HABER

Eşekli stand-upçı

BALIKESİR (İHA) - Balıkesir'de kendisini komedyenliğe adayan genç öğretmen, eşeğiyle yaptığı şovla herkesi gülmekten kırıp geçiriyor. Köy şovlarının sonuncusunu merkeze bağlı Kesirven Köyü'nde tamamlayan Şener Bozbey, buradan 'Kadife' isimli eşeği ile Balıkesir'e gitti. Köylüler, Şener'i alkışlarla uğurlarken, şehirde başarı diledi. Üniversitedeki şovu için yollara düşen Bozbey, uzun yolu eşeğinin üstünde güçlükle tamamlayıp Balıkesir Üniversitesi'ne ulaştı. Üniversiteye eşekle girişi sırasında güvenlik görevlilerinin kimlik sorduğu Bozbey, ilginç haliyle tüm dikkatleri üzerinde topladı.

Bozbey, tek isteğinin yıllardır emek verdiği komedi sanatıyla ünlenmek olduğunu söyledi. Üniversitenin içinde eşekle dolaşan sanatçıyı görenler, şaşkınlık yaşadı. Akşamki şovundan önce rektörlük bahçesinde etrafına toplanan meraklı kalabalığa ayak üstü küçük bir gösteri sunan Bozbey, büyük ilgi gördü. Eşeği Kadife'yi üniversitedeki profesörler ile de tanıştıran Şener Bozbey, Cem Yılmaz, Beyaz ve Mehmet Ali Erbil'le yaptığı sözde telefon görüşmesindeki esprileriyle izleyenleri güldürdü.

Şener Bozbey, eşeği ile birlikte Avrupa Birliği ülkelerine de sert mesajlar verdi. Kısa bir basın açıklaması yapan Şener Bozbey, Türkiye'nin AB'ye mutlaka alınması gerektiğini aksi bir kararın kabul edilemez olduğunu belirtti.

Genç komedyen, sahnedeki performansı ve esprileriyle üniversitelilerden büyük alkış aldı. Gösteriden elde ettiği gelirin tamamını Zihinsel Engelliler Okulu'na bağışlayan Şener Bozbey, 10 yıl önce aynı üniversitenin öğretmen okulundan mezun olduğunu söyledi. Bundan sonraki gösterilerini ODTÜ, Bilkent ve Boğaziçi Üniversiteleri'nde gerçekleştirmeyi planlayan Bozbey, sanata olan ilgisiyle tanınan Sakıp Sabancı'nın kendisine yardımcı olmasını istedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler