Eş zamanlı harekete geçildi! Çok çarpıcı sonuçlar

Trafik polislerince 1-2 Kasım'da ülke genelinde yapılan denetimlerde, 75 bin 370 sürücüden 1482'sinin alkollü, 6'sının ise uyuşturucu etkisinde araç kullandığı belirlendi.

Eş zamanlı harekete geçildi! Çok çarpıcı sonuçlar

Emniyet Genel Müdürlüğünün açıklamasına göre, trafik güvenliğini sağlamak ve alkol etkisinde araç kullanımı kaynaklı trafik kazalarını önlemek amacıyla 1-2 Kasım'da, ülke genelinde "alkol etkisinde araç kullanımına" yönelik özel denetim gerçekleştirildi.

Denetimlerde, 75 bin 370 araç ve sürücüsü kontrol edilirken, 1482 sürücünün alkollü, 6 sürücünün ise uyuşturucu etkisinde araç kullandığı tespit edildi.

1238 ARAÇ MEN EDİLDİ

Kontroller sonucu 1238 araç trafikten men edildi, 1452 sürücünün ehliyeti geçici olarak geri alındı.

Çalışmalarda tespit edilen 8 bin 87 trafik kuralı ihlaliyle ilgili de sorumlular hakkında işlem yapıldı.

Ayrıca yılın ilk 10 aylık döneminde 6 milyon 173 bin 865 araç sürücüsü alkol testine tabi tutuldu; 147 bin 379 sürücüye alkol, 1536 sürücüye ise uyuşturucu ve uyarıcı madde etkisinde araç kullanmaktan işlem yapıldı. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
✔️ süper olmuş
magandalar çok bu memlekette iti kopugu ne ararsan var cezalar arttırılmalı
Ne kadar yanlış bir davranış alkol al yola çık sen kendini düşünmüyorsun karşıdaki insanlarıdamı düşünmüyorsun intihar edeceksen kendi başına yersin başkasının canına malına kastın ne helal olsun böyle insanları ben olsam ehliyetlerini ömürboyu alırdım kurallar ne için konulmuş can ve mal güvenliğini sağlamak amaçlı kural tanımayan hem kendini hem başkasına zarar veriyor cezalar biraz daha caydırıcı olmalı alkolden yakalananlar trafikden men ehliyetine el konulması gerek
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler