Eşini öldürme anındaki sesleri kaydetti

Diyarbakır'da, kendisini aldattığını iddia ettiği eşi bir çocuk annesi 4 haftalık hamile Deniz Binen’i 21 bıçak darbesiyle öldüren Selam Binen’in yargılanmasına başlandı.

Eşini öldürme anındaki sesleri kaydetti

Eşinin hamile olduğunu bilerek öldürdüğü iddiasıyla ağırlaştırılmış ömür boyu hapisle cezalandırılması istenen Selam Binen’in aldatma olayını belgelemek için eve gizli kameralar ve ses kayıt cihazları yerleştirdiği ortaya çıktı. Milliyet'te yer alan habere göre polis tarafından çözülen ses kayıt cihazlarında Deniz Binen’in öldürülmeden önce eşine yalvarıp, "Elim bağlı, beni öldür, korkmuyorum, izin ver son kez kızımla vedalaşayım" dediği ortaya çıktı.

Merkez Sur İlçesi Melikahmet Caddesi Koyunlu Sokak Can Apartmanı’nda geçen Nisan ayında bir çocuk annesi 28 yaşındaki eşi Deniz Binen’i, kendisini aldattığı iddiasıyla 21 bıçak darbesi ile öldüren hastanede temizlik işçisi eşi 25 yaşındaki Selam Binen’in yargılanmasına Diyarbakır 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlandı. Hazırlanan iddianamede hakkında ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istenen Selam Binen’in dosyasında çarpıcı detaylar yer aldı. Cinayetten hemen sonra yakalanarak polis tarafından sorgulanan Selam Binen, öldürdüğü eşi ile 2.5 yıl önce severek evlendiğini, 6 aylık ’Kevser’ adında bir kız çocukları olduğunu söyledi. Şubat ayında eşi tarafından kızının bir fotoğrafının çekildiğini, fotoğrafı detaylı incelerken, kızının göz retinasına yansıyan ve eşinin yanında olan bir erkekten şüphelendiğini söyleyen Binen şöyle dedi:

"Eve çalar saat görünümünde gizli kamera yerleştirdim. Görüntüleri izlediğimde eşimin gözünün kameraya takıldığını, sürekli çalar saate baktığını fark ettim. Kamerayı fark ettiğinden şüphelendiğim için, duvar saati görünümünde gizli kamera alarak eve yerleştirdim. Evde olmadığım saatlerde eşimin evin içinde ’ateşim var gelsene bana’ diye müstehcen şarkılar mırıldandığını duydum. Mutfakta kısık sesle telefonda birine anladığım kadarıyla ’birazdan bana gel’ diyordu. Eşimin başka şüpheli durumunu tespit edemedim. Bir gece eşim ve çocuğum yatak odasında uyurken oturma odasının camına taş atıldı. Cama çıkarak dışarı baktım ve dışarı çıkıp sokak aralarını kontrol ettim ama kimseyi göremedim. Eve döndüğümde dairenin giriş kapısının sürgüsü çekilmişti. Eşimin kapıyı arkadan sürgülemesi şüphelerimi artırdı. Eşimin kameranın üzerini bezle kapattığını düşündüğüm için bu kez eve gizli ses kaydı sistemi kurdum. Aynı gün yıllık izne ayrılarak eşimi takip etmeye karar verdim. Gece eşim uyurken gizli kamera ve ses kayıt cihazını faal duruma getirdim. Ertesi gün eşimle yeni ev bakmaya gittik. Bir erkeğin bizi takip ettiğini fark ettim. Sonra bu kişi ortadan kayboldu. Annemlere gidip, ses kaydı ve görüntüleri izledim. Görüntülerde birşey yoktu. Ses kaydında ben uyuduktan sonra çamaşır makinesinin sıkma programında çalıştığını ve bu sesler arasında uzaktan eşimin sevişme seslerini duydum. Görüntü ve sesleri eşimin ağabeyine izletip dinlettim. Görüntülerde ve seste birşey olmadığını söyledi. Sonra bizim eve giderken, sokakta bir erkeğin beklediğini gördüm. Göz göze geldiğimde yüzünü duvara döndü. Bu kişiden şüphelendim. Eşimi de alarak annemlere gittim. Görüntüleri ve sesleri burada herkese dinlettim."

’EŞİMİ BENİ ALDATIRKEN GÖRMEDİM’

İfadesinde, cinayet günü eşini konuşturmak için bıçağı doğrultup, kiminle ilişkide olduğunu sorduğunu belirten Selam Binen, ona karışmayacağımı, çocuğuna bağışlayacağımı söylediğini ifade ederek, şöyle dedi:

"Eşim oturma odasına gelmemi, gerçeği söyleyeceğini söyledi. Oturma odasına geçtik. Çocuğu kucağıma aldığım esnada pencereyi açarak, ’İmdat adam öldürüyorlar’ diye bağırmaya başladı. Onu içeri çekmeye çalıştım. Eşim dönerek bıçağın olduğu sağ elime müdahale etti. O sırada itiş kakış oldu. Bıçak sağ koluma saplandı. Amacı bıçağı elimden alıp beni öldürmekti. Elimden bıçağı almaya çalıştığında ona saplandı. Niyetim öldürmek değildi. Yaraları boğuşma sırasında oldu. O beni bırakınca, ben de bıraktım ve bir daha vurmadım."

KAYITLARDA ŞÜPHELİ DURUMA RASTLANMADI

Cinayet sonrası savcılıktaki ifadesinde ise Selam Binen, "Eşimin beni aldattığının kanıtı olan hard diski polise teslim ettim. İncelenmesini ve aldattığı kişinin bulunmasını istiyorum. Eşimin benden gizli kullandığı telefonun ve eve kurduğum ses kayıt cihazının incelenmesini istiyorum" dedi.

Selam Binen’in savcılıktan incelenmesini istediği gizli kamera ve ses kayıt cihazları bilişim uzmanları tarafından incelenerek konuşma dökümleri ortaya çıkarıldı. Bilişim uzmanları tarafından hazırlanan raporda, kayıtlarda şüphelinin iddia ettiği gibi sevişme seslerinin tespit edilemediği, genç kadının cep telefonununda da aldatma olayına dair bir bulgu olmadığını ve gizli kameranın kayıtlarından da dikkat çekilen bir görüntüye rastlanmadığını belirtildi.

"İZİN VER SON KEZ KIZIMLA VEDALAŞAYIM"

Selam Binen’in eve yerleştirdiği ses kayıt cihazındaki sesler de çözülerek tutanak haline getirildi. Tutanakta genç kadının ölmeden önceki son sözleri de yer aldı. Tutanakta cinayet öncesi konuşmalar şöyle belirtildi:

Kadın: Ölümü göze aldım, bağırmayacağım. Artık ne yaparsan yap, herşeye razıyım.

Erkek: Ver elini bağlayayım. Zaten seni öldüreceğim, doğruyu söyle. O adam bana dedi ki; öldür. Deniz, telefonu çıkar, seni öldüreceğim.

Kadın: Vallahi Selam öldür.

Erkek: Deniz öldürürüm ama söyle, önce oranı keserim, sonra dilini, sonra işkence ederim.

Kadın: Bana bu iftirayı atma.

Erkek: Söyleyeceksin, yoksa her tarafını keserim. Öldürmem, bacaklarını, oralarını keserim, devamında öldürürüm, seni paramparça ederim.

Kadın: Selam bak elim bağlı.

Erkek: Doğruyu söyle o kimdir?

Kadın: Kızımı kucağıma alayım, öldür beni. Ölümden korkmuyorum.

Erkek: Seni tek şartla öldürmem. Bana kim olduğunu söyleyeceksin.

Kadın: Öldür dedim, fakat kızımı yanıma getir. Gel içeri gidelim, kızımı getir yanıma, son bir defa. Kimseyle görüşmüyorum, bağırmıyorum, izin ver kızımla vedalaşayım, elim bağlıdır.

ÖLDÜRÜRKEN ÇOCUĞU KUCAĞINDAYDI

Ses kaydındaki konuşmalarda Selam Binen’in 1 dakika 14 saniye süren eşini bıçaklaması olayı sırasında kucağında 6 aylık kıza Kevser’in bulunduğu da ortaya çıktı. Tutanakta çiftin ses kayıt cihazından uzaklaştıkları ve genç kadının son sözünün ise, "Tamam, beni öldür" olduğu belirtildi. Daha sonra genç kadının yalvarmaya benzer sesler çıkardığı, hemen sonrasında ise çığlık seslerinin yükseldiği ve cinayet sırasında babasının kucağında olan 6 aylık Kevser’in sürekli ağladığının duyulduğu belirtildi. Selam Binen’in bu sırada yaralı eşine, "Kimdir o, son anda söyle" dediği ve olaydan sonra saat tıkırtısı ve bebek oyuncağının müzik sesleri ile ses kaydının bittiği belirtildi.

haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 100 yorum
kürtler kandan beslenir zındıklar...
Allah belasini veRSIN ayrimcilik yapanlarin , olay uzucu ve vahim ama bati illerindede cok vahset ve cinnet olaylari oluyor onada uzuluyoz boyle irkci soylemler soylemiyoz. kurt degilim ama iclerinde ogretmenlik yaptim iyileride var kotuleride bati illerinde oldugu gibi, ha birde kurtler kadar insan olsan.
sen burda ınsanlık mı yaptgnı sanıosunn senn ne farkın var bu yorumunla !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! bursadakı unıverstlı kız ıstanbulda kı cem g. davası dunyanın her yernde kadına uygulanan sıddet cınayet tecavuz var kurt turk laz cerkez dıe ayrmm yapanlarn bole adamlarnda belası verılcek
ne kadar kürt varsa seni elden geçirsin
KÜRT DEĞİLİM AMA OLAYI KÜRTLERE BAĞLAMAN TERBİYEZİSLİK..ADAM RESMEN ŞİZOFREN.
Niye bunlar hep turbanlilardan cikiyor.demek ki turban namus gostergesi degilmis.
nasıl bir zekaya sahipsin yukarıda ki haberi sonuna kadar okumadın mı adam görmedim diyor uzmanlar böyle bir şey yok kadın iftira atma diyor sen de türbanlılar ....yapıyor diyorsun vay seninle aynı ortamda hava soluyanın haline:))
kıçını başınımı açmalıydı. Sen embesil bir cahilsin. Ölümü bile siyaset yapmanın peşindesin. yazıklar olsun tüüüüüü sana. tüüü senin düşüncene. Sen bu milletten olamazsın.
senin gibi kuş beyinli insanlarla aynı dünyada yaşamak üzücü
adi insan kadın yaptığını nerden biliyorsunda türbanlılara laf uzatıyorsun belliki adam paranoyak bişey bulamamaışlar seslerden okumuyormusun haberi güzel.işine gelen kısmımı alıyorsun.
seni gerizekalı adam türbanla bu olayın ne alakası varr.. ee çamur atmaksa at bakalım..birgün biride sana çamur atar inşalllah....
beyin fail :)
Ulan beyinsiz kadın aldatmamış zaten adam paranoyak
21 bıçak darbesi (diyarbakır plakası) tesadüf mü acaba?
o tesadüf olabilirde senin mal olman tesadüf değildir emin ol!
21 rakamından ne cıkardın yazda onuda ogrenelım orjınal mal
ya adama yüklenmişssiniz ateş olmayan yerden duman çıkmaz adam şüpelenmese neden yuvasını yıksın kendini rezil etsin kadını biri aklını çelmiş belli zaten kadın kabul etmese kuzu kuzu öldür demezdi
ya şüpheyle insan mı öldürülür.......adam paronayak bunu anlamayacak..........
LAFI DOLAŞTIRMA , KIVIRMA , YANİ ADAM HAKLI MI ?.
ey, idamı kaldıran,idam caniliktir diyen zavallılar. bu kız sizin kızınız olsa idi ne yapardınız acaba.?
BU VASHI KÜRTLERLE BIR TÜRK OLARAK BERABER YASAMAK ISTEMEM ;DILLERI AYRI; ÖRF VE ADETLERI AYRI;TIPLERI AYRI AYRI OGLU AYRI YUKARDAKI ANLATILAN SADECE BUZ DAGININ KÜCÜCÜK OLAYI ;FEDARASYONSA FEDARASYON;
Namus temizlemek kadar saçma cahilce bir şey olamaz.. Öldürdün, bir bebeği yetim bıraktın temizlendi mi peki o namusun? Kendince namusunu temizledin ama bizim gözümüzde şerefi kirli haysiyeti olmayan hayvandan başka bir şey değilsin
HAPİS FİLAN DEĞİL, DOĞRUDAN KIZIN AİLESİ TARFINDAN LİNÇ EDİLMELİ. BU CEHENNEM ZEBANİSİ CANAVARIN SONU ANCAK ÖYLE OLMALI. NEDEN BESLEYECEK DEVLET BU CANİYİ NEDEN.
psikopat manyak tedavi olmak yerine türlü türlü entrikalar çevirmiş ruh hastası ..müebbet verilmeli böylelere..mekanı cennet olsun zavallı kadının.
NE MUEBBETI AY YONTEMLE ONUDA OLDURECVEKSIN
bu adam karısını nasıl öldürdüyse aynı şekilde öldürülmesini talep ediyorum tek farkla işkence edilerek ölsün pis sapık....
bence adam hastaymış. Paranoyak
Adam bariz bir şekilde paranoid. Yarın mahkeme heyeti ruh sağlığı ister ve ağırlaştırılmış müebbet de mecburen biter... Olan ölene işte... Adam gibi ruh sağlığı hizmeti verecek merkezin olmazsa, aile danışmanlığında bulunmazsan, kadına ayakları üzerinde duracak güç vermezsen kadınlar daha çok, psikopatın kahrını da çeker, cinayetini de...
evlenirken istenilen sağlık testleri yanında ruh sağlığı yerindedir evlenmesine engel değildir diye bir psikolog testi de şart galiba.
en güzelini yapmışsın kardeşim hella sana yemin ediyorum kadın aldatacak bide kendini haklı çıkaracak kardeş namusunuda temizlemişisn senin ellerinden öperim valla
Bilişim uzmanları tarafından hazırlanan raporda, kayıtlarda şüphelinin iddia ettiği gibi sevişme seslerinin tespit edilemediği, genç kadının cep telefonununda da aldatma olayına dair bir bulgu olmadığını ve gizli kameranın kayıtlarından da dikkat çekilen bir görüntüye rastlanmadığını belirtilniş.Bu ne vahşettir arkadaş ya.Şimdi bu adam hayatının bundan sonraki bölümünü nasıl yaşayacak?
haketmiş!!!!!!
hayvan mısın sen ?
allah belanı versin ne biçim insanlarla beraber yaşıyoruz...
Bazı MANKAR MORONLAR olay Diyarbakır da olunca heme bu kürt diye yorum yapmışlar.. Şovenist Faşist Ermeni Yahudi v.b. ayrılıkçı nifak saçan yorum yapanları. Bu cinayeti yapanda kesin sizin kafanızdandır...
böyle adamların ulu orta açıp götünü sikeceksin.. saygılarımla
şüphe kurttan daha güçlüdür. Onu yok edemedikçe Allah muhafaza adamı içerden yer bitirir. Ya kendini ya da karşındakini öldürürsün. Allah şeytanın şerrinden vesvesesinden muhafaza etsin.
bence idam...boşa böyle caniler beslenmemeli
Sonuna kadar katılıyorum. Manyakları beslemek hata
bu adam resmen ruhhastası şizofren bence adamın akraba ve yakınlarıda göz altına alınmalı muhtemelen rahatsızlığı var ve bunu yakınları muhtemelen biliyordu kadının başını yakmışlar gibi geldi
bu korkunç cinayeti geçtim o küçük bebek ne olacak ya , o yavrucak ortada kaldı annesini birdaha hiç göremiyecek babası hapise girdi kim bilir ne zaman çıkacak o adamı nasıl affedecek nasıl baba diyecek allah yardımcın olsun yavrum
E BİRDE BUNUN GİBİLERİNİ MÜSLÜMAN DİYE BANA YUTURACAKSIN BENDE İNANACAGIM VALLAHİ BUNLARI HİRİSTİYAN DİNİ BİLE KABUL ETMEZ YAHUDİDE.ETMEZ
ne alaka ulan dinle falan sarhoşmusun
müslümanlıkla ne alakası var hırt sen müslümansan bunu demezsin zaten
niye öldürüp hem çocuguna hem kendine yazık ediyosunki madem şüphen var ayrıl boşan gitsin kendini yaktın bide çocuk ortada kaldı yazık değil mi ona . ne oldu sen öldürünce namusun mu temizlendi simdi , bu insanlardaki bi canı yok etme tutkusu nedir ya sen mi verdin o canı ! bide kaç kere bıçaklamış içerde de biri sana aynı acıyı yasatsın .kadında bi garip madem öyle bişey yok niye öldür korkmuyorum diyip adamı iyice bunaltıyosun Allah herkese akıl versin .
Kadın Öleceğini Anlamış Demek ki. O yüzden Demiştir. O Andaki Olayların Nasıl Olduğunu Bilemeyiz. Demekki Çok Yalvarmış. çok söylemiş ama fayda vermemiş. Yazık Olmuş. Adam Şizofren Hastası.Kadın ve Olaylar Hakında Anlattıklarından Bu Çıkıyor..
tek kelimeyle vahşet!! evrimleşememiş insan topluluğu sizlerin alayını kuzey ırak'a sürmeli yeter artık medeni Türk Milleti sizin gibi mağara adamlarına katlanmak zorunda değildir ya sev ya terket dönemi bitti artık sevmeyeceğiniz belli oldu ozaman defolup gidin Türk Vatanından
sen böyle yapınca o insanlar daha çok vatansever mi olacak veya daha iyi kalpli mi? bu cani adamdan hiç farkın yok, onun gibi korkunç ve acizsin.. inanıyorum ki bu memlekette senin gibilere inat kardeşlik devam edecek
Ermeni ağzıyla konuşan ne idiğü bellisiz sen defol git..Hangi Türk Ananı... yaptı da Türk oluyorsun..Sen kesin Ermenisin...
Allah belanı versin paranoyak inşallah senide içeride öldürürler
Bu nasıl bir vicdandır nasıl bir cahilliktir insan insana kıyar mı heleki hamile bir anneye üstelik hiç suçu yokken suçu olsa bile senin ne haddine ulan hayvanoğlu hayvan paranoyak manyak... Rabbimin gazabı üzerine olsun senin...
bu adam zavallı paronayak hasta tedaviye ihtiyacı var
haksız yere birini öldürmenin cezası ebedi cehennemdir kimse kendini hesap gününde kurtaramayacak, hiçbir zalim de ölüp te toprak olup gitmeyecek şükürler olsun ki Allahın adaleti var
adam düpe düz şizofren
namusu kendi adına değil başkaları adına yani toplum baskısı sebebiyle işliyor.dostum namus dediğin bacak arasımı.o zaman çook saçlı sakallı aramızda erkek kılıklı gezenler var. bırakın bu esketeklerden namus cinayetlerini.kadın kimsenin malı değil.
evlilik diye bir kurum neden var o zaman.kadın kimsenin malı değil derken iyice bi düşündünmü lafın ucu nerelere gidebilir. beyin fkri
yazık çok yazık. allah rahmet eylesin.
ıdam edecen böle adamları
yorumlara bakiyomda herkes adami hasta diye vs vs yorumlar.bu tür insanlar baskalarina zarar veriyor ama kendine degil bunalimda akli dengesi yerinde olmayan kendi canina önce kiyar ve karsindakinede.eger yalniz karsiya zarar veren biri varsa öldüreyisine ve kendine zarar vermiyorsa öldürmüyorsa bu adamin bilincli ve saglikli oldugunun kanitidir bunu sizler piskologlarla teshis edebilirsiniz yazik olmus
Psikoloji bilginiz "0"
tipe bak adamın tipinde var pislikligi allah isla etin hatta dilerim sen daha beter ol ruh hastası şizofren
daha 6 aylık bir kızım var Rabbim kimseyi bu hallere düşürmesin ufacık yavrucağın günahı neydi anasını suçsuz yere kestin. Akli dengesi yerinde olmayan o kadar insan var ki, Rabbim onların ve hepimizin yardımcısı olsun aklımızdan yoksun etmesin bizi.
Ben inanmıyorum kadının öyle birşey yaptığına. Eşine güvenmiyorsan boşanırsın. Paranoyak bir zihiniyetin bedelini umarım hem bu dünyada hemde öbür tarafta ödersin.
Ve Hala İdam yok ADALET pehhh
kesinlikle şizofren bu adam. çocuğun göz bebeğinden yansıması ile evde erkek olduğunu anlamış. evde biri olduğunu bile anlayamazsın hadi tamam birini gördün cinsiyetini nasıl ayırdın. bu mümkün değil kesinlikle şizofren bu adam.
maşallah olayı getirip türbana bağladınız ya helal yani sanki türban takmayan yapmıyormuş gibi aldatmanın kadını erkeği yok açığı kapalısı yok bu ayrı konu ama bu olayda aldatma değil bence kocanın paronayası var adam acilen tedavi edilmeli ölecek insan son anında bile çocuğunu istemiş var olsa niye söylemesin zaten öldüreceğini biliyor...
haklısın kardeş..aldatmanın giyim kuşamla ilgisi yok..helal haram süt emmişlikle alakalı bu..ama burada katledilen bu kadına yazık bu paranoyak adam kılıklı canavarla daha yeni evli sayılır 6 aylık bebeği var..
Erkeğin aşık olanı, sonunda ya kendini ya karıyı öldürür.Adamın bu düşkünlüğünü fazla zorlamış, sonunda da dönemeceği noktaya getirmiş.O saatten sonra da geçmiş olsun.
Diğer Haberler