HABER

Erzincanlı köylülerin tecavüz öfkesi

Erzincanlı köylülerin tecavüz öfkesi

ERZİNCAN (İHA) - Erzincan'ın Üzümlü İlçesi, Altınbaşak Beldesi'ne bağlı Büyükkadağan köyünde geçtiğimiz Eylül ayında 7 yaşındaki bir kız çocuğuna tecavüz edilmesiyle ilgili dava kapsamında olay yerinde keşif yapılması, köyde hareketli saatlerin yaşanmasına neden oldu.

Büyükkadağan Köyü Afet Konutları'nda 2 ay önce yaşanan olayda, 7 yaşındaki kız çocuğu G.K'ya tecavüz ettikleri iddiasıyla tutuklanan 4 çocuk babası 65 yaşındaki A.D. ile 2 çocuk babası 42 yaşındaki H.D'nin de olayla ilgili keşif için köye getirileceğini duyan köylüler, köy meydanında toplandı.

Jandarma ekiplerinin geniş güvenlik önlemi aldığı köyde, Erzincan Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Nuh Kalkan başkanlığındaki keşif heyetinin gelmesinin ardından, tecavüz edildiği ileri sürülen küçük G.K, ailesi ve görgü tanıkları da jandarma tarafından tecavüz olaylarının yaşandığı bölgeye getirildi.

Güvenlik gerekçesiyle tecavüz sanıklarının köye getirilmediği keşif sırasında, sanıkların köye getirildiğini sanan vatandaşlar, bu sırada kendilerine el kol hareketi yapan sanık yakınlarına saldırmak istediler. Bir anda keşfin yapıldığı bölgeye doğru hareketlenen ve sanık yakınlarına ait eve girmek isteyen köylüleri jandarma güçlükle engelledi. Ellerindeki sopalarla sanık yakınlarına tepki gösteren ve küfürler savuran köylü kadınlar, "Biz onların ölümünü istiyoruz. İdam edilsinler" diye bağırdılar.

Keşif sırasında ifadesinin alınması için jandarma aracında bekleyen tecavüz mağduru küçük G.K. ise elleriyle yüzünü saklamaya çalıştı. Yaklaşık birbuçuk saat süren keşfin ardından mahkeme heyeti köyden ayrıldı. Jandarma ekipleri ise başka olay meydana gelmemesi için sanıkların ve yakınlarının evlerinin bulunduğu bölgedeki güvenlik önlemlerini artırdı.

Öte yandan, tecavüz sanıklarından H.D. hakkında 2003 yılında bir başka tecavüz suçundan dava açıldığı ve davanın halen devam ettiği bildirildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler