Esad'dan çok sert Türkiye açıklaması: Köle olursunuz

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Suriye'nin kuzeyini kontrol eden Kürtlerin çoğunlukta olduğu Suriye Demokratik Güçleri'ne (SDG), "Sizi devletinizden başka kimse korumaz. Eğer ülkeyi savunmak için kendinizi hazırlamazsanız, onların (Türklerin) kölesi olmaktan başka bir şey yapamazsınız." dedi.

Esad'dan çok sert Türkiye açıklaması: Köle olursunuz

Euronews'in haberine göre Amerikan askerlerinin Suriye'den çekileceği açıklamaları üzerine televizyondan konuşma yapan Esad, doğrudan isim vermeyerek SDG'ye çağrıda bulundu.

ABD ordusunun ayrılmasından sonra Türkiye'nin bölgede daha fazla etkili olmaya çalışacağını belirten Esad, SDG'nin tek çaresinin Şam ile işbirliği yapmak olduğunu dile getirdi.

Beşar Esad, "Amerikalılar sizi satacaktır. Suriye ordusundan başka kimse sizi koruyamaz." şeklinde konuştu.

ESAD: TEMSİLCİLER TÜRKİYE AJANI

Beşar Esad, Türkiye destekli muhaliflerle Suriye anayasasını pazarlık etmeyeceğini söyledi. Esad, “Anayasa, bu ülkenin kaderi. Dolayısıyla savaşın kendisinden daha pahalıya mal olacak pazarlıklara açık değil” dedi.

Esad yönetimi müttefiki Rusya, geçtiğimiz yıl Suriye’de yeni anayasa yapımı çalışmalarına katılmak için ülkesinin Birleşmiş Milletler (BM) temsilcisini göndermişti.

Suriye Devlet Başkanı Esad, ülkenin egemenliğine saygı çerçevesinde BM’nin ülkedeki rolüne sıcak baktığını belirtti. Diğer yandan anayasa müzakereleri için ülkenin kuzeybatısında Esad karşıtlarını destekleyen muhalif temsilcilerin ise, “Türkiye’nin ajanı” olduğunu söyledi.

BM destekli müzakere süreçlerinde çatışan taraflar henüz direkt müzakere masasına oturabilmiş değil.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 104 yorum
ESED TEK BİŞEY RİCA EDİCEM SENDEN ÜLKEMDEKİ VATANDAŞLARINA İKİ KELİME SÖZ ET GELSİNLER EVLERİNE GERİ HADİ CANIM BÖYLE KELİME CAMBAZLIĞI YAPMA LÜTFEN
@ozanbestas esad kendisini sevmeyenleri bize kakaladı.gelmesini istermi.
çağırsa da niye gitsinlerki Esad onlara yattıkları yerden maaş vermezki. ki işine de gelir Türkiye kaynaklarının boşyere tüketilmesi ve asimile edilme süreci daha da hızlanmış olacağından.
@ozanbestas esad onları kanını emek istiyen bir vapir yoksa adam avini barkını bırakır kaçarmı
büyüksün esad reis yedi düvele karşı savaştın yetmedi çakma müslümanlarla savaştın olmadı dostum dediğin sırtından bıçakladı dik durdun eğilmedin yıkılmadın keşke bizimde böyle liderimiz olsa eeeyyyy demeyen lider olsa yanlız bir ricam var şu senin ülkenden kaçan hainleri geri al sonra ne yaparsan yap hainleri
@ozanbestas senin su an bunca pahallikta emilmedigini sandigin gibi
vay be esada bak kimlik bile vermediği kürtlere sahip çıkmak aklına şimdi gelmiş
@sc.coskun bir verdik ve kazandık ki? O suriyeliler yakın gelecekte hataydan başlayıp burası suriye toprakları dediğinde esad'a hak verecekmisin?
Eceli gelen it, kendi kuyruğunun etrafında dönermiş. Esad; Bu güne kadar katlettiği insanlara şimdi devlete sığınmalarını söyleyecek kadar patavatsız, ahlaksız, cani bir mahluktur.
dovermiyiz esadi beraber
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler