Eski AK Parti Milletvekili Prof. Fatma Seniha Nükhet Hotar Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğüne atandı

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğüne eski AK Parti Milletvekili Prof. Fatma Seniha Nükhet Hotar atandı. 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında çıkarılan ilk KHK ile kapatılan Sivil Düşünce ve Demokrasi Hareketi Derneği başkan yardımcılığı görevini yapan Hotar, AK Parti'nin kurucuları arasında yer alırken, partide 4 dönem milletvekili seçildi.

Eski AK Parti Milletvekili Prof. Fatma Seniha Nükhet Hotar Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğüne atandı

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Rektörlüğüne atanan Fatma Seniha Nükhet Hotar 14 yıl boyunca AK Parti Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. Her kongrede MKYK üyesi olarak seçilen İzmir Milletvekili Nükhet Hotar, 2017’de yapılan kongrede MKYK dışı kalmıştı. 2003 yılından 2017 yılına kadar genel başkanlık görevini aralıksız sürdüren Hotar, Cumhuriyet tarihi boyunca iktidar partisinde en uzun süreli genel başkan yardımcılığı yapan kadın olmuştu. Malatya'da doğan Hotar, Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden mezun olduktan sonra aynı üniversitede Prof. Dr. unvanı almıştı. Hotar, DEÜ İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi Anabilim Dalı Başkanlığı da yapmıştı.

BİYOGRAFİSİNDEN SİLMEDİ

Hotar, 24 Haziran 2018 seçimlerinde yeniden aday olmamıştı. Hotar'ın TBMM'nin resmi internet sitesindeki biyografisinde de kapatılan derneğin yönetici olduğu “Sivil Düşünce ve Demokrasi Hareketi Derneği Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüttü” ifadeleriyle yer alıyordu.

Öte yandan Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Akın Levent, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Rektörlüğüne Prof. Dr. Nuri Aydın, Marmara Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Erol Özvar, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörlüğüne Prof Dr. Hüseyin Çiçek, Sakarya Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Fatih Savaşan atandı. Yükseköğretim Kurulu Üyeliği’ne ise, Aselsan Genel Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Çelik getirildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 30 yorum
aç kalmasın maaşı yürüsün iyi mevkide olsun ..
Bu benim için bir sürpriz olmadı.Daha işin başındayız.Bundan sonra Cumhurbaşkanı nın bu tür tayinlerine alışmalıyız,bu işleri bu duruma bu millet getirdi.Ha Meclis mi varmı var!ama tabii göstermelik olarak.Haydi hayırlısı.
bu işleri bu hale seçmenlerin %52 si getirdi.benim itirazım oy vermeyen diğer yarısını yok sayarak icraat yapmaları ve kendilerine oy vermeyenleri vatan haini ilan etmeleridir
Yandaş işleri yine başlamış ne olacaktı artık böyle buzamana kadarda böyleydi ama görenler mal ayagına yatıp görmezden geliyorlardı meeeeeeeler
@metin_1985_hcsyb 90 yıldır yaptığınız şimdi size yapılıyor zounuzamı gidiyor süzme laikcikler
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler