HABER

Eşi Filiz Tekin'i döverek öldürdüğü iddia edilmişti! Olayda yeni gelişme

İzmir'de eşi Filiz Tekin'i döverek öldürdüğü iddiasıyla tutuklu yargılanan İbrahim Tekin, adli tıp raporlarının mahkemeye sunulmasının ardından tahliye edildi. Adli sağlık kurulu raporlarında, Filiz Tekin'in menenjite bağlı yüksek ateşten yaşamını kaybettiği tespitinin yapıldığı belirtildi.

Eşi Filiz Tekin'i döverek öldürdüğü iddia edilmişti! Olayda yeni gelişme

Ege Üniversitesi'ne geçen yıl 10 Aralık'ta kaldırılan 2 çocuk annesi Filiz Tekin, yaşamını yitirdi. Eşini darbettiği iddiasıyla gözaltına alınan İbrahim Tekin ise tutuklandı. İbrahim Tekin hakkında 'kasten yaralama neticesinde ölümüne sebebiyet verme' ve 'eşe karşı eziyet' suçlarından 15 ila 24 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

'MENEJİTE BAĞLI YÜKSEK ATEŞTEN YAŞAMINI KAYBETTİ'

Ödemiş 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan davanın 5'inci duruşmasında, Filiz Tekin ile ilgili adli raporlar mahkemeye sunuldu. Filiz Tekin'in vücudunda travmatik bulgu, kesici delici alet ve ateşli silah yarası ya da boğma gibi bir bulgu olmadığı belirlendi. İzmir Adli Tıp Kurumu ve Filiz Tekin'in yaşam mücadelesini kaybettiği Ege Üniversitesi Hastanesi’nden çıkan adli sağlık kurulu raporlarında, Filiz Tekin'in menenjite bağlı yüksek ateşten yaşamını kaybettiği tespitinin yapıldığı belirtildi.

TAHLİYE EDİLMİŞTİ

Raporlar üzerine tutuklu yargılanan İbrahim Tekin, tahliye edildi.

Kaynak: DHA

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler