunu ifade eden Yaşar Bal, özellikle hafta sonlarında başka illerden gelen avcıların av değil adeta katliam yaptıklarını savundu. Avlanmanın sadece spor amaçlı yapılması gerektiğini vurgulayan Yaşar Bal, avcıların Av Komisyonu kararlarına harfiyen uymaları gerektiğini belirtti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön