HABER

Esenyurt'ta polisin 'parti var' ihbarına gittiği yer Nijeryalıların derneği çıktı

Esenyurt'ta polisin 'parti var' ihbarına gittiği yer Nijeryalıların derneği çıktı

Esenyurt'ta "parti düzenleniyor" ihbarı üzerine harekete geçen polisin baskın yaptığı yer, Nijeryalıların toplandığı bir dernek çıktı. Dernekteki 26 kişiye sosyal mesafe ve maske kuralına uymadıkları gerekçesiyle ceza kesildi. Daha önceden sosyal medyada yayınlanan görüntülerde dernekte Nijeryalıların ayin yaptığı da görülüyor.

Esenyurt'ta mahalle sakinleri, "Güçlü Ateş Yaşam Derneği" yazısı bulunan dükkanda kalabalık yabancı uyruklu kişilerden oluşan grubun toplandığını gördü. İçeriden yüksek sesli müzik duyan mahalle sakinleri, polise ihbarda bulundu. İhbar üzerine Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, kalabalık grubun toplandığı dükkana geldi. İçeriye giren ekipler dükkanın, Nijeryalılar tarafında dernek olarak kullanıldığını belirledi. Grubun, İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeye rağmen dernek bünyesinde toplandığı tespit edildi. Ekipler içeriden bulunanların kimliklerini kontrol etti. 21 kişiye sosyal mesafe ve maske kurallarına uymadıkları gerekçesiyle ceza kesilirken, kimliklerini ibraz etmeyen 5 kişi Kıraç Polis Merkezi'ne götürüldü.

2e1171b9d194ecf72dd141e1e3df922c

"İÇERİDE PARTİ OLABİLECEĞİNİ DÜŞÜNDÜK"

"Güçlü Ateş Yaşam Hakları" adıyla kurulan dernekte aynı zamanda ayin de yapıldığı öğrenildi. Dernekte pazar ve cuma günleri toplanıldığı ve bu toplantıların görüntülenerek sosyal medyada paylaşıldığı belirlendi. Sosyal medyada yayınlanan görüntülerde, dernekte toplanan kalabalık grubun, koronavirüsle mücadele kapsamında getirilen sosyal mesafe kurallarını hiçe saydığı ve katılımcıların maske takmadığı görülüyor. Nijeryalıları ihbar eden kişi, "Burada otomobilimde arkadaşımla beklerken dükkan içinden gelen müzik seslerini duyduk. Arkadaşımla kontrol ettiğimizde kapı açıldığında kalabalığı gördük. Bu kalabalıktan sonra içeride parti olabileceğini düşündük. Polise ihbar ettikten sonra arkadaşlar geldiler buranın aynı zamanda resmi bir dernek olduğunu öğrendik. Daha sonra içeride sosyal mesafe kuralına uyulmadığından dolayı cezai işlem uygulanmış. Biz de daha önce Esenyurt'ta şahit olmuştuk 'Miss Uganda' adı altında bir güzellik yarışması olmuştu. Biz de buna benzer bir şeyin gerçekleşebileceğini düşünüyorduk" diye konuştu.

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 37 yorum
camilerdede sosyal mesafaya uyulmuyor oralarıda basıp ceza kesin. adamlar nerede ayin yapsınlar? yaptığınız ayıptır ayıp. başka ülke şunu türk derneklerime yapsa demediğinizi bırakmassınız. ikiyüzlüsünüz.
hayatında kaç defa camiye geldin de sıkıntı var diyorsun? kininiz de haberin
Yani olayı aldın taaa camiye kadar getirdin.. Adam maskeden dolayı ceza kesmiş camiye maske ile giriliyor ve herkesin duracağı sosyal mesafe işaretli camiye gitmezsin bari leke atma
hayatında gerçekten camii ye hiç gitmemişsin gitseydin safların sosyal mesafeye uygun kurulduğunu görürdün ebu cehilin torunu
bir ara camiye gelse kurallara nasıl uyuldugunu gör ibadet etmesende olur
camiye gitme tamam ama çamur atma gitseydin konuşmazdın seni Allah a havale ediyorum.
Reisin Misafirleri.Afrikaya Vize yok,bizler HES kodu olmadan evden çıkamıyoruz
ayin bahane uyuşturucu şahane
Geri Dön