HABER

Esenyurt'ta değnekçi dehşeti! Restoranı bastılar

Esenyurt Doğan Araslı Bulvarı'nda restoranın yanındaki boş alanı kullanan korsan otoparkçılar, restoran sahibinin alanı İSPARK'tan kiralaması sonrasında işyerine saldırdı. Saldırı anları güvenlik kamerasına yansıdı.

Olay, 11 Eylül'de öğle saatlerinde meydana geldi. Cadde üzerinde restoran işleten Oktay Karagöz'ün işyerinin yanında bulunan kamuya ait boş alanda "değnekçi" diye tabir edilen korsan otoparkçılar gelen müşterilerden para almaya başladı. Bunun üzerine Oktay Karagöz, büyükşehir belediyesinin sorumluluk alanında olan alanı, İSPARK'tan kiraladı. Alanda çalışma yapılmaya başlandı. Çalışma yapıldığı sırada Karagöz, alanı korsan otopark olarak kullanmak istediği iddia edilen yaklaşık 10 kişilik grubun saldırısına uğradı. Restoranı basan grup, işyeri sahibini darp etti. Karagöz'e ve işyerine yerden aldıkları kaldırım taşlarını da atan saldırgan grup, olay yerine çağrılan polis tarafından güçlükle gözaltına alındı. Oktay Karagöz, saldırganlardan şikayetçi olurken olay anı güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

3c0eabef4db71a23ad9e76f0745e37af

"GÜVENLİĞİM RİSK ALTINDA"

Olayla ilgili konuşan restoran sahibi Oktay Karagöz, "Ben burayı İSPARK üzerinden büyükşehir belediyesinden kiraladığım halde bu çetelere maruz bırakılmamın araştırılmasını istiyorum. Can, mal ve personel güvenliğimin risk altında olduğunu dile getirmek istiyorum. Ben burayı büyükşehir belediyenden kiraladım ama dün İSPARK'tan beni arayarak sözleşmenin iptali için bana yazı göndereceklerini söylediler. Neden verdiniz neden iptal ediyorsunuz?" dedi.

9dfc5febe5bccbd12a37930f0eecbd25

"TAŞLARIN BİRİ OMZUMA GELDİ"

Karagöz, "Burayı kiraladıktan sonra İSPARK bize bir yazı vererek tadilatı yapabileceğimizi söyledi. Bir hafta içinde tabela da göndereceklerini ve hizmete başlayabileceğimizi söylediler. Biz tadilata başladık, o arada 15-20 kişi geldi. Saldırdılar, taşladılar. Taşların biri omzuma diğeri de muhasebeci arkadaşa denk geldi" diye konuştu.

SALDIRI ANI KAMERADA

Öte yandan restorana saldırı güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde kalabalık grubun restorana girerek Oktay Karagöz ve çalışanlara saldırdıkları görülüyor. Devamında olay yerine polis geliyor. Polisin araya girmesiyle saldırı sonlandırılıyor.

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 12 yorum
Haydutları dışarı bırakanlar, vebali sizin ve destekçilerinizin üzerine olsun
Bu tipleri sorgusuz sualsiz adsız 10 yıl hapse atın bunlar gibi çakallara da örnek olur bakın bakalım uygulayın bir daha yapabiliyorlar İ eşkiya pislikler
Dur daha yeni çıkardılar olur mu öyle şey :)
Burda esas dikkat edilmesi gereken ispark yani İBB önce kiraya veriyor sonra iptal ediyor..Neden iptal ediyor. İBB ispark kimlerin elinde.. İçişleri Bakanlığı denetimini bu konuyu denetlemesini istiyorum. Her yer değnekçilerle doldu son aylarda iyi arttı bu olaylar. Kendi evimizin önüne araba koymak istiyoru gece olnca ispark saatleri dışinda bu değnekçiler gece için park parası istiyor. Vermeyince arabaya hasar veriyorlar
Geri Dön