Esad güçleri, 24 saatte 17 sivili öldürdü

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi Grubu, Suriye hükümet güçlerinin ülkenin kuzeybatısında gerçekleştirdikleri bombardıman sonucu son 24 saatte 17 sivilin hayatını kaybettiğini bildirdi.Suriye İnsan Hakları Gözlemevi Grubu’ndan bugün yapılan açıklamada, Suriye hükümet güçlerinin muhaliflerin elinde bulunan bölgelere gerçekleştirdiği bombardıman sonucu son 24 saatte 17 sivilin öldürüldüğü bildirildi.

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi Grubu, Suriye hükümet güçlerinin ülkenin kuzeybatısında gerçekleştirdikleri bombardıman sonucu son 24 saatte 17 sivilin hayatını kaybettiğini bildirdi.
Suriye İnsan Hakları Gözlemevi Grubu’ndan bugün yapılan açıklamada, Suriye hükümet güçlerinin muhaliflerin elinde bulunan bölgelere gerçekleştirdiği bombardıman sonucu son 24 saatte 17 sivilin öldürüldüğü bildirildi. Grup, bombardımanın farklı yerlerde olduğu, hayatını kaybedenlerin yarıdan fazlasının 18 yaşın altında olduğunu belirtti.
Bölge, kuzeybatıya yeniden giriş yapmak için büyük bir hükümet taarruzunu engellemek amacıyla Rusya ile Türkiye arasında Eylül ayında imzalanan ateşkes anlaşmasına tabi bulunuyor. Moskova, Esad hükümetinin en güçlü müttefiki, Türkiye ise bazı muhalif grupları destekliyor.
Birleşmiş Milletler (BM), İdlib şehri ile Hama ve Halep şehirlerinin bir kısmı da dahil olmak üzere kuzeybatı bölgesinin yarısı zaten ülke içinde olan yaklaşık 3 milyon yerlerinden edilmiş kişiye ev sahipliği yaptığını söyledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler