Esad'dan Şam'da "Operasyon" tahliyesi

Suriye'nin başkenti Şam'ın merkezinde Esad güçlerine ait askeri binalardaki personelin tahliye edildiği bildirildi.

Esad'dan Şam'da "Operasyon" tahliyesi

Bölge sakinleri ve bir Özgür Suriye Ordusu kaynağının Reuters'a verdiği bilgilere göre, boşaltılan binaların başında Emeviye Meydanı'ndaki Genelkurmay Başkanlığı binası, hemen yanındaki hava kuvvetleri karargahı ve Batı Far Suseh'teki güvenlik karargahları geliyor.

Bu önlemin, Batılı devletler tarafından gerçekleştirilecek olası bir askeri operasyona karşı alındığını belirten ajans, söz konusu binalarda hemen hemen hiçbir çalışan kalmadığını aktardı.

Görgü tanıklarının ifadelerine göre, son 48 saat içinde binalardaki önemli belge ve hafif silahların da askeri araçlarla taşınarak, başka bir yere götürüldü.

Esad askeri malzemeleri naklediyor
Olası operasyon için geri sayıma geçilen Suriye'de, Esad yönetimi harekata karşı önlem almaya başladı. Şam'da, askeri tesislerdeki mühimmat başka bölgelere naklediliyor.

Mühimmatlar kamyon ve TIR'lara yüklenerek bilinmeyen başka bölgelere götürülüyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
SURİYENİN İSTİKRARINI ORANIN HUZURUNU İSTENİYORSA BİR AN EVVEL ORAYI MUALİFLERDEN TEMİZLEYİN HÜKÜMETİN HAKİMİYETİNİ SAGLAYIN NE ADAM ÖLÜR NE KİMYASAL SİLAH KALIR NEDE SAVAŞ KALIR GÜL GÜLİSTAN OLACAKTIR .BUNU YAPIN.ESADIN DÜŞÜP DÜŞMEYECEGİNE BIRAKIN SURİYE HALKI KARARINI VERSİN.
Diğer Haberler