HABER

Esenyurt'ta 'pes' dedirten olay! Kimisi lazer tuttu, kimisi 'Atla' diye tezahürat yaptı

İstanbul Esenyurt'ta psikolojik sorunları olduğu öğrenilen bir kişi, 22 katlı binanın 11’inci katında intihar girişiminde bulundu. Şahıs, polisler tarafından ikna edilmeye çalışılırken çevredeki vatandaşların davranışları ise 'pes' dedirtti. Uzun süren intihar girişimi sırasında kimisi çekirdek yiyip ‘Atla’ diye tezahürat yaptı, kimisi muhabirleri taklit etti, kimisi de şahsın gözüne lazer tuttu.

Esenyurt'ta 'pes' dedirten olay! Kimisi lazer tuttu, kimisi 'Atla' diye tezahürat yaptı

İstanbul Esenyurt'ta geçtiğimiz gün bir intihar girişimi yaşandı. Psikolojik sorunları olduğu öğrenilen bir kişi, 22 katlı binanın 11’inci katından intihar girişiminde bulundu. Uzun saatler süren intihar girişiminde çevredeki vatandaşların davranışları ise 'pes' dedirtti.

GÖREN EKİPLERİ ARADI

Olay, Esenyurt Kıraç’ta dün sabah 05.00 sıralarında saatlerinde başladı. Psikolojik sorunları olduğu öğrenilen bir şahıs 22 katlı binanın 11’nci katındaki balkona çıktı. Olayı gören çevredeki vatandaşlar polis sağlık ve itfaiye ekiplerine haber verdi. Şahıs saatlerce müzakereci polisler tarafından ikna edilmeye çalışıldı.

FİLM İZLER GİBİ İZLEDİLER

Saatler boyunca balkonun korkuluklarından aşağıya sarkan adamı çevredeki vatandaşlar ise film izler gibi izledi. Vatandaşlar soğuk havaya aldırmadan olayı cep telefonu ile görüntülemek için adeta birbirleriyle yarıştı. Şahsın ikna çalışmalarının uzun sürmesi çevrede bulunan bazı vatandaşların eğlencesine dönüştü. Bazı gençler çekirdek alarak olayı film izler gibi izleyip ‘Atla’ diye tezahürat yapması dikkat çekti.

intihar3

GÖZÜNE LAZER TUTTULAR

Yaşanan olayda bazı duyarsız vatandaşların yaptıkları, kendilerince oyun olan hareketler görenleri şaşkına çevirdi. Şahıs ikna çalışmaları sırasında zaman zaman balkondan aşağıya doğru sarktı, bu sırada çevrede bulunan bir vatandaş, şahsın gözüne lazer tuttu. Şahsın lazerden etkilenmemesi faciayı önledi.

İNTİHAR GİRİŞİMİ 15 SAAT SÜRDÜ

Balkondaki şahsı ikna etmek için uzun süre uğraşan polis ekipleri, şahsı ikna etmeyi başaramadı. 15’inci saat içinde şahsın balkondan tekrar sarkması üzerine kahraman polis memuru, hızlı bir şekilde hareket ederek şahsın bir anlık dalgınlığından faydalanarak yakalayıp balkona aldı. Şahsı sakinleştiren polis ekipleri, daha sonra binadan çıkartarak polis merkezine götürdü.

Kaynak: İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön