HABER

Eski danışmanı uyardı: Bu Erdoğan'ın yargılanma yolunu açar, tehlike büyük

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde danışmanlığını yapan Kemal Öztürk, Yeni Şafak'ta kaleme aldığı 'Siyasete giden yol değişti' başlıklı yazısında önemli tespitlerde bulundu. Öztürk yazısında, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın TBMM'deki dünkü AKP grup toplantısında yaptığı konuşmayı hatırlattı ve “Cumhurbaşkanı'nın yargılanma yolunu açar. Tehlike büyük yani” uyarısında bulundu.

Eski danışmanı uyardı: Bu Erdoğan'ın yargılanma yolunu açar, tehlike büyük

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde danışmanlığını yapan Kemal Öztürk, "Cumhurbaşkanı'nın yargılanma yolunu açar. Tehlike büyük yani" uyarısı yaptı.

Kemal Öztürk, Yeni Şafak'taki "Siyasete giden yol değişti" başlıklı yazısında, Erdoğan’ın TBMM’deki dünkü AKP grubundaki konuşmasını hatırlatarak şu değerlendirmeleri yaptı:

"Dün katıldığı ilk grup toplantısında teşkilatlarda bir metal yorgunluğu olduğunu, illerde ciddi değişim olacağını açık açık söyledi Erdoğan. Demek ki sorunun parti merkezinde daha az, taşrada daha çok olduğunu düşünüyor. Zira partiyi yönetecek MYK'da çok ciddi bir değişim yapmadı. Referandumda il teşkilatları ve belediye başkanlarının yeterince çalışmadığı yönündeki kanaat, Ankara'da daha baskın demek ki. Şimdi önümüzdeki günlerde yapılacak il kongrelerine çevrildi gözler. Burada dikkat kesilelim. AK Parti'nin son Anayasa değişikliği ile siyasi geleceğini nasıl tehlikeye soktuğunu anlatmaya çalışayım. Zira yapılacak her değişiklik 2019 seçimlerini etkileyecek."

'BU TEZLER TAMAMEN ORTADAN KALKIYOR'

Yeni sistemde artık "istikrar için oylar bölünmesin", "koalisyon olmasın, bir partiye oy verelim" tezlerinin tamamen ortadan kalktığını söyleyen Kemal Öztürk şunları yazdı:

“İnsanlar Erdoğan aşkı nedeniyle AK Parti'ye oy vermek zorunda da hissetmeyecek kendisini. Zira oyu ikiye ayrıldı. Birini Erdoğan'a verecek, o kesin. Diğerini ise, yani milletvekili seçen oyunu, şehrine en iyi hizmeti yapacağını düşündüğü, başka partiden de olsa kalitesine, duruşuna, özelliklerine güvendiği başka birine verecek. İşte bu nedenle siyasete giden yol tamamen değişti.

Kimse millete rağmen, onun istemediği adaylarla artık sandığa gidemeyecek.

Bu şu demektir: Siyasete giden yol değişti artık. Hem de çok keskin bir virajla değiştiğini bir iki seçim sonra göreceğiz hepimiz. Öyle teşkilatlardaki ekiplerin, Ankara bağlantılarının istedikleri kişilerle kimse seçmenin karşısına çıkamaz. Çıkarsa millet başkasını tercih eder, parlamentoda çoğunluğu kaybeder. Bu da hükümetin çalışmalarını bloke eder, Cumhurbaşkanı'nın yargılanma yolunu açar. Tehlike büyük yani.”

Geri Dön