HABER

Esir fotoğrafları galeri malzeme oldu

AMSTERDAM (İHA) - Filistinli esirlere ait resimler, Hollanda'nın Groningen ve Amsterdam şehirlerindeki "De Laventa" galerisinde sergilenecek. Savaşın anısına daha önce İsrail parlamentosunda sergilenen fotoğraflarının tamamının İsrail askerleri tarafından çekildiği ifade ediliyor.

Kendisi hümanist bir yazar ve Columnist olan Justus van Oel tarafından sergilenmek üzere Hollanda'ya getirilen Filistinli esirlere ait fotoğraflar, Gragningen ve Amsterdam'daki De Laventa galerisinde görülebilecek. Savaşın karanlık yüzünü yansıtan, yürekleri sızlatan fotoğrafların tamamının İsrailli askerler tarafından çekildiğini ifade eden Justus, ziyaretçilere fotoğrafları tek tek anlatıyor. De Lavante fotoğraf galerisinde, 16-24 Ekim tarihleri arasında sergilenecek fotoğrafların yani sıra, İsrail askerlerince gasp edilmiş Filistinlilere ait ev ve otomobillerin anahtarlar da sergide yer alıyor. Ziyaretçileri hayrete düşüren bu durum karşısında Jusus, ziyaretçilerin meraklı sorularını yanıtlıyor.

Sergide ayrıca ses ve görüntü bantları da yer alıyor. Küçük ziyaretçi odasında, İsrail askerlerinin kendi dillerinden anlattıkları savaş anıları yayınlanıyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön