'Esad, İncirlik'e kimyasal füze fırlatabilir'

İngiliz Telegraph Gazetesi, Suriye ordusunun Scud B füzelerini kullanarak bölgedeki Amerikan ve İngiliz üslerini vurma kabiliyetinin olduğunu vurgularken İncirlik'in hedef olabileceğini yazdı.

LONDRA(ANKA) - Esad rejiminin, Batı'nın olası bir askeri müdahale durumunda Suriye'nin "işgalcilerin mezarı" olacağı tehditlerine dikkat çekilirken Suriye ordusunun Scud B füzelerini kullanarak bölgedeki Amerikan ve İngiliz üslerini vurma kabiliyetinin olduğu vurgulanıyor. İngiliz The Telegraph gazetesi, Türkiye'deki İncirlik Üssü'nün Scud B füzelerinin menzili içinde olduğunu belirtirken, bu füzelerin kimyasal silahlarla donatılabileceği uyarısını da yaptı.

Telegraph Gazetesi, Suriye ordusunun elindeki Scud B füzelerini kullanarak bölgedeki Amerikan ve İngiliz üslerini vurma kabiliyeti var ancak analistler, Beşar Esad rejiminin Batı'nın herhangi bir baskınına dolaylı biçimde yanıt vermesi olasılığının daha fazla olduğuna inanıyor" derken bunun da, Türkiye ve Ürdün gibi ABD'nin müttefiki bölge ülkelerine saldırıları içeribileceğini belirtti.

Gazete, "Suriye'nin bir misillemesinin hedeflerinin arasında müdahalaye katılacak ülkelerdeki üslerin de bulunabileceğini belirtirken şu görüşlerine yer verdi:

"En apaçık olanı Türkiye'nin güneydoğusundaki ABD'li İncirlik Üssü veya Kıbrıs'taki İngiliz Akrotiri askeri üssü. Her ikisi, Suriye ordusunun Scud füzelerinin 300 kilometrelik menzili içinde. Bunlar, kimyasal silahlarla donatılabilir. Ancak askeri üsleri hedef almak, Batı'nın "işi bitirme' ve tam bir saldırı kararının alması riskini taşıyabilir."

Esad'ın ayrıca İsrail'in Tel Aviv kenti ve Ürdün'ün başkenti Amman'a saldırıları düzenleyebileceğine de kaydeden gazete, Türk sınırının da hedef olabileceğini belirtirken de şunları yazdı:

"Türk Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, Esad karşıtlığının bir öncüsü olup isyancıların ve silahların sınırdan geçmesine izin veriyor. Ancak sınırdaki Reyhanlı kentinde bir süre önce meydana gelen ve Esad rejimine mal edilen bombalama olayı, Sayın Erdoğan'ın Suriye politikalarından memnun olmayan yerli halkın protestlarını tetikledi. Bu yöndeki yeni saldırılar, otoritesine zarar verir ve ABD'ye Suriye'nin kilit bir NATO üyesinin güvenliğine tehdit edebileceği uyarısını gönderir."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
GÜZEL BİR UYGULAMA OLUR ESAT AMCAM ŞÖYLE SAĞLAM BİR FÜZEDE BİZE ISMARLARDA 1500 ÖLÜ ÇIKARSA BAYA HEYECANLI OLUR HİÇ OLMAZSA YALAKALIĞIMIZIN KARŞILIĞINI ALMIŞ OLURUZ
esad kimyasal atmıyoruz dedikçe bu alçak medya teyodan aldığı emirle yalan haber yapıyor.
Bu füze hangi ilimizin hava sahasında savunma amacıyla vurulacaksa o il ve bölgeye kimyasal yayılmayacak mı ? Bu füzeler israil çıkarları için İran'ı tehdit etmek için ülkemiz topraklarında bulunuyor buna rağmen İsrail'e kafa tuttuğunu iddaa ediyosunuz başbakanın bu mu kafa tutmak ?
Esad incirlik üssüne füze fırlatmalı zaten. Çünkü islam ülkelerini ve müslümanları hedef alan Amerika'nın B.O.D.Projesinin eş başkanlığını ilan eden haİn orada. Müslümanı müslümana kırdırmak için halkın dini inancını büyük bir sahtekarlık örneği göstererek istismar edip müslümanları biri birine düşürüyor. Sonra da dönüp amerika ve Batıya vurun imha edin buraları diye tellallık yapıyor.
SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUZ NOLUR BİZİ FAZLA BEKLETME....
bir tarafına birşeyler fırlatılınca bunları diyemeyeceksin.
BİR YANDAN TAYYİP BİR YANDAN ABD VE İNGİLİZ UŞAKLARI.. DOLDURUN BAKALIM MÜSLÜMAN TÜRK HALKINI MÜSLÜMANA KARŞI. IRAKDA BU HALK DERS ALMADI FARKINDASINIZ TABİ. MİLYONLA MÜSLÜMANI KATLETTİNİZ TAYYİP İZNİ İLE. VE KADDAFİYİ DE. BOBÇU RECEP İYİ UŞAK BELLİ. SURİYEDE DE YÜZBİN İNSAN ÇLDÜ PARALI ASKERLERİNİZ VE YOBAZ KAN EMİCİ İSLAM DÜŞMANI MÜNAFIK ÖRGÜTLER SAYESİNDE.. ESADLA BİZ SAVAŞTIRIP HALKLARI DÜŞMAN EDECEKSİNİZ. SONRA DA SIRA BİZDE. BU BELLİ. SEVR HALA ÇANTANIZDA. ARTIK UYANMA ZAMANI GELMEDİ Mİ BU MİLLETİN. SURİYE BİZE ZARAR VERMEZ. TAYYİP NE YAPSA YİNE DE VERMEZ. AMA O ÖRGÜTLER. ONLAR CANİ..
hava sahasında vurulduğunu nereden biliyorsun? amerikanlar salak mı? başının üstüne gelince vurmayacaklar herhalde...biz ara eleman ülkesiyiz teknik konulara yorum yapmayalım bence kafamız basmaz çünkü...biz iddaa oynayalım köylerde hazine karı kız facebook filan miras peşindek oşalım birbirimizi kazıklayalım öss öys filan mal gibi çalışalım büyüler yapalım emlakçılık yapalım ihale arsa işleri hacı hoca filan...biz bunları biliriz...füzeler bize ters...kafa basmaz...
Diğer Haberler