Eşinin boğazını kesmişti! Cezası belli oldu

Bursa'da 50 yıllık eşini öldüren 80 yaşındaki adama 20 yıl hapis cezası verildi. Kararın kendisine söylenmesi üzerine yaşlı adam, "Adalet ne derse boynum kıldan ince" dedi.

Geçen aralık ayında Yıldırım'a bağlı Teferrüç Mahallesi'nde meydana gelen olayda, aralarında geçen tartışma sonrasında Kasım K. (80), 2 çocuk annesi 50 yıllık eşi Fatma K.'nın boğazını bıçakla keserek öldürdü. Olayın ardından şüpheli tutuklandı.

Kasım K., Bursa 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'yakın akrabayı öldürmek' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talebiyle son kez hakim karşısına çıktı. Daha önceki ifadelerini tekrarlayan sanık, "Hakim bey, 80 yaşında, şeker hastası olan birisiyim. Olay günü eşim, sohbete gideceğini söyledi. Kime gideceksin, diye sorduğumda '6 aydır gidiyorum, senin ruhun bile duymuyor. Söylemiyorum işte' deyince sinirlendim. Kendime geldiğimde karımı, kanlar içinde yatarken gördüm. Onu isteyerek öldürmedim. Zaten durumun farkına vardığımda gidip, polise teslim oldum. Tasarlayarak yapmadım" dedi.

Mahkemece son sözü sorulan sanık Kasım K., “Çok pişmanım, keşke o beni öldürseydi” diye konuştu.

"ADALET NE DERSE BOYNUM KILDAN İNCEDİR"

Mahkeme heyeti, kısa bir aradan sonra açıkladığı kararda, sanığa önce ağırlaştırılmış müebbet, sonra oy çocukluğuyla 'iyi hal indirimi' uygulayarak, 20 yıl hapis cezası verdi. Kararı öğrenen Kasım Korur, “Adalet ne derse boynum kıldan incedir” açıklamasını yaptı.

(İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
AMCA DUYU ORGANINI KAYBETMİŞSİN ZATEN BIRAK ECELİ İLE ÖLMENE RAMAK KALMIŞ 50 YIL SABRETMİŞSİN KİM BİLİR NE LAFLAR YEDİN 50 YILDA. 50 YILDIR BU ANI MI TASARLIYORDUN BEN O YAŞA GELSEM KOLUMU KALDIRAMAZ HALDE OLURDUM.
Adalet yanlış tecelli etmiş.Dedenin içten ve dürüst oluşu,samimi ikrarı ve pişmanlığı gözönüne alınarak beratt ettirilmeliydi.yazıklar olsun.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler