Erzurum'da çatılar havaya uçtu

ERZURUM (İHA) - Erzurum'da etkili olan rüzgar yaşamı olumsuz etkiledi. Saatte 70 kilometre hıza ulaşan rüzgar sebebiyle bazı binaların çatısı uçtu. Erzurum'da dün akşam üzeri başlayan rüzgar gece etkisini artırarak sürdürdü. Akşam saatlerinde saatteki hızı 40-45 kilometre olarak ölçülen rüzgarın hızı gece saatte 70 kilometre olarak belirlendi. Kentte etkili olan rüzgar sebebiyle Cumhuriyet Caddesi'nde bulunan Kızılay İş Merkezi'nin çatısı uçtu. Binanın üzerinden uçan çatıları onarmak için işçiler çalışmalara başladı.

Hızı saatte 70 kilometreye ulaşan rüzgar sebebiyle kentin en önemli tatil merkezi olan Palandöken Kayak Merkezi hafta sonu tatiline sessiz başladı. Rüzgar sebebiyle teleferik çalışmazken, tatilciler otellerinde dinlenmeyi tercih etti.

Erzurum'da geceden beri etkisini sürdüren rüzgar yüzünden yollara kayalar yuvarlandı. Kent merkezindeki bazı işyerlerinin tabelaları söküldü. Rüzgarın etkisi görev yapan gazetecileri de etkiledi. Rüzgarın etkisinden kurtulmak isteyen bayan muhabir, oturmayı tercih etti.